PDA

View Full Version : dropdown

pouyan
دوشنبه 26 اردیبهشت 1384, 12:03 عصر
سلام

دوستان راهنماییم کنین که راحترین راه پر کردن dropdown های وابسته چطوریه

4 تا dropdown دارم که اولی زمان pageload پر میشه و بقیه بر حسب مقدار انتخابی dropdown قبلیشون پر میشن

میخوام جوری باشه که حد الامکان clientside باشه

یه عالمه مرسی

Behrouz_Rad
دوشنبه 26 اردیبهشت 1384, 15:29 عصر
بهتره که Server Side باشه. (Client Side به این بخش مربوط نمیشه!)
مثلا در سایت شرکت مخابرات به منظور پیدا کردن شماره تلفن افراد، ابتدا از لیستی نام استان را انتخاب می کنید، پس از انتخاب، یک PostBack به سرور ایجاد می شود و بر حسب استان انتخابی، نام شهرهای آن استان در DropDownList دیگری نمایش داده می شود.
با گرفتن Index آیتم انتخابی در سمت سرور، این کار به راحتی امکان پذیر است.

Happy_davood
دوشنبه 26 اردیبهشت 1384, 17:03 عصر
من هم یک کاه پیش همین مشکل رو داشتم . می تونم یه برنامه نمونه و خیلی ساده بدم تا مشکلتون حل بشه . منتهی این فقط برای دو تا dropDown جواب میده یعنی اولی بر روی دومی . اگه بخواهید بیشتر باشه باید خودتون روش کار رو که خیلی هم ساده هست از سورس یاد بگیرید و توسعه بدید . اگه براتون مفید هست بفرستم .
ضمناً از اینجا میشه فایل ارسال کرد ؟

bestgirl21
چهارشنبه 29 تیر 1390, 01:23 صبح
ممنوم میشم اگه بفرستید
منم چنین مشکلی دارم

mehrdad85
چهارشنبه 29 تیر 1390, 09:05 صبح
سلام

چقدر این مشکل فراگیر شده

ببینید برای هر تعداد drop که داخل صفحه دارید data source میذارید
تا اینجا که مشکلی نیست
برای Drop اول که مقدار اون به هیچ چیز وابسته نیست که نیازی نیس کار خاصی انجام بدید
برای drop دوم و سوم و الی آخر باید شرط مورد نظر خودتون را به data source اعمال کنین تا اون data source مورد نظر تنها رکورد هایی را برگردونه که شرط مورد نظر را دارن ( که در این شرایط خاص ، شرط مورد نظر توسط مقدار انتخاب شده توسط drop های قبلی اعمال میشه)
( لازم به تذکره که تعداد این شرایط مهم نیست شما میتونید هر تعداد شرط که بخاید به data source اعمال کنین )
خوب حالا بریم سراغ اینکه برای اعمال شرط باید چکار کنیم
ببینید همه شما میدونید که چطور یه دیتابیس برای data source ست کنین و چطور مقدار فیلد های مورد نظر را از یه جدول خاص انتخاب کنین
درسته؟
این کار به صورت wizard ای انجام میشه و فکر نمیکنم کار سختی باشه اما اگه دوست عزیزی بلد نیست یا اینکه مشکل داره هنگام استفاده بهم بگه تا براش توضیح بدم
حالا اون قسمتی که داریم انتخاب میکنیم که چه فیلد هایی از چه جدولی انتخاب بشن
یه گزینه ای تحت عنوان where وجود داره اگه روی اون کلیک کنیم پنجره ای باز میشه که فیلدی که شرط روی اون اعمال میشه را انتخاب میکنیم
بعد از drop مقدارcontrol را انتخاب میکنیم
و بعد id اون کنترلی که میخایم شرط روی اون اعمال بشه را ست میکنیم و نهایتا add را میزنیم
ببینید بذارید یه مثال بزنم
من میخام مقدار drop down دوم من ( که ایدی اون ddl2 هستش) کلیه مقادیر family را از فلان جدول برگردونه که فیلد name متناظر اونا در drop down اول من (که ادیدی اون ddl1 هستش) برابر باشه پس اینطور عمل میکنم
در توضیحات بالا اینطور عمل میکنم
بعد از کلیک where
در گزینه کنترل را انتخاب میکنم
بعدش ddl1 را انتخاب میکنم
و نهایتا Add را میزنم و همه چیز را ok میکنم تا آخر

نمیدونم خودم دسترسی به visual نداشتم
ببخشید اگه خیلی بد توضیح دادم

موفق باشید
التماس دعا

bestgirl21
پنج شنبه 30 تیر 1390, 23:40 عصر
مرسی ولی من ویزاردی نمیخوام:ناراحت: