PDA

View Full Version : تمام شدن session با بستن پنجره

xoogle.ir
جمعه 20 فروردین 1389, 12:03 عصر
من برای لاگین کاربران از session استفاده کردم و در صفحه logout میام و session destroy میکنم.
حالا مشکلی که وجود داره اینه که اگر کاربر بدون logout صفحه رو ببنده و دوباره آدرس سایت رو بزنه دوباره وارد پنلش میشه که این برای من 2 تا سوال رو به وجود اورد :
1- چه جوری میتونم session رو همزمان با بسته شدن پنجره destroy کنم ؟
2- چه جوری میتونم اگر کاربر مثلا 30 دقیقه داخل پنلش بود و هیچ کاری انجام نداده بود session اش رو destroy کنم و با اولین کلیک یا رفرش به صفحه لاگین بفرستمش ؟ (مثل کنترل پنل حسابهای بانکی)

binyaft
جمعه 20 فروردین 1389, 12:47 عصر
خوب میتونی چک کنی هر وقت کاربر انلاین نبود session_destroy اجرا بشه

xoogle.ir
جمعه 20 فروردین 1389, 14:06 عصر
متاسفانه متوجه منظورتون نشدم :ناراحت:

cybercoder
جمعه 20 فروردین 1389, 14:19 عصر
تا به امروز برای این مسئله راهکار دقیق و کاملی وجود نداره
در پست های قدیم جستجو کنید در این مورد بحث شده.

موفق باشید.

binyaft
جمعه 20 فروردین 1389, 16:26 عصر
یه سیستمی هست به نام کران جاب توی سرور لینوکس . با اون میتونی چک کنی که چه افرادی وارد شده اند و چه افرادی حضور ندارند.برای افرادی که حضور نداند بنویسید session_destroy
کد افراد انلاین هم زیاده. هر کس با ای پی خودش انلاین بود که هیچ ولی اگر انلاین نبود session_destroy براش اجرا میشه

xoogle.ir
شنبه 21 فروردین 1389, 14:17 عصر
1- چه جوری میتونم session رو همزمان با بسته شدن پنجره destroy کنم ؟

مشکل اصلی من مورد 1 هست دومی اون قدر ها اهمیت نداره!

binyaft
شنبه 21 فروردین 1389, 17:29 عصر
اگه جاوا اسکریپت بود میشد در زمان بستن پنجره یه کارایی کرد اما پی اچ پی رو ....

sonia_1368
یک شنبه 22 فروردین 1389, 11:24 صبح
سلام ، به نظر من با جاوا اسکریپت کدی بنویس که هنگام بسته شدن صفحه به سرور اطلاع بده ، با استفاده از زمانسنج های جاوا اسکریپت هم میتونی کدی بنویسی که عدم فعالیت کاربر رو به سرور اطلاع بده (مثلا یک فرم رو با یک مقدار هیدن ثبت کنه!).

cybercoder
یک شنبه 22 فروردین 1389, 11:44 صبح
سلام ، به نظر من با جاوا اسکریپت کدی بنویس که هنگام بسته شدن صفحه به سرور اطلاع بده ،

جاوا اسکریپت رو میشه خاموش کرد

zr_1364
یک شنبه 22 فروردین 1389, 12:25 عصر
session در هنگام تعریف اولیه یک مقدار ثابت رو به عنوان زمان عمر می گیرد که به طور default بیست دقیقه است.کاربر اگر فراموش کند که لاگ اوت نماید بعد از تمام شدن مدت زمان عمر سشن خود به خود سشن از بین خواهد رفت