PDA

View Full Version : ACM تا چه حد مفید می باشد؟؟

amir-yeketaz
دوشنبه 16 فروردین 1389, 22:19 عصر
سلام خدمت همه ی دوستان
یه سوال داشتم به نظر شما تا چه حد شرکت در مسابقات acm که در سطح دانشگاه ها برگزار میشه و...تا چه حد میتونه در آینده یه برنامه نویس یا مهندس نرم افزار مفید باشه
آیا میتونه یه رزومه حساب بشه..
این که ما بیایم و وقتمونو خیلی زیاد رو برنامه های مبتنی بر قوی کردن الگوریتم نویسی بذاریم آیا از وقتمون درست استفاده کردیم
آیا بهتر نیست که روی پروژه ها و یادگیری زبان عظیمی مثه سی شارپ یا جاوا وقت بذاریم
در کل به نظر شما آیا ارزش وقت گذاشتنو روش داره یا نه؟؟؟؟
ممنون از همه

majidmt
سه شنبه 17 فروردین 1389, 01:30 صبح
دوست عزیز acm در واقع شما را محک میزنه که آیا قدرت درک و حل مسله را دارید یا نه و خیلی وابسته به تسلطه شما یه زبان برنامه نویسی نیست چون با همون دانستن عادی برنامه نویسی اگر پی به الگوریتم حل مسئله ببری میتونی پاسخ را بدی پس بحث وقت گذاشتن بر روی یادگیری برنامه نویسی با یافتن راه حل دو بحث جدا هستند(acm تست هوش و سزعت است بیشتر)
شاد وپیروز باشی

amir-yeketaz
سه شنبه 17 فروردین 1389, 09:55 صبح
دوست عزیز acm در واقع شما را محک میزنه که آیا قدرت درک و حل مسله را دارید یا نه و خیلی وابسته به تسلطه شما یه زبان برنامه نویسی نیست چون با همون دانستن عادی برنامه نویسی اگر پی به الگوریتم حل مسئله ببری میتونی پاسخ را بدی پس بحث وقت گذاشتن بر روی یادگیری برنامه نویسی با یافتن راه حل دو بحث جدا هستند(acm تست هوش و سزعت است بیشتر)
شاد وپیروز باشی
ببینید بحث اصلی من اینه که درگیرشدن به اون می ارزه یا نه
مگه تو پروژه ها راه حل وجود نداره که ما وقتمونو هم رو پروژه بذاریم هم روی خود پیش بردنه پروژه

Felony
سه شنبه 17 فروردین 1389, 10:10 صبح
ارزشش رو داره ، چون برنامه نویسی با ACM شما رو به فکر وادار میکنه و باعث ورزش ذهن و پرورش خلاقیت ها در برنامه نویسی میشه ، چون برای هر کاری دستتون باز هست و برای هر کاری هم باید خودتون ایده جدید بدید ...

در کل فوق العاده هستش .

SystemAnalyst
سه شنبه 17 فروردین 1389, 17:12 عصر
برنامه نویسی یعنی توانایی حل مسئله توسط الگوریتم.نمی دونم چرا خیلی ها یاد گیری زبان رو برنامه نویسی می دونن!!!

amir-yeketaz
سه شنبه 17 فروردین 1389, 19:22 عصر
برنامه نویسی یعنی توانایی حل مسئله توسط الگوریتم.نمی دونم چرا خیلی ها یاد گیری زبان رو برنامه نویسی می دونن!!!

حرف شما مطمئنا درسته ولی بالاخره شما هر چی هم الگوریتم نویسیت قوی بشه مثلا نمیتونی با الگوریتمت شی گرایی رو بفهمی و باید رو مباحث شی گرایی به خوبی آشنایی بشی تا بتونی با امکانات موجود الگوریتم مورد نظرتون رو پیاده سازی کنید ...
نمیدونم درست میگم یانه ولی اگه اشتباه میکنم شما تصحیحش کنین

max_15s
پنج شنبه 19 فروردین 1389, 09:45 صبح
وقتی توی ACM باشی وقتی کد های بچه های دیگه رو ببینی ، می بینی اونا اصلا یه جور دیگه فکر می کنن ، یه روش هایی بلندن که خیلی "خفنه"

همون طور که گفتن فرق هست بین یادگرفتن زبان برنامه نویسی و برنامه نویسی ، و همون طور که در این تاپیک گفتن
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=193059
باید از یه جایی شروع کنی به یادگیری ، می تونه پروژه باشه ، یا ACM اما اگه منظورت از پروژه ، پروژه هایی هستن که هر کسی که کامپیوتر خونده ، به نوعی انجام داده ، مثل کتابخونه ، فروشگاه و ... ، خوب فکر نمی کنم به عنوان "رزومه" برات امتیازی ایجاد کنه ، اگه منظورت پروژه های جدی تره ، خوب اون ها هم خوبن .

همونطوری که گفتن باید همیشه مطالعه داشته باشی ، همونطوری که توی تمرین برای ACM از سوالات آسون شروع می شه ، می شه با پروژه های آسون کار کرد و پیشرفت .

مهم تر اینه که دائما یاد بگیری. چه با پروژه چه با ACM ، یعنی مجبوری.
در ثانی باید جهتت رو مشخص کنی ، بعضی زمینه ها خیلی فاصله دارن با نرمال سوالات ACM

با توجه به پروفایلت ، می تونه به سمت جاوا بری.

و اگر خواستی روی C#‎ متمرکز باشی خوب C#‎ زبان مسابقات نیست اما برای یادگیری خودت توی topcoders می تونی تمرین کنی. مثل خودم با اینکه الان سه ساله نمی تونم مسابقه بدم اما کد زدن سرگرمیه خوبیه

به نظر من ACM واسه یادگرفتن برنامه نویسی خوبه. یه سری چیزا از کد دیگران هم یاد می گیری یه سری شگرد هم برای خودت خواهی داشت .
http://www.qtl.co.il/img/copy.png