PDA

View Full Version : گفتگو: راه اندازی فروشگاه : اجازه دانلود بعد از پرداخت مبلغ

hamid1988
دوشنبه 23 فروردین 1389, 16:14 عصر
دوستان عزیز، وبسایتی را در نظر بگیرید که شامل مجموعه ای از کتابهای الکترونیکی (به فرمت Pdf یا Exe) هست و کاربران بعد از پرداخت آنلاین پول کتاب قادر به دانلود آن خواهند بود...
به نظرتون چطور می توان همچین سیستمی را پیاده سازی کرد؟
لطفاَ راه حلهای خودتون را در این مورد بیان کنید.
با تشکر:لبخندساده:

amirjalili
دوشنبه 23 فروردین 1389, 16:23 عصر
به نظر من اگه در بخش تحلیل و طراحی نرم افزار مطرح کنید بیشتر جواب میگیرید

hamid1988
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 18:43 عصر
به نظر من اگه در بخش تحلیل و طراحی نرم افزار مطرح کنید بیشتر جواب میگیرید
فکر نکنم زیاد به تحلیل ربط داشته باشه، بیشتر منظور من استفاده از امکاناتی است که Asp.Net برای این منظور میتونه در اختیار ما بزاره، هست.

اوبالیت به بو
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 00:24 صبح
خوب وقتی که شما مستندات مربوط رو از بانک میگیرید، یه کتابی رو بانک به شما می ده.
حتما تویه کتاب ذکر شده که عملیات های بانک دارای خروجی هایی هستند. یعنی به ازای هر عملیات یه کدی به برنامه شما ارسال میشه.
مثلاً کد 1 یعنی خطای اتصال
کد 2 خطا (حالا هرچی)
کد 99 پرداخت موفقیت آمیز

شما این خروجی رو میگیری و بعد یه شرط ساده و تایید یا لغو عملیات

aminghaderi
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 00:35 صبح
منظور من استفاده از امکاناتی است که ASP.NET برای این منظور میتونه در اختیار ما بزاره، هست.
من نمی دونم چرا اینقدر دوستان دنبال کاموننت ، تابع ، نیم اسپیس ، و به قول حمید جان"امکانات" هستند؟!
بابا برنامه نویسی گفتند ها و ...!!
شما برای این ابتدا باید یه شارژ مالی داخل سایت داشته باشی که کاربران از چند روش بتونند حساب خودشون رو پر کنند ، (انلاین - واریز به حساب و...) و وقتی حساب شارژ مالی داشت ، جنس خریده شده ثبت نهایی و ارسال می شه ، در صورتی که حساب خالی بود (شارژ نداشت یا کم بود) سفارش ، ذخیره می شه و....
امکانات مورد استفاده:
استفاده از سشن برای ورود و متغیر های صفحات.
استفاده از دیتابیس برای ذخیره داده ها و... و مبلغ شارژ.
برنامه نویسی قوی که شما ماشاالله استاد ما هستی.
موفق باشی .

hamid1988
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 01:01 صبح
دوستان روشهایی که شما میگید در فروشگاههایی که کالای فیزیکی میفروشن بیشتر کاربرد داره، لطفاَ به این نکته که کالای این فروشگاه مجازیه توجه کنید!
دقت کنید که امنیت در چنین فروشگاهی چند برابر فروشگاههای معمولی اهمیت پیدا می کنه، چرا؟ به این دلیل که اگر Url فایل لو بره، کاربران میتونن بدون پرداخت مبلغ فایل مورد نظر رو دانلود کنند...
هدف من از این تاپیک بیشتر طرح تفاوتهای بین فروشگاه با کالای مجازی و فروشگاه با کالای فیزیکی بود، به عنوان نمونه در چنین فروشگاهی بعد از پرداخت مبلغ باید لینکهای یک بار مصرف جهت دانلود فایل ایجاد کرد (و بحث در مورد چگونگی تولید اون) و...هست.
امیدوارم تونسته باشم منظورم رو قابل درک بیان کنم.

Alireza_Salehi
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 09:28 صبح
برای این که فایل های شما امن بمانند ابتدا باید یک سیستم مدیریت دانلود بنویسید
ساده ترین راه آن این است که وقتی مثلا یک کاربر بر روی دکمه دانلود کلیک می کند با Response.BinaryWrite و مشخص کردن یک سری پارامترها فایل را به کاربر می فرستید و کاربر هم خبری از مکان فایل ندارد.
مراحل کار هم در یک فایل از نوع ashx انجام می شود. (http handler)

الان وقت نیست امشب برات یک مثال می گذارم.

این روش دانلود است بقیه مراحل مثل عضویت و پرداخت و غیره را حتما خودتان آشنائی دارید...

Alireza_Salehi
جمعه 27 فروردین 1389, 11:44 صبح
این یک مثال خیلی خیلی ساده است، برای بهینه سازی استفاده از حافظه قابلیت resum و ... باید تغییراتی در آن ایجاد شود.
لیست MIMEType ها را هم از لینک های زیر می توانید دریافت کنید:
http://www.webmaster-toolkit.com/mime-types.shtml
http://reference.sitepoint.com/html/mime-types-full

قبل از فرستادن فایل هم می توانید عضو بودن یا نبودن کاربر را چک کنید.
روشها و تکنیک های دیگری هم هست که با جستجو در گوگل می توانید پیدا کنید.