PDA

View Full Version : سوال: image processing in matlab

farhaneh
چهارشنبه 18 فروردین 1389, 23:00 عصر
سلام. یه سوال یه خورده جزئی:
منظور از connected component تو یه تصویر باینری تو متلب چیه؟؟ چطور تو یه ماتریس تشخیص داده میشه؟؟ این تعریف help متلبه ولی من چیزی نفهمیدم:متفکر:
A connected component in a binary image is a set of pixels that form a connected group.
ممنون میشم کمک کنید.

farhaneh
پنج شنبه 19 فروردین 1389, 00:30 صبح
این طور که حالا فهمیدم این کامپوننت ها باید پیکسل های با مقدار یک در کنار هم باشه که به عنوان یه کامپوننت انتخاب میشن!
درست متوجه شدم؟

dousti_design
پنج شنبه 19 فروردین 1389, 01:06 صبح
منظور ارتباط یک پیکسل با همسایه های چهارگانه و یا هشتگانه است. یعنی این که مقدار دو پیکسل باهم مساوی باشه( نه لزوما 1 یا هر عدد دیگه):
2 1 2
1 0 1
2 1 2
در اینجا پیکسلهایی که 1 هستند همسایه های چهارگانه پیکسل 0 نامیده میشوند و پیکسلهایی که مقدار 1 یا 2 دارند همسایه های هشتگانه هستند.
اگر پیکسل 0 با یکی از همسایه هاش هم مقدار باشه ما میفهمیم که اینا به هم مرتبطند. حالا کل پیکسلهایی که باهم ارتباط دارند رو دسته های هم ارزی (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7%D9%87_%D9%87%D9%85%E2%80% 8C%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C) هم میگن. به مثالهای ساده ای که ویکیپدیا زده دقت کنید(رنگ پرچم و...)
موفق باشید

farhaneh
یک شنبه 22 فروردین 1389, 00:34 صبح
یه سوال دیگه هم داشتم: ممکنه در مورد خصوصیت های ConvexImage و Eccentricity توضیح بدین؟ مرسی.

dousti_design
یک شنبه 22 فروردین 1389, 11:56 صبح
یه سوال دیگه هم داشتم: ممکنه در مورد خصوصیت های ConvexImage و Eccentricity توضیح بدین؟ مرسی.
1-لطفا تاپیک جداگانه بزنید!(قوانین)
2-مربوط به متلب میشه؟ متاسفانه من متلب کار نکردم و نمیتونم جواب سوالتون رو بدم.