PDA

View Full Version : حرفه ای: جایگزین OCXها

علیرضا حسن زاده
یک شنبه 22 فروردین 1389, 21:32 عصر
در زبان #C به جای OCX ها چی میشه ایجاد کرد منظورم اینه که مثلا تو VB یه OCX درست می کنیم می تونیم تو صفحات وب از اون استفاده کنیم و تو اکثر مرورگرها هم جواب میده و از طریق اون میشه به منابع سیستم کلاینت دسترسی داشت(از این روش استفاده می کنم) حالا می خوام بدونم چطوری میشه همچین قابلیتی رو با #C به وجود آورد؟
البته SilverLight و اینا رو نمی خوام یه روش دیگه:متفکر:!؟

alireza_s_84
دوشنبه 23 فروردین 1389, 21:46 عصر
منظورم اینه که مثلا تو VB یه OCX درست می کنیم می تونیم تو صفحات وب از اون استفاده کنیم و تو اکثر مرورگرها هم جواب میده و از طریق اون میشه به منابع سیستم کلاینت دسترسی داشت(از این روش استفاده می کنم)
سلام دوست عزیز:
تنها مرورگری که از کنترلهای اکتیوایکس پشتیبانی میکنه اینترنت اکسپلورره و برای من جالب بود شما گفتی توی تمام مرورگرها هم جواب میده!!!
OCX ها یک نوع یوزرکنترل هستند که خوب معادل اکتیو ایکس ها در زبانهای دات نت کامپوننت ها dll ها هستند.
اما نحوه بکارگیری اونها فقط در سمت سروره و شما نمیتونید در کلاینت ها از اونها استفاده کنید در مورد ocx ها هم مطمئنا فقط در زبان vb اسکریپت در سمت کلاینت پشتیبانی میشن که اون هم فقط در مرورگر اینترنت اکسپلورر.
موفق باشید

علیرضا حسن زاده
سه شنبه 24 فروردین 1389, 00:13 صبح
کار با اسمبلی های دات نت رو بلدم ولی یه چیزی که کلاینت ساید باشه تو دات نت وجود نداره ؟ اخه اونا سرور ساید اجرا میشن؟
مشکل من دسترسی به منابع سیستم کلاینت هست مثلا می خوام اطلاعاتی رو از سرور بگیرم و تو یه دیتابیس که رو سیستم کلاینت قرار داده ثبت کنم؟:متفکر:

alireza_s_84
سه شنبه 24 فروردین 1389, 00:36 صبح
کار با اسمبلی های دات نت رو بلدم ولی یه چیزی که کلاینت ساید باشه تو دات نت وجود نداره ؟ اخه اونا سرور ساید اجرا میشن؟
مشکل من دسترسی به منابع سیستم کلاینت هست مثلا می خوام اطلاعاتی رو از سرور بگیرم و تو یه دیتابیس که رو سیستم کلاینت قرار داده ثبت کنم؟:متفکر:

دوست عزیز اگر این امکان وجود داشت که شما به منابع کلاینت دسترسی داشته باشی وای به حال کاربران اینترنت میشد چون با یک کد ناقابل سیستم کاربر رو به فنا میدادن همین اکتیوایکس ها برای اجرا شدن کلی سوال و پسغام و هشدار میدن.
و اما در مورد دسترسی به منابع کلاینت شما ابتدا باید صورت مسئله رو تعریف کنی که چی هست بعد راه حل های مناسب رو براش پیدا کنی.
اینکه شما اطلاعاتی رو از سرور دریافت و در دیتابیسی در کلاینت ذخیره کنی نیازمند ایجاد یک دسکتاپ پروگرام هست و یا اینکه از دیتابیسی استفاده کنی که قابلت کار در شبکه رو داشته باشه.
شما دقیقا صورت مسئله رو تعریف کن تا بیشتر و بهتر راهنمایی بشی.
من بدون اطلاع دقیق از ذهنیت شما به نظرم میتونید از وب سرویس ها برای اینکار استفاده کنید اما برای بروزرسانی دیتابیس باز هم باید یک برنامه روی کلاینت نصب کنید. یا اینکه اگر حتما برنامه تحت وب و بصورت یک صفحه وب باشه میتونید اطلاعات رو بصورت XML به کاربر نشون بدین و کاربر اونها رو بصورت دستی وارد دیتابیس کنه.
بهر حال اینها نظریات نه چندان قطعی هستن.
موفق باشید