PDA

View Full Version : تشخیص ساختار یک فایل باینری

SAASTN
شنبه 14 فروردین 1389, 21:43 عصر
سلام
نمی دونم این سوال چقدر به این بخش مربوط میشه.
اما می خواستم بدونم روشی برای تشخیص ساختار فایل های باینری پیچیده که احتمالا چند نوع رکورد مختلف رو در خودشون دارند هست یا نه.
سوال من بیشتر در مورد فایل های dwg مربوط به ترسیمات AutoCad هست. هر چی گشتم جایی نتونستم ساختارشو پیدا کنم و می خوام خودم بتونم تولیدشون کنم.
با تشکر

MFiRE
یک شنبه 15 فروردین 1389, 00:05 صبح
براي دسترسي به اين اطلاعات بايد از SDK هاي مربوط به AutoCad استفاده كنيد.
حتما نمونه هايي در اين مورد وجود داره كه بايد به سايت AutoDesk سر بزنيد و جستجو كنيد.

شركت هاي زيادي هستند كه از فايل هاي اتوكد استفاده مي كنند و ميشه گفت از مستندات خود AutoDesk استفاده كرده اند.

AutoDesk Developer Center (http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/index?id=773204&siteID=123112)

SAASTN
یک شنبه 15 فروردین 1389, 20:59 عصر
سلام
من تقریبا تمامی کامپوننت هایی که این کار رو می کنند بررسی کردم. هر کدوم نقص هایی دارند و یک بخشی رو درست پشتیبانی نمی کنند. بعد از حدود سه سال کار توی این زمینه به این نتیجه رسیدم که قابل اطمینان ترین راه اینه که خودم فایل رو تولید کنم.
autodesk هم یک sdk به اسم realdwg داره که فقط C++‎ و .net رو ساپورت می کنه، ما هم دلفی کار. ضمنا: 5000$ سالی هم 2500$. نامردا!

SAASTN
سه شنبه 24 فروردین 1389, 00:14 صبح
آیا امکان دستیابی به stream های موجود در یه فایل هست؟
نه این که بخوایم محتوای stream ها رو بخونیم، بلکه لیست stream ها رو می خوام.

moein+
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 22:48 عصر
فکر نمی کنم توی یک فایل باینری چنین مفهومی وجود داشته باشه! البته به صورت مجازی با یک هدر اطلاعاتی قابل پیاده سازیه.... :قهقهه:

شفیعی
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 10:28 صبح
سلام
در داخل فایل اتوکد یک تصویر از فایل ذخیره میشه این تصویر را چطوری میتوان بدست آورد از داخل فایل بیرون کشید

شفیعی
یک شنبه 27 شهریور 1390, 06:58 صبح
سلام
ساختار یا فرمت فایل DWG را از کجا میتوان بدست آورد؟