PDA

View Full Version : سوال: تعین سطح دسترسی منوها با درخت

ma.andishe
یک شنبه 22 فروردین 1389, 16:13 عصر
سلام
من برای تعین سطح دسترسی به منوها از یک کمبو که به تیبل یوزرها وصله استفاده کردم واز یک treeview که منوها در ان لیست میشن
حالا میخواهم وقتی یوزری رو از کمبو انتخاب کنم منوهای که از قبل به اون اختصاص داده شده باعث بشن checkbox های درخت تیک بخورن
اگه کسی نمونه کد داشته باشه ویا ایده ای بهتر که ازاین کنترها استفاده شده باشه ممنون میشم

ma.andishe
دوشنبه 23 فروردین 1389, 07:41 صبح
کسی از عزیزان نمونه کد یا ایدهای نداره؟

Hossein Bazyan
دوشنبه 23 فروردین 1389, 11:04 صبح
سلام
منم از این شیوه استفاده میکنم و مشکلی هم نداره.
من بعد از ایجاد سطح دسترسی کلیه نودها رو میخونم اگر تیک داشت 1 در غیر اینصورت صفر رو به یک رشته اضافه میکنم مثلا 11001110011 و این رشته رو کد و در بانک ذخیره میکنم و برای خوندن هم رشته رو دیکد کرده و به ترتیب در نودها قرار میدم اگر یک بود تیک بزنه و اگر نبود نه

ma.andishe
دوشنبه 23 فروردین 1389, 11:36 صبح
حسین جان میتونی نمونه کد برام بذاری؟ممنون میشم

Hossein Bazyan
دوشنبه 23 فروردین 1389, 11:40 صبح
حسین جان میتونی نمونه کد برام بذاری؟ممنون میشم
سلام
من الان سرکارم تا 5 عصر ( به وقت شما هفت و نیم ) سعی میکنم اگر بیکار شدم بذارم اگر نه میمونه برای فردا !

Mohammad_chz
دوشنبه 23 فروردین 1389, 12:09 عصر
دوستان سلام
منم همین مشکلو داشتم که حل نشد. البته سعی کردم با استفاده از چندتا چک باکس توی یه صفحه مشکلو حل کنم.
اما یه سئوال؟ من معمولا چک باکس ها رو به بانک Bind میکنم
اما نتونستم یه Treeview رو خصوصا وقتی SubItem داره به بانک متصل کنم. میتونید کمکم کنید
هر روش خوبی باشه استقبال می کنم
مرسی

Hossein Bazyan
دوشنبه 23 فروردین 1389, 12:25 عصر
دوستان سلام
منم همین مشکلو داشتم که حل نشد. البته سعی کردم با استفاده از چندتا چک باکس توی یه صفحه مشکلو حل کنم.
اما یه سئوال؟ من معمولا چک باکس ها رو به بانک Bind میکنم
اما نتونستم یه Treeview رو خصوصا وقتی SubItem داره به بانک متصل کنم. میتونید کمکم کنید
هر روش خوبی باشه استقبال می کنم
مرسی
سلام
دوست عزیز این مقوله ای جداست . تاپیکی در این مورد هم باز شده بود اما از وضعیت ان خبر ندارم .

Mohammad_chz
دوشنبه 23 فروردین 1389, 12:55 عصر
سلام
دوست عزیز این مقوله ای جداست . تاپیکی در این مورد هم باز شده بود اما از وضعیت ان خبر ندارم .

مرسی از راهنماییتون ولی توی اون تاپیکا از روش دستی استفاده شده ولی من میخوام اتوماتیک کار کنه با BindingSource

Hossein Bazyan
دوشنبه 23 فروردین 1389, 13:32 عصر
سلام
تکه کد زیر رو از یکی از پروژه هام برداشتم دو کلید داره یکی برای خواندن از تکست و نوشتن در درخت و یکی هم برعکس
در ضمن رشته بدست آمده رو کد نکردم
برای اینکه خود Node ها در رشته ایجاد شده نقشی نداشته باشد با استفاده از If آنرا از چرخه خواندن و نوشتن جدا کردم که شما میتوانید با نامهای درخت خودت جایگزین کنید.
امیدوارم منظورت همین بوده باشد.

ma.andishe
دوشنبه 23 فروردین 1389, 13:50 عصر
اقا حسین دست شما درد نکنه اگه امکان داره 1 توضیح بیشتر
ضمنا من میخواهم وقتی نامی توی کمبو از جدول یوزرها که خود جدول یوزرها متشکل از id_userو...با جدول نام منوها که شامل نام منو و id_userهستش رابطه یک به چند داره
وتوی رویداد selectchangeکمبو بیاد نام منو که در واقع همان نام نودها است را از تیبل به شرط برابری با id_userانتخاب کنه من توی نوشتن کد اون مشکل دارم

Hossein Bazyan
دوشنبه 23 فروردین 1389, 14:03 عصر
اقا حسین دست شما درد نکنه اگه امکان داره 1 توضیح بیشتر
ضمنا من میخواهم وقتی نامی توی کمبو از جدول یوزرها که خود جدول یوزرها متشکل از id_userو...با جدول نام منوها که شامل نام منو و id_userهستش رابطه یک به چند داره
وتوی رویداد selectchangeکمبو بیاد نام منو که در واقع همان نام نودها است را از تیبل به شرط برابری با id_userانتخاب کنه من توی نوشتن کد اون مشکل دارم

سلام
من ساختار برنامه شما رو نمیدونم اما خروجی این برنامه رشته ای است که به ازای هر چک باکس انتخاب شده مقدار 1 و به ازای انتخاب نشده مقدار 0 رو به رشته اضافه میکنه .
من خودم فیلدی در جدول بنام Datresi ساخته ام که این مقدار رو در اون ذخیره میکنم حال اگر نام یوزر و پسوردش درست بود این فیلد را خوانده و انرا به تابعی میفرستم که دراین تابع هر منو را متناظر میکنم با هر عدد تجزیه شده از این رشته ( 1 و 0 ) اگر 0 بود منو را عیر فعال در غیر اینصورت فعال میکنم .
در ضمن منوی من به دیتابیس بایند نیست .

ma.andishe
دوشنبه 23 فروردین 1389, 14:18 عصر
برنامه ای که دارم مینویسم تحت شبکه باید کار کنه به خاطر همین باید از دیتا بیس استفاده کنه تا هر موقع مدیر سیستم خواست محدودیت هارو اعمال کنه حالا تو این زمینه اگه با کد بتونی توضیح بدی thanks alot

ma.andishe
سه شنبه 24 فروردین 1389, 11:31 صبح
از دوستان عزیز کسی نیست کمکی بکنه ممنون میشم

Hossein Bazyan
سه شنبه 24 فروردین 1389, 11:36 صبح
برنامه ای که دارم مینویسم تحت شبکه باید کار کنه به خاطر همین باید از دیتا بیس استفاده کنه تا هر موقع مدیر سیستم خواست محدودیت هارو اعمال کنه حالا تو این زمینه اگه با کد بتونی توضیح بدی thanks alot

سلام
دوست عزیز شما مسئله رو دارید پیچیدش میکنید. شبکه یا غیر شبکه فرقی نمیکنه.
شما فرض کن سه فیلد در دیتابیست برای لوگین دارید.
یوزر و پسورد و حق دسترسی حال کنترل کن که اگر یوزرنام و پسورد درست بود حق دسترسی رو ( که در مثال من یک رشته حاوی 0 و 1 است ) بخوان و با استفاده از یک تابع آن را به منوهات اعمال کن . رشته را کاراکتر به کاراکتر بخوان و اگر اولین عدد بدست آمده 1 بود اولین منو را فعال در غیر اینصورت عیرفعال کن به همین ترتیب تا آخر منوها ( توجه داشته باش که طول رشته حق دسترسی باید به تعداد منوهات باشد.

ma.andishe
سه شنبه 24 فروردین 1389, 11:55 صبح
شرمنده اگه میشه نمونه کد رو با توضیح برام بذاری من با vb.net 2008کار میکنم
اگه میشه نمونه کد رو برام بذاری خیلی ممنون میشم اقا حسین

Hossein Bazyan
سه شنبه 24 فروردین 1389, 12:24 عصر
شرمنده اگه میشه نمونه کد رو با توضیح برام بذاری من با vb.net 2008کار میکنم
اگه میشه نمونه کد رو برام بذاری خیلی ممنون میشم اقا حسین

سلام
صبر کن تا شب برات مینویسم ( در ضمن برای راحتی کار من از دیتابیس اکسس استفاده میکنم . شما میتوانید به دیتابیس خودتون وصلش کنید.

Hossein Bazyan
سه شنبه 24 فروردین 1389, 14:48 عصر
سلام
تکه برنامه زیر را نگاه کن
سه یوزر تعریف کردهم که نام 1 پسورد 1 و نام 2 پسورد 2 و نام 3 پسورد 3 با دسترسی های متفاوت
حال در منوی New medewerker از منوی login میتوانید دسترسیها رو تغییر بدی .
روی گرید کلیک کن تا دسترسیها در درخت نوشته شود.

البته نام متغییرها و منوها شاید کمی عجیب بنظر برسند اما از یکی از پروژه هام برداشتم و وقت نداشتم عوض کنم
فایل دیتابیس باید کنار فایل اجرایی باشد.

ma.andishe
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 07:42 صبح
عالی بود دست درد نکنه خیلی ممنون

shahab_molkara
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 19:51 عصر
كسي سورسي نداره كه بشه با ورود به سيستم ابتدا گروه كاري را مشخص كنه بعد كاربر آن گروه را بعد وارد سيستم بشه نمونه آن را گذاشتم من اين برنامه را تحت بانك sql ميخوام بابا ما كم سواديم ذيگه

azam2005
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 18:29 عصر
با سلام
اگر بخواهید روی سطر های خاص هم مجوز دهید چکار می کنید؟
مثلا اگر بخواهید یک کاربر پس از ورود به سایت امکان ویرایش - مشاهده - حذف و ... رکوردهای خاصی را داشته باشد مثلا :

1-همه رکورد های یک جدول را
2- رکوردهایی که خودش ثبت کرده
3-رکوردهای که پرسنل ثبت کرده
4- رکوردهایی که همکار ثبت کرده و ...