PDA

View Full Version : سوال: کنتزل کامپیوتر های شبکه توسط نرم افزار

peymanjon
پنج شنبه 19 فروردین 1389, 18:11 عصر
من برنامه ای برای تعمیر و نگهداری قطعات یک شرکت نوشتم به عنوان پروژه ام ، این برنامه تحت شبکه نیست و همچنین از SQL بصورت ویزارد و از طریق dataset استفاده کرده ام ولی حالا از من خواسته شده قسمتی به برنامه ام اضافه کنم که بتواند کامپیوترهای داخل شبکه را بشناسد و از طریق این برنامه هر کدام از کامپیوتر هایی که خواسته شد را در اختیار خود بگیرد و اگر احتیاج به نرم افزاری در کامپیوتر مقصد می باشد به آن منتقل کرده و در آنجا نصب نماید.
حال من این سوالات را دارم که امیدوارم دوستان گلم به من کمک کنند:
1-چگونه برنامه ام را با کمترین کار ممکن امکان اتصال به شبکه را به آن بدهم ، در حال حاضر برنامه من فقط در یک کامپیوتر در شبکه بعد از نصب قابل اجراست ولی من می خواهم در همی سیستم های شبکه آن را نصب کرده تا همه بتوانند به دیتا بیس مشترک وصل شده و از آن استفاده کنند.
2-من هیچ گونه اطلاعی در مورد نحوه ی شناسایی یک کامپیوتر در شبکه و در اختیار گرفتن آن ندارم
3-حال با فزض اینکه یاد گرفتم که چگونه یک کامپیوتر در شبکه را در اختیار بگیرم از طریق برنامه ام ، حال چگونه یک نرم افزار یا برنامه را می توانم در آن انتقال داده و یا اینکه روی کامپیوتر مقصد آن را نصب کنم.
**چیزی شبیه remote desktop را انجام دهد**
(دوستان گلم من از این جهت تمام سوالاتم را یکجا پرسیدم که پیوستگی مطالب حفظ شود و بعد از پایان پروژه و تحویل آن به استاد سورس آن را در همین قسمت بذارم ، لذا استدعا دارم مطالب مفید در زمینه در خواست های من معرفی کنید و همچنین کدهای کاربردی مورد نیاز را در اختیار من قرار دهید)
یه دنیا تشکر

m0rteza
پنج شنبه 19 فروردین 1389, 18:39 عصر
خب ، سورس Remote شدن موجود هست . يادم هست در امضاي يكي از دوستان در همين سايت همچين سورسي رو ديده بودم .

peymanjon
جمعه 20 فروردین 1389, 18:22 عصر
خب ، سورس Remote شدن موجود هست . يادم هست در امضاي يكي از دوستان در همين سايت همچين سورسي رو ديده بودم .
چه کسی؟من دوستان سرچ کردم ولی مطلب مفیدی پیدا نکردم

arefba
جمعه 20 فروردین 1389, 18:48 عصر
این رو نگاه بکن فکر کنم کارت راه افتاده
http://www.codeproject.com/KB/IP/TCPIPChat.aspx

peymanjon
جمعه 20 فروردین 1389, 19:23 عصر
ممنون ، ولی این کد برای ارسال پیام بین 2 کامپیوتر می باشد ولی من نیازم چیزه دیگه ای می باشد البته قسمت IP برنامه شاید برام مفید باشه ولی من الان مشکلم اینه که تقریبا از اصول اولیه نحوه ارتباط 2 کامپیوتر در شبکه بی اطلاعم