PDA

View Full Version : سوال: نحوه استفاده از کنترلهای Ajax Control Toolkit پس از نصب VS2008

Hossein Bazyan
شنبه 21 فروردین 1389, 15:01 عصر
سلام
قبلا با Ms ajax مشکلی نداشتم ولی بعد از نصب Visual studio 2008 نمیتوانم از MSAjax استفاده کنم هنگام استفاده از کنترلهای آژاکس پیغام زیر دریافت مینمایم

Indirect reference is being made to assembly System.Web.Extensions version 3.5.0.0, which contains 'AjaxControlToolkit.ComboBox'. This Project references a prior version of System.Web.Extensions version 1.0.61025.0. To use 'AjaxControlToolkit.ComboBox', you must replace the reference to System.Web.Extensions with version 3.5.0.0 or higher.

قسمت رنگی متن بالا اشاره دارد به رفرنس 3.5 با اینکه من فریم ورک 3.5 هم دارم باز این پیغام رو دریافت میکنم
هم آژاکس 1.0 و هم آخرین نسخه از آژاکس را هم انتخاب و نصب کرده ام اما باز همین آش است و همین کاسه

mehdi.mousavi
شنبه 21 فروردین 1389, 15:23 عصر
سلام.
لطفا فایل Web.config اتون رو اینجا قرار بدید. اینطور که از پیام مزبور بر میاد، شما در پروژه خودتون از نسخه 1 این framework استفاده کرده اید، اما وجود یک Indirect Reference به نسخه 3.5 باعث بروز این مشکل شده.

موفق باشید.

Hossein Bazyan
دوشنبه 23 فروردین 1389, 13:56 عصر
سلام
تصویر زیر کد خطا رو نمایش میده
و فایل زیر هم متن فایل web.config میباشد
در ضمن من هیچ کد و ابزاری رو به غیر از ابزار DropDownExtender خود آزاکس روی فرم قرار نداده ام

mehdi.mousavi
دوشنبه 23 فروردین 1389, 14:15 عصر
سلام تصویر زیر کد خطا رو نمایش میده و فایل زیر هم متن فایل web.config میباشد در ضمن من هیچ کد و ابزاری رو به غیر از ابزار DropDownExtender خود آزاکس روی فرم قرار نداده ام

سلام.
خوب درسته دیگه. شما دارید سعی میکنید برنامه رو با DLL های Microsoft Ajax 1.0 کامپایل کنید در صورتیکه در NET Framework 3.5 نسخه System.Web.Extensions متفاوته:

<sectionGroup name="system.web.extensions" type="System.Web.Configuration.SystemWebExtensionsSectio nGroup, System.Web.Extensions, Version=3.5.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31BF3856AD364E35">
<sectionGroup name="scripting" type="System.Web.Configuration.ScriptingSectionGroup, System.Web.Extensions, Version=3.5.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31BF3856AD364E35">
<section name="scriptResourceHandler" type="System.Web.Configuration.ScriptingScriptResourceHa ndlerSection, System.Web.Extensions, Version=3.5.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31BF3856AD364E35" requirePermission="false" allowDefinition="MachineToApplication"/>
<sectionGroup name="webServices" type="System.Web.Configuration.ScriptingWebServicesSecti onGroup, System.Web.Extensions, Version=3.5.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31BF3856AD364E35">
<section name="jsonSerialization" type="System.Web.Configuration.ScriptingJsonSerializatio nSection, System.Web.Extensions, Version=3.5.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31BF3856AD364E35" requirePermission="false" allowDefinition="Everywhere"/>
<section name="profileService" type="System.Web.Configuration.ScriptingProfileServiceSe ction, System.Web.Extensions, Version=3.5.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31BF3856AD364E35" requirePermission="false" allowDefinition="MachineToApplication"/>
<section name="authenticationService" type="System.Web.Configuration.ScriptingAuthenticationSe rviceSection, System.Web.Extensions, Version=3.5.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31BF3856AD364E35" requirePermission="false" allowDefinition="MachineToApplication"/>
<section name="roleService" type="System.Web.Configuration.ScriptingRoleServiceSecti on, System.Web.Extensions, Version=3.5.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31BF3856AD364E35" requirePermission="false" allowDefinition="MachineToApplication"/>
</sectionGroup>
</sectionGroup>
</sectionGroup>

برای سادگی، یه پروژه جدید در VS 2008 ایجاد کنید و فایل web.config اش رو بدقت نگاه کنید. متوجه تفاوتها خواهید شد.

پاورقی: پروژه شما نباید توی VS2005 ایراد داشته باشه، چون داره از .NET 2.0 و Ajax Extensions 1 استفاده میکنه. درسته؟

Hossein Bazyan
دوشنبه 23 فروردین 1389, 14:17 عصر
سلام
مشکل منهم همینه در vs2008 هم همین مشکل رو داره

راستی در 2008 من هنگام ساخت پروژه جدید Web site Ajax enabeld رو ندارم ولی ابزارها رو در تولبار وارد کردم و همینطوری درگ میکنم روی فرمم
هنگام اجرای پروژه در 2008 در حین کامپایل دنبال ScriptObjectBuilder.cs میگردد و اگر دستی هم بهش معرفی میکنم دوباره پیغام خطا میده
در ضمن من زبان رو vb انتخاب میکنم و اون تقاضای ScriptObjectBuilder.cs میکند.

mehdi.mousavi
دوشنبه 23 فروردین 1389, 14:19 عصر
سلام مشکل منهم همینه در vs2008 هم همین مشکل رو داره

سلام.
خوب بهتون گفتم چیکار کنید که! باید نسخه این DLL ها رو توی Web.Config درست کنید. به web.config ای که گذاشتم توجه کنید. نسخه اش 3.5.0.0 هستش، در صورتیکه مال شما 1.0.61025.0 هستش....
این به این دلیله که توی VS 2008 دیگه Ajax جزیی از Framework شده و نیازی نیست اونو بصورت جداگانه از سایت ASP.NET دریافت و نصب کنید!
ضمن اینکه میتونید Reference به Web.Extensions رو از درون Visual Studio حذف کنید، سپس Reference به فایل جدید (نه اونیکه از سایت ASP.NET گرفته اید) رو اضافه کنید. بدین تریب خودش Web.Config رو Update خواهد کرد.

Hossein Bazyan
دوشنبه 23 فروردین 1389, 15:44 عصر
سلام.
ضمن اینکه میتونید Reference به Web.Extensions رو از درون Visual Studio حذف کنید، سپس Reference به فایل جدید (نه اونیکه از سایت ASP.NET گرفته اید) رو اضافه کنید. بدین تریب خودش Web.Config رو Update خواهد کرد.

سلام
همینکار رو هم کردم اما اولا پیغام system.web.ui مبهم است را میدهد

'ScriptManager' is ambiguous in the namespace 'System.Web.UI'

دوما همان پیغام را دوباره میدهد با اینکه من رفرنسها رو حذف و نسخه 3.5 را اضافه کردم هنگام اجرا دوباره این رفرنسها به وب کانفیگ اضافه میشوند و همان خطا را میگیرد.

mehdi.mousavi
دوشنبه 23 فروردین 1389, 15:56 عصر
سلام
همینکار رو هم کردم اما اولا پیغام system.web.ui مبهم است را میدهد

'ScriptManager' is ambiguous in the namespace 'System.Web.UI'
دوما همان پیغام را دوباره میدهد با اینکه من رفرنسها رو حذف و نسخه 3.5 را اضافه کردم هنگام اجرا دوباره این رفرنسها به وب کانفیگ اضافه میشوند و همان خطا را میگیرد.

سلام.
اولین خطا داره نشون میده (http://professionalaspnet.com/archive/2008/05/05/_1820_ScriptManager_1920_-is-ambiguous-in-the-namespace-_1820_System.Web.UI_1920_.aspx) که احتمالا Reference به نسخه قبلی هنوز درست پاک نشده. ابتدا باید اون مشکل رو حل کنید، تا ببینیم مشکل بعدی هم حل میشه یا خیر.