PDA

View Full Version : سوال: قطعی برق

nasim bahari
چهارشنبه 18 فروردین 1389, 17:58 عصر
سلام دوستان...............
من می خواهم در form load اولین فرم برنامه چک شود که برنامه دفعه قبل به صورت عادی خاتمه یافته و یا مثلا به خاطر قطعی برق به صورت غیرعادی برنامه خاتمه یافته است.
لطفاً کمکم کنید.................
برای پشتیبان گیری از اطلاعات نیاز دارم ...............

mehdi.mousavi
چهارشنبه 18 فروردین 1389, 18:18 عصر
سلام دوستان............... من می خواهم در form load اولین فرم برنامه چک شود که برنامه دفعه قبل به صورت عادی خاتمه یافته و یا مثلا به خاطر قطعی برق به صورت غیرعادی برنامه خاتمه یافته است. لطفاً کمکم کنید................. برای پشتیبان گیری از اطلاعات نیاز دارم ...............

سلام.
وقتی برنامه اجرا میشه، مقداری رو در Registry یا Config File خودتون قرار بدید که نشون دهنده شروع برنامه باشه. هنگام خاتمه نرمال برنامه، کلید مزبور رو حذف کنید. اگر برنامه اجرا شد و کلید مزبور وجود داشت، یعنی برنامه یکبار بطور غیر عادی بسته شده. البته باید حواستون به Instance های متفاوت برنامه که ممکن اجرا بشه نیز باشه...

موفق باشید.

pourang_us
پنج شنبه 19 فروردین 1389, 08:45 صبح
دوست عزیز

شما میتونی هنگامی که کاربر برنامه رو به صورت عادی میبنده در بانکت یک فیلدی داشته باشی که برنامه در زمان بسته شدن مقدار اون رو مثلا به 1 تغییر بده و در زمان باز شدن هم مقدار اون رو 0 بکنه اینطوری در زمان اجرا اگر مقدار 0 بود شما متوجه میشی که برنامه به صورت غیر طبیعی بسته شده و میتونی پیغام های نطیر رو صادر کنی

موفق باشی

mehdi.mousavi
پنج شنبه 19 فروردین 1389, 09:43 صبح
دوست عزیز
شما میتونی هنگامی که کاربر برنامه رو به صورت عادی میبنده در بانکت یک فیلدی داشته باشی که برنامه در زمان بسته شدن مقدار اون رو مثلا به 1 تغییر بده و در زمان باز شدن هم مقدار اون رو 0 بکنه اینطوری در زمان اجرا اگر مقدار 0 بود شما متوجه میشی که برنامه به صورت غیر طبیعی بسته شده و میتونی پیغام های نطیر رو صادر کنی
موفق باشی

سلام.
لطفا به سوالات در صورتی پاسخ بدید که پاسخ شما، مطلب فنی جدیدی به پاسخهای قبلی اضافه میکنه. در غیر اینصورت، نیازی نیست که یک پاسخ رو چند نفر به چند زبان تکرار کنن. مطلب شما هیچگونه مطلب جدیدی به پاسخ قبلی اضافه نکرد.

پاورقی: در صورت مشاهده اینگونه پاسخها، از این پس پاسخ رو حذف خواهم کرد!

Behrouz_Rad
پنج شنبه 19 فروردین 1389, 09:56 صبح
وقتی برنامه اجرا میشه، مقداری رو در Registry یا Config File خودتون قرار بدید

به نظر من Config File بسیار بهتره. هم از لحاظ "قابل حمل بودن برنامه" و هم "دسترسی آسان" و هم "مجوز دسترسی".

موفق باشید.

nasim bahari
یک شنبه 22 فروردین 1389, 18:16 عصر
از راهنمایی های دوستان خوبم بسیار تشکر می کنم.

من خودم فکر می کنم انجام این عمل از طریق ثبت در پایگاه داده جالب نباشه.
روش ریجستری را هم می دونم. به دلیلی برای من کاربردی ندارد.

اگه لطف کنید من رو راهنمایی کنید که این کار چگونه با config انجام بدهم ممنون میشم.

در خانواده باد مهم نیست که طوفان باشیم یا نسیم.
مهم اینه که بوزیم.