PDA

View Full Version : سوال: ارتباط بین یک برنامه لوکال و یک سایت

reza_majid68
دوشنبه 23 فروردین 1389, 14:20 عصر
سلام بچه ها
من دارم رو یه پروژه کار میکنم که تو این پروژه من یه وب سایت دارم و یک برنامه . تو این سایت کاربرا میتونن بیان سفارشاشون رو بذارن و برن
حالا من میخوام یه جوری اون اطلاعات که کاربر توی سایت و روی دیتا بیس سایت ذخیره کرده رو تو برنامه ای که نوشتم هم بیاد . به نظر شما چه جوری باید این کار رو انجام بدم؟

amirjalili
دوشنبه 23 فروردین 1389, 15:31 عصر
خوب با برنامه دوم به دیتابیس وصل بشید و سفارشات رو بگیرید.
منظورتون رو واضح تر بگید.

sahele_sheni
دوشنبه 23 فروردین 1389, 18:21 عصر
سلام . شما یه web application باید بنویسید . در واقع شما برای هر دو برنامه باید یک بانک بنویسی .....ولی باید database رو جایی قرار بدی که هر دوتا برنامه بهش دسترسی داشته باشن ......
اگه سوالی بود بپرس .
موفق باشید .

reza_majid68
سه شنبه 24 فروردین 1389, 00:02 صبح
خوب چه جوری یعنی؟ "ولی باید database رو جایی قرار بدی که هر دوتا برنامه بهش دسترسی داشته باشن ؟"

reza.ziyaee
سه شنبه 24 فروردین 1389, 00:56 صبح
سلام دوست عزیز

در connection string به جای اسم سرورت که احتمالا localhost هست باید ip اون جایی که بانک روش نصب هست رو بدی .

علیرضا حسن زاده
سه شنبه 24 فروردین 1389, 01:08 صبح
خوب یه دیتابیس داری که هم WebApplication به اون دسترسی داره و هم برنامه لوکال البته این رو باید در نظر داشته باشی که اگه از هاست استفاده می کنی هاست اجازه دسترسی به صورت ریموت به دیتا بیس رو بهت میده یانه یعنی یه IP پورت مشخص می کنه که بتونی از طریق اون به غیر از خود سایت با یه برنامه دیگه مثل استدیو SQL به دیتابیس کانکت بشی. وقتی WebApplication اجرا میشه دیتابیس براش به صورت لوکاله ولی برای برنامه لوکال شما دیتابیس به صورت ریموت هست

sahele_sheni
سه شنبه 24 فروردین 1389, 08:36 صبح
سلام .
شما دو راه دارید واسه این کار .
راه اول :: قراردادن بانک برنامه روی یه سرور لوکال . در این صورت برنامه winapp شما به راحتی با بانک برنامت در تماسه . برای قسمت تحت وب هم اگه روی همین سرور سایتت رو up کنی مشکلی نیست فقط میمونه تنظیمات این سرور که خودش کلی دنگ و فنگ داره . یا اینکه سایتت رو ببری روی یه هاستینگ قرار بدی که در اون صورت باید یه valid ip به سروری که بانک روشه بدی و توی con str سایتت آدرس این ip رو بدی .و البته امنیت این سرور که خیلی مهمه رو هم در نظر داشته باشی ....
راه دوم :: بانک برنامه رو به همراه سایتت روی یه هاستینگ بزاری . اونقت باید از شرکت هاستینگ بخوای که یه valid ip و پورت به بانکت بدن و توی con str برنامت آدرس بانک رو اون ip لحاظ کنی ......

موفق باشید

mehdima
سه شنبه 24 فروردین 1389, 15:41 عصر
با سلام

بچه ها یک راه منطقی برای فرار از تنظیمات مربوط به هاست و کانکشن استرینگ و ... هم وجود داره و اونم استفاده از یک WebService هست.

شما براحتی میتونید یک متد در داخل WebService تون پیاده سازی کنید که اطلاعات رو از پایگاه بخونه و به عنوان یک DataSet بر گردونه.حالا با Add کردن این WebService به عنوان Web References به برنامه لوکالتون راحت می تونید از این DataSet استفاده کنید.

موفق باشید.