PDA

View Full Version : سوال: شمارش session ها

ayub_coder
شنبه 14 فروردین 1389, 12:39 عصر
با سلام خدمت دوستان
سوالی که داشتم اینه : آیا می شه تعداد session های ایجاد شده روی سرور رو شمارش کرد؟
مثلا می خوام با این کار تعداد کاربرانی که در حال بازدید از وب سایتم هستند رو بشمارم؟
ممنون از راهنماییتون:قلب:

digitak
شنبه 14 فروردین 1389, 13:15 عصر
برای شمارش تعداد session ها و یا هر آرایه ی دیگه ای می تونی از تابع count استفاده کنی که تعداد اعضای یک آرایه رو بدست میاره

count($_SESSION)

ayub_coder
شنبه 14 فروردین 1389, 13:20 عصر
دوست عزیز مثل اینکه سوال من رو متوجه نشدید منظورم سشن های ایجاد شده روی سرور بود؟
هر بار که صفحه ی از وب سایت من باز میشه یه سشن روی سرور ساخته می شه مخوام بدونم چند تا سسشن ساخته شده؟ مرسی :لبخندساده:

ayub_coder
شنبه 14 فروردین 1389, 13:33 عصر
ممنون از راهنماییت البته این با دیتا بیس گفته بود حالا بدست آوردن افراد آنلاین یکی از کارایی بود که می شد با شمارش سشن ها انجام داد
منظورم بیشتر شمارش سشن ها بود...
آیا این کار امکان پذیره؟ منظورم شمردن سشن های اکتیو هستش؟

ayub_coder
یک شنبه 15 فروردین 1389, 23:50 عصر
یا مثلا میشه چک کرد که سشن هنوز اکتیو هست (با داشتن آی دی سشن)یا اینکه بسته شده؟

یه چیز تو این مایه ها

)issessionactive(fe34dc459cfa34c32a23fe45dc43dc23c

آیا همچین چیزی شدنیه؟

sepehrmm
سه شنبه 17 فروردین 1389, 02:10 صبح
فایل های سشن در سمت سرور در یک پوشه مثل این :
C:\Program Files\xampp\xampp\tmp
ذخیره میشن که با دیرکتیو session.save_path قابل دسترسی می باشد ( به phpinfo مراجعه کنید )
میتونید تعداد فایل های موجود در این پوشه رو پیدا کنید و به تعداد سشن های فعال پی ببرید
البته همیشه در این پوشه فایل های دیگه ای هم ذخیره میشه مثل فایل های موقتی هنگام آپلود و ... که میتونید با عوض کردن این مسیر این فایلها رو از فایلهای سشن تفکیک کنید ( شاید در هر هاستی اجازه این کار رو نداشته باشید )
ولی اسم فایلهای سشن مشخص هست مثلا روی سیستم من اینطوری هستش :
sess_em7itre8amho918f83ld4auh33
ولی نتونستم دیرکتیوی برای نام این فایل ها براتون پیدا کنم پس بهتره یه سرچی کنید تا مطمئن شید که ساختار اسمشون همینطوری که گفتم هست یا نه
و یک چیز دیگه این که امکان داره بازدید کننده مرورگرش رو ببنده و اطلاعات سشن در سمت بازدید کننده توسط مرورگر از بین بره ولی فایل مرتبط با این بازدید کننده همچنان در سیستم باقی بمونه که با این روش اون بازدید کننده هم بازدید کننده فعال به حساب میاد که میشه با کمتر کردن بعضی دیرکتیو ها که فکر میکنم session.gc_maxlifetime و session.cache_expire باشند دقت این روش رو بالاتر برد .