PDA

View Full Version : سوال: آیا امکان ویرایش غیر مستقیم رکوردهای یک تیبل وجود داره؟

neda_dela
سه شنبه 17 فروردین 1389, 21:59 عصر
سلام
من بین دو تا از تیبل هام یه تعداد فیلد مشترک دارم مثل آدرس یا تلفن
حالا من وقتی فیلد آدرس رو از تیبل 1 ویرایش می کنم فقط توی همون تیبل ذخیره میشه آیا امکان داره که زمانی که تیبل 1 ویرایش میشه فیلد آدرس در تیبل 2 هم همزمان ویرایش بشه و دیگه نیاز نباشه تیبل 2 رو جدا ویرایش کنم؟:لبخندساده:

behnam25214
سه شنبه 17 فروردین 1389, 22:25 عصر
به نظر من اگر دستور SQL خاصی باشه که بشه دو جدول رو آپدیت کرد ازش استفاده کن در غیر اینصورت از یک تابع کمکی استفاده کن :
مثلا:

} private void buttonX1_Click(object sender, EventArgs e)
{
در اینجا دستورات ویرایش جدول 1 رو بنویس و بعدش
Update رو فراخوانی کن.
Update();

}

private void Update()
{
در اینجا دستورات ویرایش جدول 2 رو بنویس
}

exlord
چهارشنبه 18 فروردین 1389, 09:43 صبح
ساختار جدول شما اشتباهه..... نرمال سازی نشده ... شما نباید تو 2 تا جدول 1 فیلد یکسان داشته باشی ... البته یادم نیست مربوط به کدوم قانون نرمال سازی میشه ...

seven7777777
چهارشنبه 18 فروردین 1389, 10:18 صبح
به نظر من هم با این کار به نتیجه نمی رسی . فیلدهای مشترکت رو از یکی از جداول حذف کن .
با این کار از هزار تا دردسر جلوگیری کن ...

Shahram_Shobeiri
چهارشنبه 18 فروردین 1389, 10:37 صبح
شما نباید تو 2 تا جدول 1 فیلد یکسان داشته باشی
چه ربطی داره به نرمال سازی :متفکر:
من یه جدول سازمان دارم که یکی از فیلد هاش استانه
یه جدول شهرستان هم دارم که یکی از فیلد هاش استانه
میام یه جدول استان درست می کنم و به هر استان یک کد اختصاص می دهم و اون کد یونیک (PK) رو در دو جدول سازمان و شهرستان استفاده می کنم. فیلد مشترک در دو جدول هم دارم. کجای این قضیه غیر نرماله؟

exlord
چهارشنبه 18 فروردین 1389, 10:58 صبح
چه ربطی داره به نرمال سازی :متفکر:
من یه جدول سازمان دارم که یکی از فیلد هاش استانه
یه جدول شهرستان هم دارم که یکی از فیلد هاش استانه
میام یه جدول استان درست می کنم و به هر استان یک کد اختصاص می دهم و اون کد یونیک (PK) رو در دو جدول سازمان و شهرستان استفاده می کنم. فیلد مشترک در دو جدول هم دارم. کجای این قضیه غیر نرماله؟

منم دقیقا منظورم اینه...
این مهندس neda_dela 2 تا جدول داره که توشون فیلد آدرس هست از نوع آدرس نه PK :قهقهه:

Shahram_Shobeiri
چهارشنبه 18 فروردین 1389, 11:29 صبح
اگر اینوری که جناب exlord می فرمایند. ساختار دیتا بیس شما به شدت ایراد داره و اکیداً توصیه میشه که اون رو اصلاح کنید.