PDA

View Full Version : تغییر focus در ستونهای datagrid

sahele_sheni
جمعه 20 فروردین 1389, 10:40 صبح
سلام .
یه datagrid دارم که یه تعدادی از ستونهاش رو مقداردهی اولیه کردم ....و میخوام کاربر بقیه ستونها رو پر کنه .... حالا میخوام وقتی focus میاد روی daagrid روی ستون هایی که مقدار دهی کردم نره..... و مستقیم بره روی ستونهایی که کاربر باید پر کنه !!!!!
(عجب جمله ای گفتم ....)

کسی از روستام میدونه چطوری باید اینکارو کنم >>>؟؟؟

Mohammad_chz
جمعه 20 فروردین 1389, 13:18 عصر
سلام
به نظر من می تونید از کد زیر البته با تغییراتی که خودتون لازم می دونید استفاده کنید:

Private Sub dgv_GotFocus(ByVal sender AsObject, ByVal e As System.EventArgs) Handles dgv.GotFocus

dgv.Rows(0).Cells(2).Selected = True

EndSub

ali_ahr7
جمعه 20 فروردین 1389, 14:19 عصر
سلام.اين روش فوكوس رو نمياره روي سلول.روش ديگه اي سراغ نداريد؟

sahele_sheni
جمعه 20 فروردین 1389, 15:08 عصر
دوست عزیز کد تغییر سلول اینه ::

dgv.currentcell=dgv.rows(1).cell(2)

ولی مشکل من اینه که کاربر باید فقط بعضی از سلول ها رو پر کنه !!!! و وقتی سطر عوض میشه دیگه روی سلول های که مقدار دهی کردم نره !!!!!

Mohammad_chz
جمعه 20 فروردین 1389, 17:38 عصر
سلام .
یه datagrid دارم که یه تعدادی از ستونهاش رو مقداردهی اولیه کردم ....و میخوام کاربر بقیه ستونها رو پر کنه .... حالا میخوام وقتی focus میاد روی daagrid روی ستون هایی که مقدار دهی کردم نره..... و مستقیم بره روی ستونهایی که کاربر باید پر کنه !!!!!
(عجب جمله ای گفتم ....)

کسی از روستام میدونه چطوری باید اینکارو کنم >>>؟؟؟

Sahel جان شما خواستی که وقتی focus روی گراید میاد سلول خاصی انتخاب بشه منم جواب دادم البته بار یانجام هر کاری در VS روش های مختلفی وجود داره که بسته به کاربرد و دلخواه شما می تونه مورد استفاده قرار بگیره.

ضمنا من فکر می کنم که اگه شما ستونهای مورد نظر را Readonly کنید مشکلتون حل میشه.

sahele_sheni
شنبه 21 فروردین 1389, 07:24 صبح
سلام . بله متوجه روش شما شدم و جوابی هم که دادم برای سوال اون دوستمون بود . متاسفانه با readonly کردن cell ها هم به جواب نمیرسم !!!!

sahele_sheni
یک شنبه 22 فروردین 1389, 23:42 عصر
اساتید محترم نظزی ندارن؟