PDA

View Full Version : قدرت Web با استفاده از C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ و ASP.NET

ali190
شنبه 14 فروردین 1389, 21:47 عصر
با سلام وعرض خسته نباشید خدمت شما دوستان گرامی
بنده در مورد Web با استفاده از C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ و ASP.NET چندتاسئوال داشتم:
من تا لان باvb کار کردم ، آیا با Web با استفاده از C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ و ASP.NET میشود تحت ویندوز برنامه نوشت.منظورم برنامه ایی که هست بشه براش ستاپ ساخت.آیا با " Web با استفاده از C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ و ASP.NET " فقط میشه سایت طراحی کرد و در کل فقط برای فضای اینترنت برنامه نوشت؟
یعنی کل فضای کاری ما فقط در یک صفحه وب هست؟
آیا با استفاده ا ز "Web با استفاده از C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ و ASP.NET " میشه برنامه های بانک اطلاعات مثل اکسس نوشت.
یعنی میشه از طریق این زبان برنامه ، برنامه های حسابداری و انبارداری(برنامه هایی که با بانک اطلاعاتی سروکار دارند) نوشت.
برنامه هایی با گرافیک بالا و کاربرپسند.آیا میشه برنامه هایی با پسوند exe نوشت؟
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.

Peyman.Gh
شنبه 14 فروردین 1389, 21:58 عصر
اینجا را مطالعه کنید :

http://fa.wikipedia.org/wiki/ASP.NET

موفق باشید.

ali190
شنبه 14 فروردین 1389, 22:58 عصر
با سلام و عرض تشکر از
من مقاله رو خوندم ولی بازم چند تا سئوال برام مبهم مونده:
1-آیا حوضه کاری asp.net فقط web وفضای اینترنتی است؟
2-آیا در این سیستم هم مانند یک بانک اطلاعاتی قابلیتهایی مثل جدول ، کوئری و.. مانند اکسس را دارد یا پیشرفته تر است.
3-آیا میشود توسط asp.net برنامه هایی مثل حسابداری و انبارداری و.. نوشت؟
4-آیا اصولاً مقایسه بین VBو ASP.NET صحیح است و اینها در یک کلاس قرار میگیرن؟
چه تشابهات و تفاوتهایی با هم دارند؟
5-آیا با ASP.NET میشود برنامه هایی با فرمت EXE نوشت یا نرم افاری نوشت که بتوان آنرا با با نرم افزار های SETUP ساز اونا رو تبدیل به پکیج کرد؟
6-آیا امکان ساخت فرم مانند فرمهای ویژوال بیسیک در ASP.NET نیز وجود دارد؟
7-آیا امکان ساخت برنامه های کاربر پسند با محیط های کاملاً گرافیک وجو د دارد؟(مانند نمونه های زیر)
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=46373&stc=1&d=1270128796

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=42470&d=1263368285

naser2009
شنبه 14 فروردین 1389, 22:59 عصر
با سلام وعرض خسته نباشید خدمت شما دوستان گرامی
بنده در مورد Web با استفاده از C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ و ASP.NET چندتاسئوال داشتم:
من تا لان باvb کار کردم ، آیا با Web با استفاده از C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ و ASP.NET میشود تحت ویندوز برنامه نوشت.منظورم برنامه ایی که هست بشه براش ستاپ ساخت.آیا با " Web با استفاده از C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ و ASP.NET " فقط میشه سایت طراحی کرد و در کل فقط برای فضای اینترنت برنامه نوشت؟
یعنی کل فضای کاری ما فقط در یک صفحه وب هست؟
آیا با استفاده ا ز "Web با استفاده از C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ و ASP.NET " میشه برنامه های بانک اطلاعات مثل اکسس نوشت.
یعنی میشه از طریق این زبان برنامه ، برنامه های حسابداری و انبارداری(برنامه هایی که با بانک اطلاعاتی سروکار دارند) نوشت.
برنامه هایی با گرافیک بالا و کاربرپسند.آیا میشه برنامه هایی با پسوند exe نوشت؟
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.

آره داداش تقریبا همه اینایی که گفتی رو میشه ساخت فقط یه کم همت می خواد
برنامه نویسای خوب این سایت هم در خدمت شما هستن!:لبخندساده:

Peyman.Gh
شنبه 14 فروردین 1389, 23:29 عصر
ASP.NET فقط برای WEB میباشد.این برنامه هایی که شما مثال زدید مثلاً در C#.NET یا VB.NET میتونید بنویسید.

iman_ad
شنبه 14 فروردین 1389, 23:33 عصر
اول اینکه این تاپیک مربوط به .net نه asp.net چون asp.net برای پیاده سازی برنامه تحت وب فقط، برای نوشتن برنامه تحت ویندوز از windows form و wpf می توان استفاده کرد.
اصول کار تقریبا یکی
دوم اینکه در .net به علت وجود واسط IL فرقی نمی کنه با چه سورسی نوشته بشه Vb.net,C#.net ,...

ali190
شنبه 14 فروردین 1389, 23:42 عصر
یعنی با ASP.NET فقط میشه تحت وب نوشت؟
آیا این امکان هستش که بتوان با این نرم افزار ، برنامه های تحت شبکه برای یک سازمان نوشت تا همه بتونن با این برنامه تحت شبکه کنن ، مثل نرم افزارهای اوماسیون اداری؟
ویه سئوال دیگه :
آیا تنها استفاده ASP.NETفقط ساخت و تولید صفحات وب هست؟ مثل ساخت وبلاگ و سایت؟
فقط کارش همینه؟
بازار کار این نرمافرا چطوره؟
میشه باهاش نرم افزارهایی مثل نرم افزارهای حسابداری و .. رو نوشت که جنبه کاربردی در یک سازمان رو دارند.
مثل نرم افزاری که با بخشهای مختلف یک سازمان سروکار دارد : مالی+اداری+فنی+تولید
وهر بخش از سازمان با توجه به دسترسی که داره با اون قسمت از نرم افرار که مربوط به اون هست کار میکنه و مدیر میتونه به تمام قسمتهای مالی و فنی و اداری و... بره ، میشه با ASP.NET درست کرد؟

توروخدا یکم بیشتر برام توضیح بدی
من میخوام نسبت به این نرم افزار دیدم بازتر بشه
اگر مقاله ، و تصاویری از نرم افزارهایی که میشه با ASP.NET تولید کرد رو هم دارید به من معرفی کنید و لینکش رو بذارید.
خواهشاً به سئوال هامم جواب بدید.یه مقدار سردر گم شدم.

Peyman.Gh
یک شنبه 15 فروردین 1389, 00:00 صبح
شما با Visual Studio کار کردید ؟!
با ASP.NET نمیشه فایل های Exe ساخت.

ali190
یک شنبه 15 فروردین 1389, 00:19 صبح
من با ویژوال بیسیک کار کردم.
یعنی با ASP.NET فقط میشه وبلاگ و وب سایت ساخت؟
کسی که ASP.NET یاد میگیره عین اینه که خود دات.نت رو یاد گرفته؟
آیا C# همون سی شارپ هست؟

ehsan2007
یک شنبه 15 فروردین 1389, 01:05 صبح
سلام دوست عزیز
تقریبا هر کاری که بخوای میتونی با asp.net انجام بدی

یعنی با ASP.NET فقط میشه تحت وب نوشت؟
آیا این امکان هستش که بتوان با این نرم افزار ، برنامه های تحت شبکه برای یک سازمان نوشت تا همه بتونن با این برنامه تحت شبکه کنن ، مثل نرم افزارهای اوماسیون اداری؟
ویه سئوال دیگه :
آیا تنها استفاده ASP.NETفقط ساخت و تولید صفحات وب هست؟ مثل ساخت وبلاگ و سایت؟
فقط کارش همینه؟
بازار کار این نرمافرا چطوره؟
میشه باهاش نرم افزارهایی مثل نرم افزارهای حسابداری و .. رو نوشت که جنبه کاربردی در یک سازمان رو دارند.
مثل نرم افزاری که با بخشهای مختلف یک سازمان سروکار دارد : مالی+اداری+فنی+تولید
وهر بخش از سازمان با توجه به دسترسی که داره با اون قسمت از نرم افرار که مربوط به اون هست کار میکنه و مدیر میتونه به تمام قسمتهای مالی و فنی و اداری و... بره ، میشه با ASP.NET درست کرد؟

آره فقط تحت وب میشه نوشت
وب یعنی شبکه شما کافیه نرم افزار روی یک سرور نصب کنی بعدش از طریق وارد کردن ip یا دامنه سرور در مرورگر ، سایتی که روی سرور نصب کردیرو ببینی
بازار کارش خوبه
فقط وب نیستش مثلا خود من یک سیستم پرسنلی مال یکی از شرکت های تهرانیرو نصب میکنم با برنامه تحت وب پرسنلی به کارت خوان و قفل وصل میشه و چک میکنه
خلاصه واست بگم هر کاری بخوای میشه باهاش کرد

Himalaya
یک شنبه 15 فروردین 1389, 01:06 صبح
آیا C#‎ همون سی شارپ هست؟
خواستم فقط بگم من چیزی واسه گفتن ندارم
عزیز من بیشتر این سوالاتو توی 30 صفحه ابتدایی هر کتاب آموزشی در مورد asp.net توضیح داده...

Peyman.Gh
یک شنبه 15 فروردین 1389, 09:01 صبح
C = سی !
# = شارپ !

درباره سی شارپ اینجا را مطالعه کنید : http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%DB%8C_%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE

ali190
یک شنبه 15 فروردین 1389, 21:26 عصر
با سلام خدمت دوستان
آیا با این برنامه ها میشه تحت وب برنامه های هوشمند مثل نرم افزار های حسابداری ، نگهداری تعمیرات و غیره ... نوشت؟
آیا کلیه اعمالی رو که ما در اکسس انجام میدهیم مثل ساخت جدول ، کوئری و.... برای ذخیره و استفاده از اطلاعات میشود انجام داد؟
آیا میشود از لحاظ گرافیکی از کامپونتها برای تولید نرم افزارهایی با گرافیک بالا استفاده کرد؟
آیا در کل یادگیری این نرم افزارها ارزش دارد و در یک سازمان یا یک شرکت به کار می آید؟
اگر دوستان موارد دیگری هم به ذهنشون میرسه درباره معرفی بیشتر این نر م افزارها خواهشاً دریغ نکنند.
علی یارتون باشه.

iman_ad
یک شنبه 15 فروردین 1389, 22:23 عصر
آب باز کردن تو این انجمن آخه اینا چه سوالاتی است؟!!!

ali190
یک شنبه 15 فروردین 1389, 22:41 عصر
کسی نمیتونه کمکم کنه؟

Behrouz_Rad
یک شنبه 15 فروردین 1389, 23:47 عصر
اینجا یک انجمن تخصصیه. برای پیدا کردن پاسخ این سوالات، یک کتاب ASP.NET مطالعه کن.

موفق باشید.