PDA

View Full Version : برنامه نویسی تحت شبکه با vb.net

sorena2000
جمعه 20 فروردین 1389, 15:54 عصر
سلام به همگی دوستان
نمی دونم والا سوالم رو درست تو این قسمت مطرح کردم یا نه
من می خوام یه برنامه ساده دفترچه تلفن البته تحت شبکه بنویسم اما متاسفانه اطلاعاتی از برنامه های تحت شبکه ندارم .
برنامه مورد نظر بین 5 تا 8 کامپیوتر هست . بیشترین مشکل من اینه که ارتباط بین پایگاه رو چطور می تونم درست کنم .
برنامه با دست رسی مجزا مه همون سرور و کلاینت می شه گفت که اگه با دسترسی کلاینت وارد شیم در حد همون سرچ باشه و اگر با دسترسی سرور یا همون ادمین بیاد بتونه حذف و اضافه و ادیت کنه مشکلی با نوشتن برنامه نیست مشکل اصلی همون پایگاش هست .
از دوستان و استادان عزیز خواهش می کنم اگر راهنمایی یا اینکه برنامه کوچیکی دارن بزارن که بتونم کارمرو شروع کنم پیشا پیش از تمامی دوستان ممنونم
یا حق ....

Soltanifar
جمعه 20 فروردین 1389, 17:47 عصر
سلام
من می خوام یه برنامه ساده با vb.net بنویسم که فقط از جیمیل ایمیل بیاره. یعنی یه Mail Client برای جیمیل که بتونه موضوع نامه ها رو تشخیص بده و متن ایمیل رو دریافت کنه و مثلاً در فایل txt روی هارد ذخیره کنه. خواهش می کنم هرکی اطلاعات داره کمکم کنه.

saeid.memfis
جمعه 20 فروردین 1389, 19:50 عصر
سلام به همگی دوستان
نمی دونم والا سوالم رو درست تو این قسمت مطرح کردم یا نه
من می خوام یه برنامه ساده دفترچه تلفن البته تحت شبکه بنویسم اما متاسفانه اطلاعاتی از برنامه های تحت شبکه ندارم .
برنامه مورد نظر بین 5 تا 8 کامپیوتر هست . بیشترین مشکل من اینه که ارتباط بین پایگاه رو چطور می تونم درست کنم .
برنامه با دست رسی مجزا مه همون سرور و کلاینت می شه گفت که اگه با دسترسی کلاینت وارد شیم در حد همون سرچ باشه و اگر با دسترسی سرور یا همون ادمین بیاد بتونه حذف و اضافه و ادیت کنه مشکلی با نوشتن برنامه نیست مشکل اصلی همون پایگاش هست .
از دوستان و استادان عزیز خواهش می کنم اگر راهنمایی یا اینکه برنامه کوچیکی دارن بزارن که بتونم کارمرو شروع کنم پیشا پیش از تمامی دوستان ممنونم
یا حق ....
فکر می کنم این چندمین بار که تو این چند روز پستیهایی رو مشابه پست شما جواب دادم.لطفا سرچ کنید

saeid.memfis
جمعه 20 فروردین 1389, 19:51 عصر
سلام
من می خوام یه برنامه ساده با vb.net بنویسم که فقط از جیمیل ایمیل بیاره. یعنی یه Mail Client برای جیمیل که بتونه موضوع نامه ها رو تشخیص بده و متن ایمیل رو دریافت کنه و مثلاً در فایل txt روی هارد ذخیره کنه. خواهش می کنم هرکی اطلاعات داره کمکم کنه.
فکر می کنم اگه تویه تاپیک جدا گانه مطرح کنی بهتر باشه
موفق باشید

sorena2000
جمعه 20 فروردین 1389, 23:34 عصر
فکر می کنم این چندمین بار که تو این چند روز پستیهایی رو مشابه پست شما جواب دادم.لطفا سرچ کنید

سلام
من زیاد سرچ کردم برا همین این تاپیک رو زدم اگر تاپیک درستی هست ممنون می شم آدرسشو بهم بدی آخه نیاز شدیدی به راهنمایی دارم
البته یه چندتایی دیدم که چیزه درستی توش پیدا نکردم

MAHDIACTION
دوشنبه 23 فروردین 1389, 14:31 عصر
سلام دوست من Sorena2000
پروژه رو سخت نگیرید...
نوشتن این برنامه بسیار ساده هست شما اول سعی کنید یه بانک تو Sql Server بسازید. و فرم ها تون رو طراحی کنید حالا این برنامه شما روی سیستم خودتون داره کار می کنه ،فقط تنها کاری که باید انجام بدید اینه که برنامه تون رو ببرید روی سیستم دیگه برده و فقط ConnectionString اون رو عوض کنید تا به بانکی که روی سیستم شما هست متصل بشه بعد ، می تونید UserName و Password تو یه فرم جدا بگیرید تو دیتابیس جستجو کنید اگه کاربر عادی بود دکمه های ویرایش و حذف رو Enable=False کنید .

Connection اولی که روی سیستمی که بانک هست به صورت زیر می شه .
به کلمه LocalHost دقت کن هم می تونه این باشه هم می تونه نام سیستم باشه.

Public ObjCon As New SqlConnection("Data Source=LocalHost;Initial Catalog=DatabaseName;Integrated Security=True")

Connection روی سیستم بعدی
کلمه جلوی Data Source نام سیستمی است که بانک رویه اون هست و تمام سیستم ها باید به اون وصل بشند و این وصل شدن هم فقط با یه String ساده هست.

Public ObjCon As New SqlConnection("Data Source=ServerSystemName;Initial Catalog=DatabaseName;Integrated Security=True")

اگه سوالی بود من در خدمتم.

موفق باشی.

sorena2000
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 13:55 عصر
سلام دوست من Sorena2000
پروژه رو سخت نگیرید...
نوشتن این برنامه بسیار ساده هست شما اول سعی کنید یه بانک تو Sql Server بسازید. و فرم ها تون رو طراحی کنید حالا این برنامه شما روی سیستم خودتون داره کار می کنه ،فقط تنها کاری که باید انجام بدید اینه که برنامه تون رو ببرید روی سیستم دیگه برده و فقط ConnectionString اون رو عوض کنید تا به بانکی که روی سیستم شما هست متصل بشه بعد ، می تونید UserName و Password تو یه فرم جدا بگیرید تو دیتابیس جستجو کنید اگه کاربر عادی بود دکمه های ویرایش و حذف رو Enable=False کنید .

Public ObjCon As New SqlConnection("Data Source=LocalHost;Initial Catalog=DatabaseName;Integrated Security=True")

کلمه جلوی Data Source نام سیستمی است که بانک رویه اون هست و تمام سیستم ها باید به اون وصل بشند و این وصل شدن هم فقط با یه String ساده هست.

Public ObjCon As New SqlConnection("Data Source=ServerSystemName;Initial Catalog=DatabaseName;Integrated Security=True")

موفق باشی.

سلام
ممنون از راهنمایی تون پس با این چیزی که می گین من باید دو برنامه بنویسم یکی برای سرور و دیگری برای کلاینت
من تو همون کانکشنش بیشتر مشکل داشتم اگر دچار مشکل شدم حتما بازم مزاحمت می شم
بازم ممنون
یا حق

morrning
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 15:43 عصر
سلام

دوست عزیز یه تاپینگ جدا ایجاد کن :چشمک:

arta.nasiri
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 13:35 عصر
سلام دوست من Sorena2000
پروژه رو سخت نگیرید...

موفق باشی.

دوست عزيز من اين كار رو ميكنم ولي بازم وصل نميشه
يك ارور ميده ميگه remote connection رو فعال كن . چجوري اين كار رو بكنم

sorena2000
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 23:58 عصر
سلامی دوباره
دوستان من از یکی برای همین مورد سوال کردم گفتن که اولا باید sql entrprise رو نصب کنم و حتما باید با یوز و پسورد مورد تایید سرور باشه .
کد data source زیر رو هم بهم گفت البته اگه درست نوشته باشم

Data Source=(name server);Initial Catalog=name deta ; userid=sa;password= .

نظر شما چیه آیا این درسته البته گفته که از یوز و پسورد sa اس کیوال استفاده کن .
خواهشا اگر کسی برنامه ای هر چند خیلی کوچیک داره که می تونه کمکی باشه برای بچه ها بزاره چون مشخصه خیلی ها این مشکلشونه حتی اگه فقط مثلا اضافه کردن رکورد باشه برامون کافیه .....
ممنون میشم
یا حق

sorena2000
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 22:16 عصر
سلام
دوستان چه زود خسته شدن از جواب دادن اگه کسی می تونه کمک کنه ممنون می شم