PDA

View Full Version : سوال: رسم نمودار خطی سه بعدی به صورت پویا

orkideh07
شنبه 21 فروردین 1389, 14:32 عصر
میخوام در طول برنامه مختصات (x,y,z) به برنامه بدم و برنامه اون نقطه رو روی یه صفحه مختصات سه بعدی (روی صفحه) نمایش بده .اندازه واحد ها باید بتونه متغیر باشه مثلا از -20 تا 20 هر واحدش یه سانتیمتر باشه ولی اگه اعدامون رفتن روی رنج بالاتر مثلا یکیش شد 40 اندازه هر واحد بشه نیم سانتی متر و با این تغییر نقاط قبلی هم مجدد رسم بشوند و به همین منوال...
بیشتر الگوریتم نگاشت نقطه سه بعدی روی صفحه واسم مهمه تا مباحث گرافیکیش ...
توی نت هم سرچ کردم ولی گویا سرچم خوب نیست چیز مناسبی پیدا نکردم...ممنون میشم کسی راهنمایی و کمکی بکنه

منظورم از نمودار خطی هم یه چیزی شبیه اینه فقط 3 بعدی!
http://www.chartlet.net/screenshots/chart-sample-google-stock.png

AliRezaPro
شنبه 21 فروردین 1389, 17:27 عصر
یه همچین چیزی میخواهید؟

http://zedgraph.org/wiki/index.php?title=Main_Page

exlord
شنبه 21 فروردین 1389, 17:46 عصر
Microsoft Chart Controls for Microsoft .NET Framework 3.5

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=130F7986-BF49-4FE5-9CA8-910AE6EA442C&displaylang=en

orkideh07
شنبه 21 فروردین 1389, 19:27 عصر
یه همچین چیزی میخواهید؟

http://zedgraph.org/wiki/index.php?title=Main_Page

نه ...ببینید واسه این که متوجه چیزی که میخوام بشید یه دستگاه با سه محور روی یه صفحه کاغذ رسم کنید حالا فرض کنید به شما داده نقطه (3-,1,2) رو روی محور نشون بدین چجوری این کار رو میکنین ؟ میاین نقطه (1,2) رو روی صفحه (x,y) مشخص میکنین بعد ، از همون جا به اندازه سه واحد به موازات محور z پایین میاید...
برای اون قسمت متغیر بودن اندازه واحد هم همینطور ...اگه رنج اعداد شما مثلا -10 تا 10 باشه و بخواهین روی صفحه رسم کنین مثلا هر یک سانت فاصله رو یه واحد در نظر میگیرین ولی اگه اعدادتون توی رنج -100 تا 100 باشه مجبورین اندازه واحد رو کاهش بدین وگرنه نمیتونین نقطه رو توی صفحه نمایش بدین ...

Microsoft Chart Controls for Microsoft .NET Framework 3.5

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=130F7986-BF49-4FE5-9CA8-910AE6EA442C&displaylang=en
ممنون ولی من یکم محدودیت دارم اول این که نسخه ای که من باهاش کار میکنم فریم ورک 2 هست و نمیتونم از این بالاتر هم برم (اگه مجبور نباشم کمترش کنم!)..ویندوزی که احتمالا مجبورم توش برنامه بنویسم 98 ه و نمیدونم همین نسخه 2 هم کاملا باهاش سازگاری داره یا ممکنه دچار مشکل بشه...دوم این که شاید نتونم یه سری کامپومننت های آماده اضافه کنم ..واسه همین ترجیحم بر این هست که یه کد درست داشته باشم و این قسمت رو به برنامم اضافه کنم

http://www.maxplugs.com/images/emoticons/00000001/00000009/00000036.gif

اَرژنگ
دوشنبه 23 فروردین 1389, 08:54 صبح
کسی نمیتونه کمکی بکنه؟

با محدودیتهایی که دارید به زحمتش نمیارزه، همه به جلو حرکت میکنند، همین الان با فریم ورک ۴ پروژه‌هایه جدید دارد ایجاد میشه، ویندوز ۷ کمتر دیگر کسی براش برنامه‌نویسی را شروع نمیکنه.

محدودیتهایتان را باید عوض کنید.

orkideh07
دوشنبه 23 فروردین 1389, 13:48 عصر
با محدودیتهایی که دارید به زحمتش نمیارزه، همه به جلو حرکت میکنند، همین الان با فریم ورک ۴ پروژه‌هایه جدید دارد ایجاد میشه، ویندوز ۷ کمتر دیگر کسی براش برنامه‌نویسی را شروع نمیکنه.

به بی احترامی نگیرید ها ..چیزیه که تجربش کردم..این نظر شما یا بهتر بگم نظر اولیه ما برنامه نویسا یه اشتباه بزرگه ...شما این نظر رو میگید چون تو سیستم هایی که دیدید هیچ محدودیت نداشتین ...همیشه یه کامپیوتر خوب دیدین و یه برنامه نوشتین که فلان کار رو با عالی ترین گرافیک و امکانات جانبی انجام بده و اکثر جاها پارامتر زمان ارزش نداره ولی همیشه اینطور نیست ...وقتی توی یه محیط صنعتی بخواهی برنامه نویسی کنی خیلی محدودیت ها اعمال می شند ...وقتی کامپیوتری داشته باشی با پردازنده 800hz و یه فلش ماکزیمم 2 گیگی به عنوان هارد که سرعت بالا اومدنش در صورت ریست باید بالا باشه و خیلی از این جور چیزا مجبوری با محدودیت برنامه بنویسی ...اگه بخواهی نمیدونم ویندوز ویستا و ایکس پی و ... بذاری روی سیستمت چند دقیقه بالا اومدنش طول میکشه پس قابل استفاده نیست ...حتی خیلی جاها باید تحت داس برنامه نوشت یا برای لینوکس و...در حالیکه همه ما برنامه نویسای تازه از دانشگاه بیرون اومده همش با محیط هایی شبیه دات نت کار کردیم و دید کاملا غیر واقعی داریم !

اَرژنگ
دوشنبه 23 فروردین 1389, 14:02 عصر
به بی احترامی نگیرید ها ..چیزیه که تجربش کردم..این نظر شما یا بهتر بگم نظر اولیه ما برنامه نویسا یه اشتباه بزرگه ...شما این نظر رو میگید چون تو سیستم هایی که دیدید هیچ محدودیت نداشتین ...همیشه یه کامپیوتر خوب دیدین و یه برنامه نوشتین که فلان کار رو با عالی ترین گرافیک و امکانات جانبی انجام بده و اکثر جاها پارامتر زمان ارزش نداره ولی همیشه اینطور نیست ...وقتی توی یه محیط صنعتی بخواهی برنامه نویسی کنی خیلی محدودیت ها اعمال می شند ...وقتی کامپیوتری داشته باشی با پردازنده 800hz و یه فلش ماکزیمم 2 گیگی به عنوان هارد که سرعت بالا اومدنش در صورت ریست باید بالا باشه و خیلی از این جور چیزا مجبوری با محدودیت برنامه بنویسی ...اگه بخواهی نمیدونم ویندوز ویستا و ایکس پی و ... بذاری روی سیستمت چند دقیقه بالا اومدنش طول میکشه پس قابل استفاده نیست ...حتی خیلی جاها باید تحت داس برنامه نوشت یا برای لینوکس و...در حالیکه همه ما برنامه نویسای تازه از دانشگاه بیرون اومده همش با محیط هایی شبیه دات نت کار کردیم و دید کاملا غیر واقعی داریم !

در چنین حالتهایی از دات‌نت استفاده نمیشه.

البته که در چنین حالتهایی از چیزهایه دیگر استفاده میشه، ولی در چنان حالتی چنین چیزی که در این پست درخاست شده برنامه‌ریزی نمیشه (مگر اینکه از صفر همه چی را دستی برنامه‌نویسی کنند).

در اون حالت بازهم باید زحمتش به نتیجه‌اش بیارزه.
با ۸۰۰ هرتز و ۲ گیگ فلش کسی نمیتونه انتظار داشته باشد که همان چیزی را که ما بر رویه جدیدترین سیستمها به راحتی داریم میتونه داشته باشد.

میشناسم کسانیکه برایه چنان محیطهایی برنامه‌نویسی میکنند، ولی اون انتخاب اونهاست، و هر کی انتظارش باید با انتخابش بخونه.

orkideh07
سه شنبه 24 فروردین 1389, 08:03 صبح
در چنین حالتهایی از دات‌نت استفاده نمیشه.

البته که در چنین حالتهایی از چیزهایه دیگر استفاده میشه، ولی در چنان حالتی چنین چیزی که در این پست درخاست شده برنامه‌ریزی نمیشه (مگر اینکه از صفر همه چی را دستی برنامه‌نویسی کنند).

در اون حالت بازهم باید زحمتش به نتیجه‌اش بیارزه.
با ۸۰۰ هرتز و ۲ گیگ فلش کسی نمیتونه انتظار داشته باشد که همان چیزی را که ما بر رویه جدیدترین سیستمها به راحتی داریم میتونه داشته باشد.

میشناسم کسانیکه برایه چنان محیطهایی برنامه‌نویسی میکنند، ولی اون انتخاب اونهاست، و هر کی انتظارش باید با انتخابش بخونه.
دقیقا همینجاست که اگه پستهای قبلی من رو درست میخوندید :

بیشتر الگوریتم نگاشت نقطه سه بعدی روی صفحه واسم مهمه تا مباحث گرافیکیش ...

ممنون ولی من یکم محدودیت دارم اول این که نسخه ای که من باهاش کار میکنم فریم ورک 2 هست و نمیتونم از این بالاتر هم برم (اگه مجبور نباشم کمترش کنم!)..ویندوزی که احتمالا مجبورم توش برنامه بنویسم 98 ه و نمیدونم همین نسخه 2 هم کاملا باهاش سازگاری داره یا ممکنه دچار مشکل بشه...دوم این که شاید نتونم یه سری کامپومننت های آماده اضافه کنم ..واسه همین ترجیحم بر این هست که یه کد درست داشته باشم و این قسمت رو به برنامم اضافه کنم

این حرفو نمیزدید :

خوشبختانه من این انتخاب رو داشتم که با گزینه های برنامه نویسی متناسب با ویندوز98 کار کنم و طبق گفته ی msdn فریم ورک 2 به ویندوز 98 هم میخوره....(همین نسخه ی 2 رو هم من به خاطر سهولت ارتباط با پورت سریال سراغش رفتم وگرنه کمترش میکردم!
در ضمن بحث ارزش داشتن یا نداشتن یک کارنیست ...وقتی یه پروژه یه جور تعریف شده باید انجامش داد!!این قابلیت توی این پروژه تعریف شده ولی گفته نشده گرافیکش بالا باشه
=====
حالا واقعا کسی کمکی نداره؟ من فکر میکردم این یه نمونه عادیه که خیلی روش کار شده :اشتباه: