PDA

View Full Version : سوال: برنامه نویسی سیستم Search

fa_karoon
دوشنبه 16 فروردین 1389, 22:07 عصر
سلام دوستان من سایتی دارم که مخصوص ارائه مقاله هست و کاربر می تونه کلماتی رو جستجو کنه و اگر مقاله ای در اون رابطه وجود داشت به او نمایش داده می شود
حال سوال من: کاربر هنگام جستجو احتمالا حداکثر سه الی چهار کلمه خاص را جستجو می کند که کلمات به Space از هم جدا می شوند. کاربر این امکان را هم دارد که کلمات را با + از هم جدا کند
سوال اول: آیا در حالت اول کل متن مورد جستجو را به عنوان یک رشته در نظر بگیرم و جستجو کنم یا اینکه هر کلمه را جدا کنم و هر کلمه را جدا جدا در پایگاهم جستجو کنم؟
سوال دوم: آیا سیستم حالت اول اگر که به صورت کلمه به کلمه باید بگردم با حالت دوم تفاوتی می کند؟
امیدوارم منظورم را خوب بیان کرده باشم لطفا راهنمایی کنید خیلی حیاتی و فوری است:عصبانی++:

Alireza_Salehi
دوشنبه 16 فروردین 1389, 23:54 عصر
از Google Custom Search استفاده کن خلاص.

در غیر این صورت از Full Text Search موجود در SQL Server استفاده کن.

fa_karoon
سه شنبه 17 فروردین 1389, 01:08 صبح
از Google Custom Search استفاده کن خلاص.

در غیر این صورت از Full Text Search موجود در SQL Server استفاده کن.

دوست عزیز ممنون از جوابتون اما نمی خواد تابلو باشه که از گوگل سرچ استفاده کرده ام خود سایت باید سیتسم جستجو داشته باشه
در مورد فول تکس هم جستجو کردم تو همین سایت اما چیز به درد بخوری گیرم نیومد
اما ای کاش راجع به تفاوتی که پرسیده بودم کسی جواب می داد؟

salehbagheri
سه شنبه 17 فروردین 1389, 01:59 صبح
آیا در حالت اول کل متن مورد جستجو را به عنوان یک رشته در نظر بگیرم و جستجو کنم یا اینکه هر کلمه را جدا کنم و هر کلمه را جدا جدا در پایگاهم جستجو کنم؟

شما ميتونيد در هر دو حالت اين كار رو انجام بديد! براي حالت دوم ميتونيد از كلمات كليدي AND و يا OR استفاده كنيد!

آیا سیستم حالت اول اگر که به صورت کلمه به کلمه باید بگردم با حالت دوم تفاوتی می کند؟

بله در هر دو حالت نتايج متفاوتي خواهيد داشت!
حالت اول ميتونه زير مجموعه اي از حالت دوم باشه! پس حالت دوم گسترده تره و نتايج بيشتري هم داره!

Alireza_Salehi
سه شنبه 17 فروردین 1389, 10:42 صبح
دوست عزیز ممنون از جوابتون اما نمی خواد تابلو باشه که از گوگل سرچ استفاده کرده ام خود سایت باید سیتسم جستجو داشته باشه
میشه بگید تابلو بودنش از چه جهته؟
1. جستجو اگر زیاد در سایت انجام بشه سربار زیادی داره و هزینه سرور رو بالا میبره.
2. نتایج جستجوی گوگل را می توانید در صفحات سایت خود نمایش دهید.
3. بسیاری سایت های بزرگ از این روش استفاده می کنند.
4. البته این کار احتیاج به این داره که سایتتون رو خوب طراحی کرده باشید تا نتایج درستی نمایش بده.

با عملگرهای AND و OR و LIKE هم می توانید خودتون سیستم جستجو بنویسید.

ironman
سه شنبه 17 فروردین 1389, 13:33 عصر
پیشنهادی که من میتونم بدم اینه که 2 قسمت داشته باشید
1- جستجوی ساده : که در اون کا متنی رو کهکاربر وارد میکنه رو جستجو کنید
2- جستجوی پیشرفته : که در اون میتونید هر دو راه رو تلفیق کنید

البته :
این مسئله به نحوه تحلیل و طراحی سایتتون بستگی داره!
موفق باشین

alireza_s_84
سه شنبه 17 فروردین 1389, 13:50 عصر

سلام دوست عزیز:
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=828126&postcount=6

fa_karoon
چهارشنبه 18 فروردین 1389, 00:40 صبح
1. جستجو اگر زیاد در سایت انجام بشه سربار زیادی داره و هزینه سرور رو بالا میبره.
2. نتایج جستجوی گوگل را می توانید در صفحات سایت خود نمایش دهید.
3. بسیاری سایت های بزرگ از این روش استفاده می کنند.
4. البته این کار احتیاج به این داره که سایتتون رو خوب طراحی کرده باشید تا نتایج درستی نمایش بده.

با عملگرهای AND و OR و LIKE هم می توانید خودتون سیستم جستجو بنویسید.

ممنون از جوابتون می شه یه منبع معرفی کنید که توضیح داده باشه که چطوری نتایج جستجو رو تو صفحات سایت خودم نشون بدم
بعد منظورتون از گزینه چهارم چی هست؟
می خوام یه جستجویی مثل این سایت داشته باشم البته نه در حالت پیشرفته اش ساده
www.pubmed.com (http://www.pubmed.com)

فقط یه چیز دیگه می شه اگر کسی لینک آموزش اعمال Full text رو از طریق ویزارد داره بذاره

fa_karoon
یک شنبه 22 فروردین 1389, 01:34 صبح
دوستان لطفا به این سوالم جواب بدین (اگه کسی جواب نداد مجبور می شم تاپیک جدید باز کنم:گریه:)
اگر کاربر کلمات "آبی قرمز سبز" رو جستجو کرد می خواهم ترتیب نتایج به گونه ای باشد که ابتدا رکوردهایی را نمایش دهد که هر سه کلمه دقیقا مانند عبارت در آنها یافت شده است. بعد به ترتیب رکوردهایی که دو کلمه از این ترکیب و سایر ترکیبات به ترتیب نزولی که شباهت کمتری به عبارت مورد جستجو دارند نشان داده شوند
لطفا بگویید از چه دستوراتی باید استفاده کنم در Selectام . مرسی

چرا هیچ کس جواب نمی ده یعنی کسی جواب این سوال رو نمی دونه:متفکر:

fa_karoon
جمعه 27 فروردین 1389, 11:59 صبح
خیلی جالبه هیچکس نیست جواب بده