PDA

View Full Version : سوال: چگونگی استفاده از دستگاه کارت خوان

mf_engineer
دوشنبه 23 فروردین 1389, 08:54 صبح
سلام وخسته نباشید خدمت شما

من برای پایان نامه دانشگاهیم می خوام برای دانشگاه پروژه بنویسم.
پروژه کتابخانه دانشگاه .
به دانشجویان کارت بانک سامان داده شده و اونا می خوان که داشنجویان با همین کارت با استفاده از دستگاه کتاب بگیرن و اگه تو پس دادن کتاب دیرکردن ، دیرکرد هم توسط همین کارت انجام بشه بطور اتوماتیک.
واینکه خود دانشگاه هم یک شبکه محلی داره که من باید اول به شبکه وصل شم وبعد به اینترنت برای کارای بانکی.
من VB.net کارکردم ویه سایت هم قبلا طراحی کردم.
الان مشکل من برنامه نویسی برای دستگاه ....
سوالاتم ایناست:
من باید برای دستگاه کارت خوان برنامه بنویسم؟؟
اصلا چطور؟
ممنون میشم بابت راهنمایی هاتون

غلامرضا شریفی
دوشنبه 23 فروردین 1389, 11:30 صبح
كارتهاي بانكي معمولا از نوع مغناطيسي هستند شما اگر يك دستگاه ريدر تهيه فرمايد جهت راحتي كار حتما usb باشد وقتي كارت را ميكشيد دستگاه يك كد برميگرداند كه در تكس اتومات نمايش داده ميشود حال بايد اين كد را به عضويت مورد نظر اختصاص دهيد
منظور شما را از اين جمله هم نفهميدم
دیرکرد هم توسط همین کارت انجام بشه بطور اتوماتیک.

mf_engineer
سه شنبه 24 فروردین 1389, 10:44 صبح
ممنون از راهنمایی تون
ببینین وقتی کتاب از کتابخونه گرفته میشه اگه مثلا بعد از دو روز پس داده نشد یک جریمه ای بابت این دیرکرد باید پرداخت شه که من باید این کد رو بنویسم ولی نمی دونم چجوری؟
راستی یه چیز دیگه من تو همین سایت خیلی تاپیک خوندم که همه نوشته بودن وقتی دستگاه کارت خوان باشه و کارت رو بکشید یه کد می ده که توی nodepad یا یه تکست بکس می ریزه ولی خب توی برنامه باید چه کدی بنویسی که بهش بگی مثلا این کد رو درون text1 بریزه؟؟ واصلا چطور باید ارتباط بدی ؟
ممنون میشم راهنماییم کنین

غلامرضا شریفی
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 10:10 صبح
ببینین وقتی کتاب از کتابخونه گرفته میشه اگه مثلا بعد از دو روز پس داده نشد یک جریمه ای بابت این دیرکرد باید پرداخت شه که من باید این کد رو بنویسم ولی نمی دونم چجوری؟
اگر منطور كم شدن جريمه ار كارت اعتباري است كه چيچ بانكي اجازه همچين دسرسي را نميدهد

راستی یه چیز دیگه من تو همین سایت خیلی تاپیک خوندم که همه نوشته بودن وقتی دستگاه کارت خوان باشه و کارت رو بکشید یه کد می ده که توی nodepad یا یه تکست بکس می ریزه ولی خب توی برنامه باید چه کدی بنویسی که بهش بگی مثلا این کد رو درون text1 بریزه؟؟ واصلا چطور باید ارتباط بدی ؟
ممنون میشم راهنماییم کنین
هيچ كد خاصي نمي خواهد هر تكس باكسي كه فوكس باشد كد در ان نمايش داده ميشود

ly.comeng
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 16:21 عصر
سلام

لطفا اين موضوع را نا تمام نذاريد.
اين سوال به هيچ نتيجه نرسيد؟!

sinaone1
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 18:59 عصر
آقایون معذرت می خوام
یک شرکت توی اصفهان ادعا میکنه که به طور مستقیم پولی که با استفاده از کارت خوان کم میشه رو در دیتابیس خودش با شماره تراکنش درج خواهد میکند
این رو کسی میدونه قضیه اش چیه ؟
Thanx

ak1_2004
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 15:32 عصر
آقایون معذرت می خوام
یک شرکت توی اصفهان ادعا میکنه که به طور مستقیم پولی که با استفاده از کارت خوان کم میشه رو در دیتابیس خودش با شماره تراکنش درج خواهد میکند
این رو کسی میدونه قضیه اش چیه ؟
Thanx
عزیز خوب این کار که خیلی ساده باید باشه !
البته خودم با کارت خوان و سیستم کاریش آشنا نیستم اما در پرداخت آنلاین هر دو موردی که شما نام بردی به شما جهت ثبت داده می شه !
و یقینا برای دستگاههای کارت خوان هم از اونجا که اطلاعات برای چاپ در دو نسخه خریدار و فروشگاه دریافت می شه ، می شود اطلاعات رو در یک بانک ثبت کرد !

sinaone1
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 20:56 عصر
خوب یه چیزی
پرینتری که به کارت خوان وصل میشه usb هست حالا ما این usb رو به کامپیوتر وصل میکنیم
بعدش چی ؟