PDA

View Full Version : فیلد محاسباتی

v_shalchian
سه شنبه 18 شهریور 1382, 13:52 عصر
با سلام
من میخواهم در جدول یک فیلد محاسباتی داشته باشم که مثلا حاصلجمع دو فیلد دیگر باشد.
لطفا بگید باید چه کار کنم

غریبه2
سه شنبه 18 شهریور 1382, 14:43 عصر
سلام
برای این کار از Query باید استفاده کنی

v_shalchian
سه شنبه 18 شهریور 1382, 15:36 عصر
من از بانک اطلاعاتی در یک برنامه دلفی استفاده می کنم و می خواهم مقدار فیلد خود به خود حساب شود.

(امید)
سه شنبه 18 شهریور 1382, 17:44 عصر
با سلام

فکر کنم سادترین راه این باشه که همون موقع که داریم فیلدها رو insert می کنیم هر محاسباتی که داریم انجام بدیم و در فیلد مورد نظر قرار دهیم.

اگر این کار رو بعدا خواستیم ( به هر دلیلی ) انجام بدیم من استفاده از دستور update رو پیشنهاد می کنیم:

UPDATE tablename
fieldname1=fieldname2+fieldname3
where ....

Mahdi_F
یک شنبه 11 آبان 1382, 23:26 عصر
سلام .
دوست عزیز از لحاظ فنی و نرمال سازی بانکها هیچ وقت درست نیست فیلدهایی را که محاسبه فیلدهای دیگر بدست میاید در بانک ذخیره کنیم . در این موارد بهترین راه استفاده از کوئیری است . چون در غیر این صورت موقع حذف یا Update یاInsertکردن فیلدهای دیگر با مشکل مواجه خواهی شد . حالا اگر بتونی بگی بانک در چه مورد هست شاید بتونیم بیشتر کمک کنیم .

من منتظر پاسخ شما هستم .
جوجه دیتا بیس کار .

linux
دوشنبه 12 آبان 1382, 05:04 صبح
دوست عزیز از لحاظ فنی و نرمال سازی بانکها هیچ وقت درست نیست فیلدهایی را که محاسبه فیلدهای دیگر بدست میاید در بانک ذخیره کنیم . در این موارد بهترین راه استفاده از کوئیری است . چون در غیر این صورت موقع حذف یا Update یاInsertکردن فیلدهای دیگر با مشکل مواجه خواهی شد . حالا اگر بتونی بگی بانک در چه مورد هست شاید بتونیم بیشتر کمک کنیم .

کاملا درست هست!
اگر دیتا بیس خونده باشید و نرمال سازی را بلد باشید این حرف دوستمون کاملا صحیح هست

rasoolhna
شنبه 20 اسفند 1384, 21:21 عصر
داخل فیلد خود قرار بده

fieldname1=fieldname2+fieldname3

ehsan_ansaripoor
شنبه 20 اسفند 1384, 23:47 عصر
دوست عزیز همان طوری که دوستان اشاره کردند ذخیره نکردن فیلد محاسباتی در Database یکی از اصول ایزوله کردن بانک اطلاعاتیه.

به نظر بنده شما برای این کار بهتره از یک جدول دیگه کمک بگیری و اطلاعات را پس از منتقل کردن به اون جدول با استفاده که از دستور Update در SQL که دوستمون اشاره کرد محاسبه کنی.