PDA

View Full Version : شیوه برگزاری ACM

esmit61
جمعه 20 فروردین 1389, 16:50 عصر
سلام به همه دوستان.
راستش قراره ما توی دانشگاهمون(خوزستان) مسابقات ACM داخلی برگزار کنیم. راجع به طراحی سوالها مشکلی نیست. ولی در مورد نحوه برگزاری من اصلاً چیزی نمیدونم. توی اینترنت جستجو کردم مطالب زیر رو بدست آوردم:
1- حدود 10+-2 سوال طراحی میشه که البته میشه با نظر خودمون تغییرش بدیم
2- ظاهراً از نرم افزار خاصی برای برگزاری استفاده میشه. فکر کنم emacs باشه.
3- میشه آمار لحظه ای پیشرفت تیمها رو دید
4- حدود 4-5 ساعت وقت به تیمها داده میشه (بستگی به تعداد و سختی سوالها)

حالا سوالهای من :
1- آیا اسم نرم افزار رو درست گفتم؟ (میخوام حتماً تحت ویندوز باشه ) !
2- آیا سوالها مرحله به مرحله داده میشن (یعنی سوال اول مطرح میشه و مثلاً نیم ساعت وقت داده میشه تا حل بشن و بعد میرن سراغ سوال بعدی... یا اینکه همه سوالها رو از همون اول به تیمها میدن و تیمها به دلخواه خودشون به سوالها جواب میدن)

3- بعد از اینکه یک تیم سوال رو حل کرد چجوری باید به داوران اطلاع بده. ظاهراً با همون نرم افزاره. ولی من هیچی ازش نمیدونم :ناراحت:

دوستانی که توی این مسابقات شرکت کردند و یا با شیوه برگزاری آشنا هستند لطفاً راهنمایی کنند. آبرومون رو گرو گذاشتیم :لبخندساده:
خلاصه هر چیزی که به نظرتون مفید میاد رو لطفاً دریغ نکنید

havash.link
جمعه 20 فروردین 1389, 19:29 عصر
قوانين شرکت در مسابقه برنامه نويسی acm

هر تيم شامل سه دانش جو و يك سرپرست است.
مدت مسابقه 5 ساعت است و تعداد مسائل، حداقل هشت مسئله خواهد بود. تيمي كه در مهلت مقرر بيشترين تعداد مسئله را در كمترين زمان حل كند، رتبه بالاتري احرازخواهدكرد.
مسئله ها توسط كميت هي علمي و از موضوعاتي طرح می شوند كه يك دانشجوي كامپيوتر با آن آشناست.
مسئله ها به زبان انگليسي خواهند بود و ترجمه نمی شوند.
محيط برگزاري مسابقه يك نرم افزار به نام 2 pc است كه در محيط شبكه محلي اختصاصي مسابقات، ارتباط بين كليه تيم ها، داوران، مسئولين برگزاري مسابقات، و تابلوهايِ نمايشِ نتايج را برقرار مي كند. اين نرم افزار، استاندارد مسابقات جهاني است و تيم هاي شركت كننده در مسابقه ي جهاني نيز در چنين محيطي مسابقه خواهند داد.
در زمان مسابقه، يك دستگاه كامپيوتر پنتيوم با محيط (ويندوز اكس پي) در اختيار هر تيم قرار خواهد گرفت و اعضاي يك تيم مشتركاً مسئله ها را حل مي كنند.
هر تيم مجاز است يك كلاسور با حداكثر 30 تك رو صفحه از قبل آماده كند. اين برگه ها مي تواند شامل كپي صفحات كتاب يا سورس برنامه باشد. محدوديتي در محتواي اين كلاسور بجز در تعداد صفحات آن نيست.
بر روي كلاسور بايد نام دانشگاه و تيم به وضوح چاپ شود.
اين كلاسور را در روز مسابق هي تمريني به staff تحويل مي دهيد تا در روز مسابقه بر روي ميز تيم شما قرار بگيرد.
ورود هر گونه وسيله ي ارتباطي از قبيل موبايل كول ديسك و ابزار مشابه ممنوع است و در صورت كشف موجب محروميت تيم ها خواهد شد.
امكان اتصال كول ديسك يا سي دي به كامپيوترهاي مسابقه نيست.
آوردن خوراكي هاي مختلف هم ممنوع است. از شما در طول مسابقه پذيرايي خواهد شد.
شما در صورتي كه حتما ضروري باشد، مي توانيد كي برد خود را فقط در روز مسابق هي تمريني به مسولان بدهيد تا در روز مسابقه از آن استفاده كنيد. تعداد اين درخواست ها بايد بسيار كم باشد، چون ممكن است نتوانيم انجام دهيم.
چنانچه در حين مسابقات با اشكالي مواجه شديد و يا سئوالي داشتيد بايد با استفاده از امكان Adjust Please در نرم افزار آن را ارسال كنيد. داوران و مسئولين مسابقه در اولين فرصت ممكن پاسخ مناسب را بطور شفاهي و يا از طريق پيغام به شما ارائه خواهند داد. سئوال و يا پيغام شما به زبان انگليسي خواهد بود.
پاسخ هاي ارسالي توسط داوران تصحيح مي شوند و در همان زمان درستي يا نادرستي آنها، بررسي و به اطلاع تيم رسانده مي شود.
براي هر تيم كه راه حلي نادرست براي داوري ارسال كند 20 دقيقه جريمه زماني منظور مي شود. اين جريمه پس از پذيرفته شدن آن مسئله اعمال می شود.
كامپايلر مورد استفاده ي شما java , pascl,C++‎, delphi ورودي و خروجي برنام هها متنِ معمولي خواهد بود. براي حل مسا ئل تنها به كتابخانه هاي استاندارد و توابع اوليه هر دو محيط نياز خواهيد داشت.
معيار درستي برنام هها پاسخ كاملاً درست به هم هي داده هاي ورودي است. در اغلب مسائل، حد بالاي زمان پاسخ يك برنامه به ازاي همه داده هاي ورودي، يك دقيقه است. توجه كنيد كه پاسخ يك مسئله تنها دو حالت درست و نادرست دارد. در صورت درست بودن پاسخ، امتياز كامل (با لحاظ جريمه زماني مذكور در بالا) و در صورت نادرست بودن پاسخ، امتيازي منظور نمی شود.
براي هر سئوال دو داور در نظر گرفته شده است. برنامه ارسالي شما توسط يكي از داوران اجرا خواهد شد و پس از مقايسه خروجي برنامه شما و خروجي مورد انتظار به ازاي هر ورودي، پاسخ شما درست و يا نادرست ارزيابي خواهد شد. ارزيابي داور به اطلاع تيم مربوطه رسيده و در تابلوي اعلانات مسابقات منظور می شود
از هر دانشگاه تنها يك تيم م يتواند به مسابق هي جهاني راه يابد.
به تيمهاي برگزيده جوايز ويژه اي اهدا خواهد شد.

(این قوانین برای مسابقات 2008 بود فکر نکنم تغییری کرده باشه)
انشاا... که مفید واقع بشه

esmit61
جمعه 20 فروردین 1389, 22:50 عصر
بسیار ممنون. خیلی عالی بود.
فقط راجع به این نرم افزار pc 2 میشه یه کم توضیح بدید؟
از کجا میتونم دانلود کنم یا بخرم؟
آیا کار با نرم افزار ساده هست ؟
آیا با توجه به اینکه مسابقات داخلی دانشگاه هست و برای اولین سال هست میتونیم از NetSupport School استفاده کنیم ؟ (البته من ترجیح میدم از همین ابتدای کار کاملاً اصولی کار رو انجام بدیم)
خیلی ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمائید

havash.link
شنبه 21 فروردین 1389, 00:21 صبح
خواهش می کنم

کار با نرم افزار ساده ست. قبل از شروع امتحان هم می تونید از اونایی که قبلا تو مسابقات بودن کمک بگیرید.

الان من اطلاع دقیق ندارم که باز هم از همون نرم افزار استفاده می کنن یا نه

البته اینم بگم حالا از هر نرم افزاری هم که استفاده کنن برای تمام pc ها یکسانه یعنی اینطور نیست که بر روی pc شما یک برنامه و pc دیگه یه برنامه دیگه نسب بشه

meryjooni
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 12:11 عصر
من قبلن در مورد این مسابقه خونده بودم و نحوه برگزاریش . صحت اینو تایید نمیکنما :D
چیز جالبی که ازش یادمه بادکنک هاش بود :D
هر گروه که مثلا سوال الف و حل میکنه و جواب و میفرسته اگه درست باشه یه بادکنک وصل میکنن به میزش. هر سوال بادکنکش یه رنگه :D اینجوری بقیه هم میفهمن کی تا کجا پیش رفته :D