PDA

View Full Version : سوال: نحوه ذخیره سازی تعدادی CheckBox در بانک اطلاعاتی

baharnaz
چهارشنبه 18 فروردین 1389, 15:39 عصر
من در برنامه تعدادی check box دارم.با چه کدی می توانم دستوری بنویسم که check box ها در جدولی در sql ذخیره شوند و وقتی جستجو می کنیم این که کدام check box ها انتخاب شده است مشخص باشد؟
برای فیلد مربوط به ذخیره check box در sql چه نوعی را باید انتخاب کنم؟

Alirezanet
چهارشنبه 18 فروردین 1389, 15:49 عصر
خوب true و false رو چک باکس برگشت میده که میتونین از بولین استفاده کنید!

baharnaz
چهارشنبه 18 فروردین 1389, 19:18 عصر
این پاسخ برای من کاربردی نیست. لطفا کدشو در اختیار من قرار بدین.

pourang_us
پنج شنبه 19 فروردین 1389, 08:43 صبح
دوست عزیز

شما فیلد بانک اطلاعاتی رو که میخواهی این مقدار رو در آن ذخیره کنی باید یا از نوع Bit در SQL و یا از نوع Yes/No در اکسس انتخاب نمایی.
سپس مقدار ChekBox.CheckState را در فیلد ذخیره کنی و در زمان فراخوانی هم مقدار خوانده شده از جدول را برابر ChkBoxPerm.CheckState قرار دهی

توجه داشته باشید که مقدار برگردانده شده به صورت 0 و 1 و یا True و Flase است

موفق باشید

baharnaz
جمعه 20 فروردین 1389, 12:11 عصر
من اومدم توی جدول به ازای هر checkbox یک فیلد در نظر گرفتم و نوعشو بیت گذاشتم.بعد در vb این کدو نوشتم:

If CheckBox8.Checked = True Then
k.Parameters.Add("@chek", SqlDbType.Bit).Value = 1
Else : k.Parameters.Add("@chek", SqlDbType.Bit).Value = 0
End If

با این کد در جدولم مقدار true را ذخیره کرد.البته من با stored procedures ها کار میکنم.
حالا می خوام وقتی جستجو میکنم checkbox هایی که مقدارشون را توی جدول true گذاشته،الان تیک بخورن.برای این کار باید چه کدی بنویسم.لطفاً کد بذارین.

pourang_us
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 11:20 صبح
دوست عزیز

برای ذخیره کردن مقادیر تیک شده یا نشده در چک باکس شما از مقدار

ChekBoxSample.CheckState

استفاده کن
همچنین برا خواندن اطلاعات هم مقدار را برابر این قرار بده به صورت اتوماتیک چک دار و آن چک میشود

موفق باشی

amir_T_2008
دوشنبه 07 مرداد 1392, 05:14 صبح
دوست عزیز

شما فیلد بانک اطلاعاتی رو که میخواهی این مقدار رو در آن ذخیره کنی باید یا از نوع Bit در SQL و یا از نوع Yes/No در اکسس انتخاب نمایی.
سپس مقدار ChekBox.CheckState را در فیلد ذخیره کنی و در زمان فراخوانی هم مقدار خوانده شده از جدول را برابر ChkBoxPerm.CheckState قرار دهی

توجه داشته باشید که مقدار برگردانده شده به صورت 0 و 1 و یا True و Flase است

موفق باشید

دوست عزيز ميشه بگيد بعد از اينكه در اكسس مساوي yes , no قرار داديم بايد چه كدي بذاريم كه كاربر وقتي تيك ميزنه و دكمه ثبت ميزنه بره در ديتابيس و در يك صفحه ديگه اون فيلدي كه تيك خوردرو نمايش بده
(با زبان asp)
ممنونم