PDA

View Full Version : سوال: کمبود منابع برای ویندوز موبایل

Ehsan Programmer
شنبه 14 فروردین 1389, 21:17 عصر
من به این قسمت گاهی اوقات سر می زنم و چند سوال دارم لطفا جواب بدین
1- چرا برنامه نویسی ویندوز موبایل اینقدر منبع در موردش کمه
2- آیا ویندوز موبایل ارزش دارد روش وقت بذارم به نوع دیگه آینده برنامه نویسی آن ؟
3- آیا کسی در این بخش بصورت حرفه ای کار کرده چون اکثر تایپیک ها بدون جواب مونده
4- موبایل جی ای اس چیه و چرا دوستان ادامه نمیدن من چند بار پیام گذاشتم ولی بی جواب مونده بقیه نمیخوان ادامه بدن

Mansoor2fx
شنبه 14 فروردین 1389, 23:44 عصر
1- چرا برنامه نویسی ویندوز موبایل اینقدر منبع در موردش کمه
2- آیا ویندوز موبایل ارزش دارد روش وقت بذارم به نوع دیگه آینده برنامه نویسی آن ؟
3- آیا کسی در این بخش بصورت حرفه ای کار کرده چون اکثر تایپیک ها بدون جواب مونده
4- موبایل جی ای اس چیه و چرا دوستان ادامه نمیدن من چند بار پیام گذاشتم ولی بی جواب مونده بقیه نمیخوان ادامه بدن

سلام دوست عزیز
من چندتا سوالات را بصورت کامل جواب میدم چون دقیقا قبلا جای شما بودم.
1) والا منبع هست ولی هم آپدیتش سریع نیست و هم اینکه اکثرا Free نیستند.خود من توی چندتا سایت بزرگ مدیر بخش پاکت پی سی و Windows Phone (همون WinMobile) بودم . چون رشتم هم کامپیوتر بود گفتم چه خوبه بیام برنامه بنویسم ولی دیدم انصافا بهترین برنامه ها موجود هست حتی برنامه های فارسی مثل تقویم و ... این شد که کلا گفتم واسه بحث های شخصی ام استفاده کنم مثلا یه قفل طراحی کرده بود دوستم منم دیدم مردم واسه پشتیبانی نیاز دارند من یک نسخه از همون برنامه مخصوص خودم نوشتم تا توی گوشیم بتونم سرویس بدم.
2) ویندوز موبایل ارزش داره SDK اش را یاد بگیری (ساده است فقط به کتاب API های اون نیاز داری) ولی مهم تر از اون جاوا هست . الان موسسات خیلی دارن روی بحث جاوا مانور میدن. البته یه چیز متفاوت
3) شاید برگرده به همون مورد شماره یک 1 که پاسخ دادم.
4)منظورت GIS هست ؟

موفق باشید

Ehsan Programmer
یک شنبه 15 فروردین 1389, 00:22 صبح
ممنون دوست عزیز
اره من تو انگلیسی مشکل دارم منظورم GIS بود که فکر میکنم نقشه موبایل است لطفا میتونید برام توضیح بدین
من تو این همین بخش تو لینک زیر تصاویری دیدم که به نظرم جالب اومد با چه زبونی نوشته میشه جاوا یا دات نت و دقیقا کارش چیه شما آشنایی دارین ؟
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=211898 (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=211898)

Mansoor2fx
یک شنبه 15 فروردین 1389, 00:38 صبح
ممنون دوست عزیز
اره من تو انگلیسی مشکل دارم منظورم GIS بود که فکر میکنم نقشه موبایل است لطفا میتونید برام توضیح بدین

خب نقشه موبایل توی بخش GPS من کار کرده ام. این GIS همچین بحثش گسترده میشه . که منابع اصلیش برای ما زیاد نیست (منابع نقشه های ماهواره ای) دقیقا چیزیه که میتونه به آتش کشیده شدن درختان بزرگ در ایالات بزرگ را تشخیص داد.
ولی بخش GPS و نقشه های GPS مخصوصا برای پاکت ها را کار کرده ام.
ببین نقشه هایی هستند خطی یا بصورت Bitmap که توسط اسکنر تهیه شده اند. شما با داشتن یک WinMo Phone یا گوشی مجهز به ویندوز موبایل که مجهز به GPS یا A-GPS باشند میتونی برنامه مورد نظر را نصب کرده و از نقشه های موجود استفاده کنی.
حالا بحث اینجاست که یا شما از نقشه های موجود خوشت نمیاد (زیاد جالب نیست) یا اینکه کلا برای منطقه (شهر) شما برای آن برنامه نقشه موجود نمی باشد. اینجاست که شما باید توسط یک نرم افزار Calibrator که باید مخصوص همان برنامه باشد مثلا اگه اسم برنامه MF2FX GPS هست شما باید برنامه MF2FX MAP Calibrator و چیزهایی شبیه این را تهیه کرده . حالا این قضیه که میخوام بگم در تمامی برنامه های جدید صدق نمیکنه. برنامه ای که من باهاش کالیبره کردم هم نسخه گوشی اش میتونست کالیبره نقشه را انجام بده هم نسخه PC .
کافیه عکس اسکن شده را در برنامه LOAD بفرمایید و حداقل 3 نقطه دقیق در حالت راه اندازی به نرم افزار بدین/ هرچه نقطه ها بیشتر نقشه دقیق تر و مسیریابی در آینده دقیقتر هست. من خودم از 4 نقطه استفاده میکردم.

امیدوارم مطلب را خوب به عرضتون رسونده باشم.
لطفا سوال از این ریز تر نپرسید تا تاپیک از وضعیت اصلیش خارج نشه و مدیر سایت مجبور به قفل کردن تاپیک نشه.

سوال دیگری در مورد Pocket داشتی میتونی به سایت یا ایمیلم بزنی.
موفق باشی

Mansoor2fx
یک شنبه 15 فروردین 1389, 12:01 عصر
جواب پیغام خصوصی شما :
به دلیل اینکه زیر 20 تا پست دارم اجازه پیغام خصوصی نمیده (اینم یه روش جذب دیگه) . بیخیال
بفرما :
---------------
سلام عزیز
من که خدمت شما عرض کردم گفتم یا خطوط ماهواره ای هستند یا عکس Bitmap .
حالا فکر کنم شما دنبال نقشه خام هستید. به نظرم نقشه های Garmin از همه بهتر باشن.
میتونی یه سری بزنی و در مورد Garmin Map تحقیق کنی.
یکی از بزرگترین شرکت های تولید GPS Device و نرم افزارهای GPS و ناوبری هستش.
اگه به صورت عادی 2 نرم افزار GPS و مسیریابی روی گوشی شخصی باشه حتما یکی از آن 2 نرم افزار گارمین GARMIN هست.
توی انجمن سایت موبایلستان در بخش نرم افزارهای پاکت پی سی / GPS و ناوبری /
بچه ها دارن خیلی خوب روش کار میکنن.
موفق باشی
بای
----------------------

vcldeveloper
دوشنبه 16 فروردین 1389, 13:19 عصر
به دلیل اینکه زیر 20 تا پست دارم اجازه پیغام خصوصی نمیده (اینم یه روش جذب دیگه) . بیخیال
این روش جذب نیست، بلکه روش پیشگیری از ارسال SPAM از طریق پیام خصوصی توسط Spammerها ست.

هر سوال را باید در تاپیک جداگانه ایی مطرح کنید، و برای هر کدام هم عنوانی مناسب همان سوال انتخاب کنید. الان سوالات شما ربطی به هم ندارند، مثلا اینکه موبایل GSM چی هست، ارتباطی با اینکه چرا منابع مربوط به ویندوز موبایل کم هستند، یا چند نفر با ویندوز موبایل کار کردند، نداره.

Mansoor2fx
چهارشنبه 18 فروردین 1389, 14:24 عصر
این روش جذب نیست، بلکه روش پیشگیری از ارسال SPAM از طریق پیام خصوصی توسط Spammerها ست.

هر سوال را باید در تاپیک جداگانه ایی مطرح کنید، و برای هر کدام هم عنوانی مناسب همان سوال انتخاب کنید. الان سوالات شما ربطی به هم ندارند، مثلا اینکه موبایل GSM چی هست، ارتباطی با اینکه چرا منابع مربوط به ویندوز موبایل کم هستند، یا چند نفر با ویندوز موبایل کار کردند، نداره.

شما درست عرض میفرمایید .
ولی پاسخ پیغام خصوصی ایشون بودش . حالا به هر حال.