PDA

View Full Version : سوال: دسترسی به محتوای textbox فرم یک برنامه دیگر در ویندوز و فشار دادن یک دکمه درون آن فرم

faramosh
یک شنبه 22 فروردین 1389, 14:08 عصر
سلام چگونه می توانم به محتوای textbox فرم یک برنامه دیگر در ویندوز مثلا calc و فشار دادن یک دکمه درون آن فرم دسترسی داشته باشم
در واقع می خواهم در یک textbox فرم دیگر متنی را بنویسم سپس یک دکمه از آنرا فشار دهد سپس محتوای آن textbox را بخوانم

محسن شامحمدی
یک شنبه 22 فروردین 1389, 15:33 عصر
دوست عزیز اکر یکم واضح تر بگی خیلی عالی می شه من که نفهمیدم هدفت چیه

pirmard
یک شنبه 22 فروردین 1389, 15:55 عصر
سلام چگونه می توانم به محتوای textbox فرم یک برنامه دیگر در ویندوز مثلا calc و فشار دادن یک دکمه درون آن فرم دسترسی داشته باشم
در واقع می خواهم در یک textbox فرم دیگر متنی را بنویسم سپس یک دکمه از آنرا فشار دهد سپس محتوای آن textbox را بخوانم

یک calc باز کن و بعد برنامه ضمیمه رو اجرا کن، کاری رو که می خوای رو انجام میده برات .

faramosh
دوشنبه 23 فروردین 1389, 07:46 صبح
با تشكر از دوستان
ببينيد فرض كنيم يك برنامه ديگر در ويندوز درحال اجرا داريم كه سورس آنرا نداريم (مثلاً يك فرم كه يك textbox دارد و يك button)
حالا مي خواهم با استفاده از برنامه خودم ابتدا در textbox يك متن را بنويسم سپس buttonرا كليك كنم بعد دوباره محتويات textbox را بخوانم

pirmard
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 23:10 عصر
با تشكر از دوستان
ببينيد فرض كنيم يك برنامه ديگر در ويندوز درحال اجرا داريم كه سورس آنرا نداريم (مثلاً يك فرم كه يك textbox دارد و يك button)
حالا مي خواهم با استفاده از برنامه خودم ابتدا در textbox يك متن را بنويسم سپس buttonرا كليك كنم بعد دوباره محتويات textbox را بخوانم

برنامه ضمیمه برات متن رو ارسال می کنه . خوندن رو هم که قبلا برنامش رو گذاشتم .
برای فشار دادن کلید ها از vbsendkey نمیتونی استفاده کنی مگه ؟

*-در مورد برنامه ضمیمه بگم که چون پیدا کردن برنامه رو با کپشن انجام میده ح.است باشه که اگه کپشن برنامه رو تغییر دادی بعدش دیگه پیداش نمی کنه .