PDA

View Full Version : طراحی دیتابیس

M.YasPro
سه شنبه 17 فروردین 1389, 11:34 صبح
سلام
می خوام توی یه جدول ورود و خروج اشخاص رو ثبت کنم . به نظر شما برای ورودشون یه رکورد و برای خروجشون هم یک رکورد در نظر بگیرم ؟ (یعنی فیلد های personId,date,io)
یا برای ورود و خروجشون با هم فقط یه رکورد در نظر بگیرم ؟(یعنی فیلد های personId,indate,outDate,...)

ممنون از توجهتون

محمد سلیم آبادی
سه شنبه 17 فروردین 1389, 12:32 عصر
سلام
می خوام توی یه جدول ورود و خروج اشخاص رو ثبت کنم . به نظر شما برای ورودشون یه رکورد و برای خروجشون هم یک رکورد در نظر بگیرم ؟ (یعنی فیلد های personId,date,io)
یا برای ورود و خروجشون با هم فقط یه رکورد در نظر بگیرم ؟(یعنی فیلد های personId,indate,outDate,...)

ممنون از توجهتون

سلام،
شما بایستی یک ستون دیگه ای به نام "جلسه" داشته باشین که ورود و خروج را مرتبط به آن کنید. (که احتمالا در نظر گرفتین ولی به آن در پستتان اشاره نکردین)

در روش اولی که نام بردین چگونه می توانید تاریخ یا زمان ورود و خروج هر جلسه ی کاربر را در یک سطر به نمایش دراورین؟

pezhvakco
سه شنبه 17 فروردین 1389, 12:37 عصر
درود :

بستگی به کارت داره .
اگه فقط می خوای ورود و خروج باشه، یک سطر بسه .

اگه می خوای جایی گزارش از زمان و مکان کاربر بگیری، برای هر کاربر و هر بار ورود یک سطر .

فکر خوش .

M.YasPro
سه شنبه 17 فروردین 1389, 13:34 عصر
ممنون از جوابتون
منظور از جلسه چیه؟

محمد سلیم آبادی
سه شنبه 17 فروردین 1389, 13:50 عصر
ممنون از جوابتون
منظور از جلسه چیه؟

اگر بخواهین در روش اول، میانگین ماندن در سیستم (یعنی میانگین اختلاف بین زمان ورود و خروج کاربر) را بدست آورین از چه Query یا روشی استفاده می کنین؟

M.YasPro
سه شنبه 17 فروردین 1389, 14:01 عصر
منظورم از اشخاص ، کاربران نیستند .
منظورم ورود و خروج پرسنل از درب یک شرکت هست که کارت ساعت هم ندارند .

محمد سلیم آبادی
سه شنبه 17 فروردین 1389, 14:14 عصر
ذخیره کردن اطلاعات به تنهایی کار مهمی نیست. مهم اینه که بتونید از داده ها، گزارشها و پرس و جو های مناسب را بگیرید. به دلایلی که در پست های قبلی گفتم و بعلاوه ی یکسری ناهنجاریهای دیگر پیشنهاد من روش زیر است:

یا برای ورود و خروجشون با هم فقط یه رکورد در نظر بگیرم ؟

M.YasPro
سه شنبه 17 فروردین 1389, 14:29 عصر
پس برای ورود یه رکورد جدید insert می کنم و برای خروج رکورد مورد نظر رو update می کنم .