PDA

View Full Version : نمایش اطلاعات در GridView

raika17metal
شنبه 21 فروردین 1389, 02:05 صبح
سلام دوستان من تو یه جدول اطلاعات نام، نام خانوادگی و سن افراد رو ذخیره کردم حالا میخوام مشخصات هر فرد تو GridView نمایش بدم. البته نمیخوام بصورت ساده نمایش داده بشه بلکه با میخوام با ساخت TemplateField تنظمات دلخواهم رو روش اعمال کنم.
من همه کارها رو انجام دادم و به یه مشکل برخوردم و اون همه اطلاعات روی هم نمایش داده میشه نه پشت سر هم یا بصورت صفحه به صحفه.
یکی دو تا سورس برنمه که مشاهده کردم دیدم از Session استفاده کرده اند. آیا من هم باید از Session استفاده کنم؟ اگه جواب مثبت هستش لطفا بگید چطوری چون من هیچ اطلاعی ازش ندارم

maxpayn2
شنبه 21 فروردین 1389, 10:07 صبح
یک نمونه استفاده از TemplateField :

<asp:GridView ID="GridView1" runat="server" AllowPaging="True"
AutoGenerateColumns="False" OnRowCommand="GridView1_RowCommand"
DataSourceID="SqlDataSource1" Width="400"
onselectedindexchanged="GridView1_SelectedIndexChanged">
<Columns>
<asp:TemplateField>
<ItemTemplate>
<asp:Button ID="btnselect" runat="server" Text="انتخاب" CommandArgument='<%#Eval("ClerckID")%>' CommandName="Select" CausesValidation="false" />
</ItemTemplate>
<ItemStyle Font-Names="Tahoma" Width="50" HorizontalAlign="Center" />
<HeaderStyle Font-Names="Tahoma" Width="50" HorizontalAlign="Center" />
</asp:TemplateField>
<asp:TemplateField HeaderText="متن خبر">
<ItemTemplate>
&nbsp;<%#Eval("titr")%>
</ItemTemplate>
<ItemStyle Font-Names="Tahoma" />
<HeaderStyle Font-Names="Tahoma" />
</asp:TemplateField>
</Columns>
<EmptyDataTemplate>
<asp:Label ID="Label2" runat="server" Text="در حال حاضر خبری برای ویرایش موجود نیست"></asp:Label>
</EmptyDataTemplate>
</asp:GridView>
<asp:SqlDataSource ID="SqlDataSource1" runat="server" ConnectionString="<%$ ConnectionStrings:tconetConnectionString %>" SelectCommand="SELECT * FROM [news]"></asp:SqlDataSource>

Vahid_moghaddam
شنبه 21 فروردین 1389, 10:20 صبح
چه ارتباطی با session داره؟

maxpayn2
شنبه 21 فروردین 1389, 10:43 صبح
چه نیازی به Session داری ؟

raika17metal
شنبه 21 فروردین 1389, 10:44 صبح
ممنون از پاسختون اما مشکل من یه چیز دیگه است. من نمیخوام بصورت کد نویسی این کار رو انجام بدم بلکه با استفاده از محیط طراحی میخوام طراحی خودم انعطاف پذیرتر باشه.
من همه کارها رو انجام داده ام فقط مشکل اینه که فکر کنم چون از session استفاده نکردم اطلاعات رکوردهای مختلف روی هم می افته و قاطی پاتی میشه من میخوام از این مشکل جلوگیری کنم

maxpayn2
شنبه 21 فروردین 1389, 11:01 صبح
ممنون از پاسختون اما مشکل من یه چیز دیگه است. من نمیخوام بصورت کد نویسی این کار رو انجام بدم بلکه با استفاده از محیط طراحی میخوام طراحی خودم انعطاف پذیرتر باشه.

اگه یکم به خودت زحمت بدی و با کد نویسی این کار رو بکنی طراحی خودت انعطاف پذیر تر میشه و حرفه ای تر

من همه کارها رو انجام داده ام فقط مشکل اینه که فکر کنم چون از session استفاده نکردم اطلاعات رکوردهای مختلف روی هم می افته و قاطی پاتی میشه من میخوام از این مشکل جلوگیری کنم

هنوز نگفتی به Session چه نیازی داری ؟ اصلا این کارت به Session چه ربطی داره ؟ کی گفته باید از Session استفاده کنی ؟

raika17metal
شنبه 21 فروردین 1389, 13:24 عصر
ببینید قبول دارم که کد نویسی قدرت برنامه رو بیشتر میکنه اما به نظرم همه جا هم نیازی نیست که کدنویسی بکنیم و من تو این مورد میخوام بصورت Visual این کار رو انجام بدم

maxpayn2
شنبه 21 فروردین 1389, 13:59 عصر
برفرض که قبول ، با Session چی کار داری ؟