PDA

View Full Version : استفاده از linq به جای storedprocedure

ricky22
شنبه 21 فروردین 1389, 11:45 صبح
دوستان ایا می توان همه کار هایی که با stored procedure انجام میدهیم با linq انجان بدیم؟
یعنی linq رو کانل جایگزین stored procedure کنیم؟

mehdi.mousavi
شنبه 21 فروردین 1389, 13:57 عصر
دوستان ایا می توان همه کار هایی که با stored procedure انجام میدهیم با linq انجان بدیم؟ یعنی linq رو کانل جایگزین stored procedure کنیم؟

سلام.
اینجا (http://stackoverflow.com/questions/14530/linq-to-sql-vs-stored-procedures/28992#28992) مزایا و معایب هر روش به دیگری، بطور مختصر توضیح داده شده.

موفق باشید.

ricky22
شنبه 21 فروردین 1389, 14:14 عصر
سلام.
اینجا (http://stackoverflow.com/questions/14530/linq-to-sql-vs-stored-procedures/28992#28992) مزایا و معایب هر روش به دیگری، بطور مختصر توضیح داده شده.

موفق باشید.
سلام ممنون از لینک
قبلا خونده بودم
می خواستم نظر همه دوستانو بدونم
شمام لطف کن نظرتونو بدین

mehdi.mousavi
شنبه 21 فروردین 1389, 14:41 عصر
سلام ممنون از لینک قبلا خونده بودم می خواستم نظر همه دوستانو بدونم شمام لطف کن نظرتونو بدین

سلام.
بعنوان یک قانون کلی، شما باید دستکاری در داده ها رو در نزدیکترین نقطه به داده (بعبارت دیگه، بانک) انجام بدید. من خودم Stored Procedure ها رو ترجیح میدم، چون بدون Compile مجدد براحتی میتونم توی SP ها دست ببرم و تغییرات مورد نظر خودم رو اعمال کنم. اما برای برخی از افراد، Type Safety اهمیت داره... در یک کلام، من تمایل بسیار بیشتری به SP ها دارم.

موفق باشید.

ricky22
شنبه 21 فروردین 1389, 14:46 عصر
ممنون
اما به نظر من لینک کد نویسی رو کمتر و راحت تر می کنه و کاربرا رو درگیره یادگیری t sql نمی کنه.
و همچنین این که ماکروسافت سرمایه گزاری خوبی داره می کنه
فقط نمی دونم تو هر پروژه با هر بعدی میشه از اون استفاده کرد یا نه؟

DataMaster
شنبه 21 فروردین 1389, 18:44 عصر
ممنون
اما به نظر من لینک کد نویسی رو کمتر و راحت تر می کنه و کاربرا رو درگیره یادگیری t sql نمی کنه.
و همچنین این که ماکروسافت سرمایه گزاری خوبی داره می کنه
فقط نمی دونم تو هر پروژه با هر بعدی میشه از اون استفاده کرد یا نه؟
حالا فرض کنید سیستم در دو قسمت جداگانه باید اجرا بشه و یا اینکه اون کد در جاهای مختلف سیستم باید فراخوانی بشه
استفاده از لینک باید همه کدها رو مجددا نوشت ولی پروسیجر فقط یک بار تعریف میشه علل الخصوص اگه پروسیجر حجیم باشه

ricky22
یک شنبه 22 فروردین 1389, 21:14 عصر
حالا فرض کنید سیستم در دو قسمت جداگانه باید اجرا بشه و یا اینکه اون کد در جاهای مختلف سیستم باید فراخوانی بشه
استفاده از لینک باید همه کدها رو مجددا نوشت ولی پروسیجر فقط یک بار تعریف میشه علل الخصوص اگه پروسیجر حجیم باشه
اره ولی با سرمابه گزاری که ماکروسافت رو لینک کرده خیلی جاها استفاده ازش به صرفست

Peyman.Gh
یک شنبه 22 فروردین 1389, 21:24 عصر
Linq ساده و راحت بودنش مهمترین علت برای انتخاب کردن آن میباشد از نظر من !
از لحاظ امنیت هم بالاتر میباشد.

ricky22
یک شنبه 22 فروردین 1389, 21:39 عصر
یکی از مزایاشم اینه که به انواع داده ها به یک شکل دسترسی داره از نظر کد نویسی
امنیت رو یه جا خوندم فرق نداره
فقط نمی دونم تو هر پروژه با هر حجمی میشه استفاده کرد یا نه؟

Peyman.Gh
یک شنبه 22 فروردین 1389, 21:41 عصر
آقای نصیری درباره امنیت در Linq To Sql توضیحاتی داده اند : http://vahidnasiri.blogspot.com/2009/11/linq-to-sql.html