PDA

View Full Version : مشکل در Roaming

javad0062
چهارشنبه 18 فروردین 1389, 11:00 صبح
من یک پروفایل برای user های که به سرورم join هستند ساختم ، تمام مراحل رو هم انجام دادم ولی وقتی user می خواد log on بشه پیام زیر رو می ده
user enviroment: windows cannot locate the server copy of your roaming profile and is attempting to log you on with your local profile.channges to the profile will not

علت چیه؟

cybercoder
چهارشنبه 18 فروردین 1389, 15:36 عصر
http://support.microsoft.com/kb/873485

javad0062
چهارشنبه 18 فروردین 1389, 19:51 عصر
http://support.microsoft.com/kb/873485

ممنون
من خودم این صفحه رو قبلا دیدم.
ولی مشکلم با توضیحات این صفحه حل نشد
در ضمن شما به یه چیزی دقت نکردی و اونم اینه که تو سر فصلش گفته
When you use a roaming profile to log on to your wireless network from your Windows XP-based computer
شبکه من اصلا وایرلس نیست
کل کاری که من انجام دادم مطابق زیر :
ساختن پروفایل کاربــــر سیار(roaming ) و اجباری

برای این منظور ابتدا پوشه ای در Desktop ، ویندوز سیستمی که Server 2003 است ایجاد می کنیم ( مثلا به نام Profile ) وسپس آن را Share می کنیم.
سپس به مسیر زیر مراجعه می کنیم
Start  administrative tools  Active Directory user and computer 

بر روی یوزری که آن را join سیستم سرور کرده ایم دابل کلیک می کنیم و درتب profile و در قسمت user profile مسیر پوشه Share شده ، را وارد می کنیم و سپس ok .

در ضمن باید دسترسی پوشه Share شده را Full control کنیم.
حالا اگر با User ای که اعمال بالا را بر روی آن انجام داده ایم login شویم و دوباره آن را logoff کنیم ، فایل های آن در پوشه ای که ایجاد کرده ایم ذخیره می شود ، که برای دیدن تمام آنها بهتر است فایل های مخفی را از حالت Hidden خارج کنیم ،( این کارها را در سیستمی که سرور است انجام می دهیم ) در این صورت همان طور که در شکل زیر می بینید پوشه ها و فایل هایی ظاهر شده است .

از این میان فایلی با پسوند DAT . وجود دارد که اگر پسوند را عوض کرده و آن را به .manتبدیل کنیم کاربر از این به بعد هر تغییری در محیط کاری خود بدهد از جمله ( مشخصات میزکار، فونت ها ، رنگ ها ، اتصالات چابگرهای شبکه و Control panel ) به محض اینکه Restart کند دوباره به حالت قبلی ( قبل از تغییر ) باز می گردد .

cybercoder
چهارشنبه 18 فروردین 1389, 20:09 عصر
فولدر پروفایل کاربران رو سعی کنید در desktop نسازید.
هر کاربر را owner پروفایلش کنید.
در policy ها اجازه cache رو بردارید. و policy را effective کنید.

باید مشکلتون حل بشه.
موفق باشید