PDA

View Full Version : چگونه می توان یک نرم افزار مدیریت محتوای سایت CMS ساخت ؟

baa-ham
سه شنبه 27 اردیبهشت 1384, 15:22 عصر
چگونه می توان یک نرم افزار مدیریت محتوای سایت CMS با asp.net ساخت ؟ آیا نرم افزارهای رایگانی در این زمینه وجود دارد ؟

JikSearch
سه شنبه 27 اردیبهشت 1384, 16:18 عصر
آیا نرم افزارهای رایگانی در این زمینه وجود دارد ؟

منظورتان سورس کد است؟ می توانید DotnetNuke را ببینید

In_Chan_Nafar
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1384, 00:10 صبح
فارسی ساز این ASP -Nuke رو کی داره (ملت خیلی رو نمی کنن) :mrgreen:

baa-ham
دوشنبه 16 خرداد 1384, 15:07 عصر
واقعا جالب است ؟ یا افرادی که در این سایت عضو هستند ، خیلی .... هستند یا واقعا دلشان نمی آید اطلاعاتشان را به دیگران بدهند . من می دانم که حداقل دو سه نفری از افراد عضو این سایت ، خودشان cms نوشته اند ، حالا چرا رو نمی کنند ، خدا می داند .

JikSearch
دوشنبه 16 خرداد 1384, 15:33 عصر
خیلی .... هستند
لطفا مودبانه صحبت کنید

یا واقعا دلشان نمی آید اطلاعاتشان را به دیگران بدهند
1. اگر یک نگاه گذرا به تاپیک ها می انداختید متوجه می شدید که اینطور نیست اینجا حتی برای راحتی استفاده بچه ها مطالب را بصورت pdf های کامل هم قرار می دهند.
2. آیا کسی وظیفه دارد ساعت ها زحمت و کارش را به راحتی در اختیار شما قرار دهد؟

من می دانم که حداقل دو سه نفری از افراد عضو این سایت ، خودشان cms نوشته اند ، حالا چرا رو نمی کنند ، خدا می داند .
شما هم اگه کمی فکر کنی می فهمی
نوشتن یک cms یا فارسی کردن آن کار راحتی نیست که به راحتی و رایگان در اختیار شما قرار بدهند.

baa-ham
سه شنبه 17 خرداد 1384, 15:34 عصر
دوست عزیز
خیلی لطف کردید چنین پاسخ دندان شکنی به من دادید . اما راستش من فکر می کردم اینجا جایی است که من از دیگران چیزهای جدید یاد می گیرم . ( گویا فقط طریقه مودبانه جواب دادن !!! را باید یاد بگیرم .)
راستی دوست عزیز یادت رفته بود بگویی در کدام نقل قول من کد برنامه cms را از کسی خواسته بودم ! یا در کجای کار من دسترنج زحمت دیگران را براحتی در اختیار گرفته ام .
اصلا اگر قرار است در این سایت برنامه نویسان تکنیکهایی را که بلدند در اختیار هم نگذارند آنوقت این سایت به چه درد می خورد . و اگر کسی فکر کی کند که با مخفی کردن اطلاعاتش رشد می کند بهتر است برود وارد بازار بورس شود .
دوست عزیز من بنا به توصیه شما کمی فکر کردم !! ( اگر غیر مودبانه نیست !!!) و با مشورت با چند دوست که زیاد نگران لو رفتن سورس کدشان نبودند آنچه را که می خواستم پیدا کردم .
راستی از DotnetNuke که فرمودید خیلی استفاده کردیم . لطفا دفعه بعد اول خودتان آن چیزی را که توصیه می فرمایید مزمزه کنید .
خوش باشید

baa-ham
سه شنبه 17 خرداد 1384, 15:39 عصر
دوست عزیز
خیلی لطف کردید چنین پاسخ دندان شکنی به من دادید . اما راستش من فکر می کردم اینجا جایی است که من از دیگران چیزهای جدید یاد می گیرم . ( گویا فقط طریقه مودبانه جواب دادن !!! را باید یاد بگیرم .)
راستی دوست عزیز یادت رفته بود بگویی در کدام نقل قول من کد برنامه cms را از کسی خواسته بودم ! یا در کجای کار من دسترنج زحمت دیگران را براحتی در اختیار گرفته ام .
اصلا اگر قرار است در این سایت برنامه نویسان تکنیکهایی را که بلدند در اختیار هم نگذارند آنوقت این سایت به چه درد می خورد . و اگر کسی فکر کی کند که با مخفی کردن اطلاعاتش رشد می کند بهتر است برود وارد بازار بورس شود .
دوست عزیز من بنا به توصیه شما کمی فکر کردم !! ( اگر غیر مودبانه نیست !!!) و با مشورت با چند دوست که زیاد نگران لو رفتن سورس کدشان نبودند آنچه را که می خواستم پیدا کردم .
راستی از DotnetNuke که فرمودید خیلی استفاده کردیم . لطفا دفعه بعد اول خودتان آن چیزی را که توصیه می فرمایید مزمزه کنید .
خوش باشید

JikSearch
سه شنبه 17 خرداد 1384, 18:46 عصر
سلام

دوست عزیز
چه خوب که باهم دوست شدیم :flower:

خیلی لطف کردید چنین پاسخ دندان شکنی به من دادید
من اصلا قصد شکستن چیزی را نداشتم :sorry:

گویا فقط طریقه مودبانه جواب دادن !!! را باید یاد بگیرم
مطمئن باشید ضرر نمی کنید

راستی دوست عزیز یادت رفته بود بگویی در کدام نقل قول من کد برنامه cms را از کسی خواسته بودم

حالا چرا رو نمی کنند

بهتر است برود وارد بازار بورس شود
یعنی چی اونوقت؟؟؟ راستش این کار خیلی آسون تر از بورسه

دوست عزیز من بنا به توصیه شما کمی فکر کردم
بسیار سپاسگذارم

با مشورت با چند دوست که زیاد نگران لو رفتن سورس کدشان نبودند آنچه را که می خواستم پیدا کردم
حالا خودت حاضری این کد را بما بدهی؟ :mrgreen:

مزه مزه که چه عرض کنم می خواستیم بخوریم تو گلومون گیر کرد
واقعا کسی منکر خوب بودن DotnetNuke هست؟ :strange:

خوش باشید
به خوشی شما (زیادم حرص نخور اگه هنوزم نارحتی من معذرت)

baa-ham
چهارشنبه 18 خرداد 1384, 15:53 عصر
ما که بخیل نیستیم . بزودی فایل pdf آنرا روی سایت می گذارم .
اما خودمونیم من حریف بگو مگو با تو نمی شم :sunglass:

JikSearch
پنج شنبه 19 خرداد 1384, 09:29 صبح
ما که بخیل نیستیم .
شما آقایی

درضمن من خودم دارم یک CMS فارسی می نویسم هر وقت تموم شده GPL می کنم

اما خودمونیم من حریف بگو مگو با تو نمی شم
:embr:

sh
شنبه 21 خرداد 1384, 19:00 عصر
این کامپوننت میتونی براحتی بسازی

Kentico CMS FOR .NET v1.3

http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?p=144058#144058

mbarnameh
یک شنبه 24 مهر 1384, 20:48 عصر
ایکاش یاد می گرفتیم همه معلوماتمونو با هم share کنیــــــــــــــــــم ........... اونوقت ما هم خوشبخت زندگی می کردیم

rahami
دوشنبه 25 مهر 1384, 10:07 صبح
حالا این نرم افزار مدیریت محتوای سایت ( چی ام اس) چی هست؟ :لبخند:

JikSearch
دوشنبه 25 مهر 1384, 15:54 عصر
حالا این نرم افزار مدیریت محتوای سایت ( چی ام اس) چی هست؟
مجموعه چند برنامه برای یک سایت، مثلاً سیستم اخبار و نظرسنجی و وبلاگ و مدیریت اعضاء و ...
کلاً مجموعه چیز هایی که برای مدیریت یک سایت پویا نیاز دارید (البته علما در مورد این مجموعه اشتراک نظر ندارند)

JikSearch
دوشنبه 25 مهر 1384, 16:07 عصر
ایکاش یاد می گرفتیم همه معلوماتمونو با هم share کنیــــــــــــــــــم ........... اونوقت ما هم خوشبخت زندگی می کردیم
دست شما درد نکنه پس بچه های این فروم (بلا نسبت همه) دارند گل لگد می کنند.

rahami
دوشنبه 25 مهر 1384, 19:55 عصر
مجموعه چند برنامه برای یک سایت، مثلاً سیستم اخبار و نظرسنجی و وبلاگ و مدیریت اعضاء و ...
کلاً مجموعه چیز هایی که برای مدیریت یک سایت پویا نیاز دارید
من چیزهایی در مورد Microsoft Sharepoint Services شنیدم و در سایت خودش هم دیده ام.(asp.net)
فکر می کنم این چیز کاملی در این باب باشه. البته خوب باید فارسی بشه. کما اینکه با تغییرات مختصری در حد استفاده معمول شاید بتوان آن را فارسی کرد.

sima_zargar
جمعه 04 فروردین 1385, 12:56 عصر
واقعا که ... اینجا آدم چه چیزایی یاد می گیره

simin_gh
جمعه 25 فروردین 1385, 00:55 صبح
باز هم میگند برو سرچ کن با این مباحث بی ربطی که برخی از دوستان میفرمایند باید 2 ساعت بگردی تا شاید یه چیزی پیدا کنی.....

manager
جمعه 25 فروردین 1385, 13:55 عصر
از دوستان که CMS کار کرده اند می تونن بگن که آیا واقعا تئوری های CMA - MMA - CDA به کارشون اومده یا نه ؟
اگر جوابتون مثبته می شه قسمت های مراحل چرخه زندگی مثلا CMA رو توضیح بدین ؟ مثلا من از Design - Authoring - Editing - Layout - .. سر در نیاوردم منظورش اینه که این مراحل تکمیلی قسمت CDA یا کامپونت های آن ؟...

manager
جمعه 25 فروردین 1385, 13:57 عصر
ما که بخیل نیستیم . بزودی فایل pdf آنرا روی سایت می گذارم .
اما خودمونیم من حریف بگو مگو با تو نمی شم :sunglass:

جناب ما منتظریم ...:متفکر:

mamadgmail
جمعه 25 فروردین 1385, 16:24 عصر
سلام
بله ما هم منتظر PDf هستیم
در ضمن این کتاب مال انتشارات Wrox هستش در مورد DotNetNuke (http://rapidshare.de/files/2910470/Wrox.Professional.DotNetNuke.ASP.dot.NET.Portals.M ay.2005.eBook-DDU.rar.html).

zabihian
شنبه 06 خرداد 1385, 10:52 صبح
چگونه می توان یک نرم افزار مدیریت محتوای سایت CMS با asp.net ساخت ؟ آیا نرم افزارهای رایگانی در این زمینه وجود دارد ؟
وجود دارد. اطلاعات و برنامه های رایگان هم می دهد. به سایت
http://www.farashahr.com بروید.
اگر می خواهید قابلیتهای dotnetnuke را ببینید به آدرس http://www.farashahr.com/homes/portaliran بروید. این سایت فقط از شرکتها و سازمانهای بزرگ پول می گیرد و برای بقیه مجانی است

zabihian
شنبه 06 خرداد 1385, 10:59 صبح
http://www.farashahr.com را ببینید. اگر سوال یا خواسته ای داشتید با شرکت درمیان بگذارید. لازم نیست پولی هم پرداخت کنید.