PDA

View Full Version : سوال: ارتباط بین 3 جدول در گزارش گیری

neda_dela
چهارشنبه 18 فروردین 1389, 21:55 عصر
سلام دوستان:لبخندساده:
من میخام از مقادیر 3 تا از تیبل هام توی کریستال ریپورت استفاده کنم قبلا با 2 تا تیبل این کار رو انجام دادم و موفق هم بوده اما حالا توی 3 تا به مشکل بر خوردم . کوئری که برای 2 تیبل استفاده می کردم این بود:

string StrSelect = "SELECT [pish-shakhsi].name, [pish-family].fname, [pish-shakhsi].pic FROM [pish-shakhsi] INNER JOIN [pish-family] ON [pish-shakhsi].id = [pish-family].id WHERE ([pish-family].fjob = '" + fjob + "') AND ([pish-shakhsi].sath = '" + sth + "')";

حالا میخام یه تیبل دیگه به این کوئری اضافه کنم این طوری نوشتم از and خطا می گیره:

string StrSelect = "SELECT [pish-shakhsi].name, [pish-family].fname, [pish-shakhsi].pic, [pish-price].inneed FROM [pish-shakhsi] INNER JOIN [pish-family] and [pish-shakhsi] INNER JOIN [pish-price] and [pish-family] INNER JOIN [pish-price] ON [pish-shakhsi].id = [pish-family].id and [pish-shakhsi].id = [pish-price].id and [pish-family].id = [pish-price].id WHERE ([pish-price].inneed = '" + need + "') AND ([pish-shakhsi].sath = '" + term + "') AND ([pish-shakhsi].years = '" + year + "')";

چکار کنم حالا؟ میدونم خیلی بزرگ شد ببخشید دوستان:خجالت:

Shahram_Shobeiri
چهارشنبه 18 فروردین 1389, 22:30 عصر
ساختار Inner join شما ایراد داره.

table1 inner join table2 on table1.column1 = table2.column1
بین جوین ها هم and نمی خواهد.

neda_dela
پنج شنبه 19 فروردین 1389, 11:39 صبح
ساختار Inner join شما ایراد داره.

table1 inner join table2 on table1.column1 = table2.column1
بین جوین ها هم and نمی خواهد.
مرسی دوست عزیز
این کدی که نوشتی برای 2 تا تیبل هست حالا فرض کن من 3 تا تیبل دارم باید چکار کنم
در ضمن کد اولم درسته چون درست جواب میده

Moslemu
پنج شنبه 19 فروردین 1389, 18:05 عصر
سلام

SELECT
FROM (Table1 INNER JOIN Table2 ON field1 = field2) INNER JOIN Table3 ON field1= field3;