PDA

View Full Version : سوال: دریافت فایل از اکسل

sadegh1944
یک شنبه 15 فروردین 1389, 15:45 عصر
با سلام
من هر روز از اینترنت یک فایل اکسل طبق نمونه پیوست (excel1) دریافت می کنم
حال میخوام طبق فایل اکسس (access1) رکوردهای فایل اکسل را از طریق فرم frmsabtfish به اکسس منتقل کنم ؛ به گونه ای که بعد از کلیک برروی دکمه ((دریافت اطلاعات از اکسل)) پنجره open ویندوز باز بشه و بعد از انتخاب فایل اکسل از مسیر موردنظر کلیه رکوردهای آن در زیر فرم frmsabtfish ثبت و رکوردهای تکراری رد بشه.

dadsara
یک شنبه 15 فروردین 1389, 18:39 عصر
سلام
اگر ساختار فایل هر روز یکی است پیشنهاد می کنم:
فایل اکسل را به اکسس لینک کنید و عملیات مقایسه و Insert و . . . خود را برروی آن انجام دهید
روز بعد کافی است فایل جدید را در مسیر فایل اکسل قبلی و با همان نام کپیکنید و مجددا برروی فرم طراحی شده خود فقط کلید مربوطه را فشار دهید ملاحظه می کنید که دیگر نیاز نیست مجددا مراحل روز قبل را انجام دهید

sadegh1944
دوشنبه 16 فروردین 1389, 08:33 صبح
باتشکر
اگه بیشتر توضیح بدید و طریقه لینک کردن و عملیات مقایسه را در نمونه فوق اصلاح نمایید ممنون میشم و حتی الامکان طبق روشی که در بالا گفتم خواهشمندم نمونه مذکور را اصلاح نمایید

sadegh1944
سه شنبه 17 فروردین 1389, 08:40 صبح
اساتید گرامی:
لطفا نمونه را اصلاح فرمایید

sadegh1944
شنبه 21 فروردین 1389, 12:10 عصر
با سلام مجدد:
برای آخرین بار!
کسی نمیتونه جواب بده؟

amirzazadeh
شنبه 21 فروردین 1389, 13:43 عصر
با سلام مجدد:
برای آخرین بار!
کسی نمیتونه جواب بده؟
سلام
اين نمونه رو يكي از دوستان همين تالار كه متاسفانه من لينكش رو پيدا نكردم ايجاد كرده به همين خاطر فايل دانلودي رو عينا براتون آپلود ميكنم.
..........................
موفق باشيد

sadegh1944
شنبه 21 فروردین 1389, 14:20 عصر
سلام
اين نمونه رو يكي از دوستان همين تالار كه متاسفانه من لينكش رو پيدا نكردم ايجاد كرده به همين خاطر فايل دانلودي رو عينا براتون آپلود ميكنم.
..........................
موفق باشيد
ضمن تشکر از نمونه فوق؛
آیا این امکان هست که که کد آن به گونه ای اصلاح بشه که رکوردهای تکراری در آن رد و فقط رکوردهای جدید خوانده و در فرم ثبت بشه

sadegh1944
دوشنبه 23 فروردین 1389, 08:22 صبح
باسلام:
من نمونه فایل پست اول را بر اساس کد نمونه قبل تا حدودی اصلاح کردم ولی اشکالی که داره اینه که موقه بازکردن فایل اکسل فقط یک ردیف را میخونه و بجای ثبت در فرم اصلی در سابفرم بصورت یک ردیف خالی ثبت میشه؛حالا از اساتید گرامی میخوام که نمونه را به گونه ای اصلاح کنند که:
رکوردهای تکراری در آن رد و فقط رکوردهای جدید خوانده و با توجه به شماره و تاریخ سند مربوطه در زیرفرم هر کورد از فرم اصلی ثبت بشه.
خواهشمندم کمک کنید.

sadra1234
جمعه 15 بهمن 1389, 13:06 عصر
دوستان من هم یه مشکلی در این مورد دارم
می خوام داده های یه فایل اکسل رو به انتهای تیبل اکسس اضافه کنم
ولی می خوام نام و محل فایل اکسل رو خود کاربر هم بتونه انتخاب منه
چطوری باید این کارو انجام بدم؟