PDA

View Full Version : مقداردهی کل آرایه

Morteza Manafpour
سه شنبه 27 اردیبهشت 1384, 00:28 صبح
دوستان چطوری می‌شه به فرض آرایه (a(100 که از نوع boolean هست رو بدون استفاده از حلقه مقدار همه آنها را true کنیم

Mahnazmh
سه شنبه 27 اردیبهشت 1384, 10:03 صبح
سلام

Caption = ""
Dim boolean1
boolean1 = Array(True, False, True, False, True, False, True, False, True, False)
For I = 0 To 9
If boolean1(I) Then
Caption = Caption + "T"
Else
Caption = Caption + "F"
End If
Next

Morteza Manafpour
سه شنبه 27 اردیبهشت 1384, 13:02 عصر
اینجوری که نمی شه فرض کنید داریم

Dim a(1000)as boolean
می‌خواهیم همه اینها رو یکجا مقداردهی کنیم و ممکن است از نوع boolean نباشد یه چیز دیگه باشد ::نوشتن::

sadegi
سه شنبه 27 اردیبهشت 1384, 18:08 عصر
دوست عزیز چرا از حلقه استفاده نمیکنید؟(این دستور رو برای همین کارها درست کردن که یه دونه یه دونه مقدار دهی نکنی :mrgreen: )

sadegi
سه شنبه 27 اردیبهشت 1384, 18:09 عصر
دوست عزیز چرا از حلقه استفاده نمیکنید؟(این دستور رو برای همین کارها درست کردن که یه دونه یه دونه مقدار دهی نکنی :mrgreen: )

Queen of Programming
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1384, 01:49 صبح
اگه قرار باشه ایجا هم از حلقه استفاده نکنیم پس باید حلقه رو از کد نویسی حذف کنیم :mrgreen: . البته قطعا راه های دیگری هم هست اما مطمپنا علاوه بر ک نویسی زیاد و بی مورد کارایی و سرعت برنامه رو هم پایین میاره مثل پرشهای بی مورد بین خطوط برنامه یا همون goto خودمون :sorry:

Morteza Manafpour
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1384, 11:28 صبح
اگه قرار باشه ایجا هم از حلقه استفاده نکنیم پس باید حلقه رو از کد نویسی حذف کنیم . البته قطعا راه های دیگری هم هست اما مطمپنا علاوه بر ک نویسی زیاد و بی مورد کارایی و سرعت برنامه رو هم پایین میاره مثل پرشهای بی مورد بین خطوط برنامه یا همون goto خودمون
دوست عزیز من دنبال راهی هستم که از دست کندی حلقه خلاص بشم شما حالا می‌گین دستورات حلقه سریعترند

niloufar
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1384, 15:42 عصر
سلام
آقا مرتضی، چرا اذیت می کنید. فرمایش شما مثل اینه که کسی از شما بپرسه: "چطور میشه بدون استفاده از اقسام شرط، یه چیزو چک کرد که اینجوریه یا اونجوری" یا یه چیزایی تو این مایه ها.
بالاخره شما باید از یکی از حلقه ها استفاده کنید: ForNext یا Do یا WhileWend یا ForEach یا حتی از این If و Goto یه جورایی حلقه درست کنید (مثل کلاسهای درسی الگوریتم :) ) ولی بالاخره نمیشه از حلقه استفاده نکنید (التبه اگه نمی خواید به روش اولین الگوریتم کلاسهای الگوریتم، هر کدام را تو یه خط بنویسید)
اگه هم فکر می کنید که اگه یه دستور کلی باشه که همه را با هم عوض کنه تا سرعت بالا بره، من که تا حالا همچین دستوری را ندیده ام (حالا دوستان دیگه اگه دارند، بگن)

Morteza Manafpour
شنبه 31 اردیبهشت 1384, 13:29 عصر
با سلام مجدد
من تو زبان برنامه نویسی c تحت داسمون یه چنین امکاناتی دیدم چطور ممکنه تو ویژوال بیسیک به این بزرگی این امکان نباشه
پس از کسانی که بلد نیستند خواهش می کنم سنگ زیر پامون رها نکنند