PDA

View Full Version : بسته شدن فرم با كليك بيرون آن

saeed-kh
دوشنبه 23 فروردین 1389, 20:10 عصر
سلام
من يك فرم دارم كه باshowdialog()بازش كردم
ميخوام وقتي بيرون فرم كليك كردم فرم بسته بشه.
بايد چكار كنم؟؟؟
وفتي show ميزنم تو ايونتdeactiveميتونم اين كارو بكنم اما با howdialogنميدونم چكار كنم.
لطفا راهنمايي بفرماييد

hamidreza20
دوشنبه 23 فروردین 1389, 22:57 عصر
سلام دوست عزیز
میتونی از ایونتی که مقدار x,y ماوس رو بر می گردونه استفاده کنی و چک کنی اگر تو رنج فرمت نبود اونو close کنه فقط همین یه تست کن اگه نشد بگو برات بنویسم.

التماس دعا...

mohammad diba
سه شنبه 24 فروردین 1389, 07:47 صبح
سلام دوست عزیز می تونی از رویداد deactive فرم استفاده کنی.

saeed-kh
سه شنبه 24 فروردین 1389, 11:24 صبح
ممنون دوستان عزیز
من فرم رو روی فرم پدرش showdialogمیکنم .فقط وقتی DeActiveمیشه که خارج از فرم پدرش کلیک کنم.من میخوام اگه خارج ار فرم و روی فرم پدرش هم کلیک کردم بسته بشه.
وقتی ازshowاستفاده میکنیم و خارج فرم و روی فرم پدرش کلیک میکنیم فرم DeActive میشه.اما من نیاز دارم که از ShowDialogاستفاده کنم.

و دوست عزیز دیگه،تمام رویدادهای کلیک فقط روی فرم عمل میکنند و نه خارج فرم.همه رو امتحان کردم.

لطفا بازم کمکم کنید.خیلی بهش نیاز دارم.

اَرژنگ
سه شنبه 24 فروردین 1389, 11:41 صبح
ممنون دوستان عزیز
من فرم رو روی فرم پدرش showdialogمیکنم .فقط وقتی DeActiveمیشه که خارج از فرم پدرش کلیک کنم.من میخوام اگه خارج ار فرم و روی فرم پدرش هم کلیک کردم بسته بشه.
وقتی ازshowاستفاده میکنیم و خارج فرم و روی فرم پدرش کلیک میکنیم فرم DeActive میشه.اما من نیاز دارم که از ShowDialogاستفاده کنم.

و دوست عزیز دیگه،تمام رویدادهای کلیک فقط روی فرم عمل میکنند و نه خارج فرم.همه رو امتحان کردم.

لطفا بازم کمکم کنید.خیلی بهش نیاز دارم.

استفاده از ShowDialog با چیزی که لازم دارید تنقاض دارد ، دلیل استفاده از ShowDialog دقیقاً برعکس دلیلی است که گفتید لازم دارید.

حالا چرا به استفاده از ShowDialod لازم دارید؟ فوقش ShowDialog را override کنید و یک نوع دیگر هندلش کنید.

یا هم اینکه توضیح بیشتر بدید که چرا به این کاری نیاز دارید و کد ۲ تا فرم را هم بفرستید یکچیزی سرهم کنیم.

saeed-kh
سه شنبه 24 فروردین 1389, 11:51 صبح
استفاده از ShowDialog با چیزی که لازم دارید تنقاض دارد ، دلیل استفاده از ShowDialog دقیقاً برعکس دلیلی است که گفتید لازم دارید.

حالا چرا به استفاده از ShowDialod لازم دارید؟ فوقش ShowDialog را override کنید و یک نوع دیگر هندلش کنید.

یا هم اینکه توضیح بیشتر بدید که چرا به این کاری نیاز دارید و کد ۲ تا فرم را هم بفرستید یکچیزی سرهم کنیم.

سلام دوست عزیز.
چون میخوام وقتی فرم بسته شد یک مقداری رو از اون بگیرم .یعنی یک کد که بعد از childform.showdialog()قرار دادم که مقدار یک پارامتر publicاز فرم رو میگیره و تا وقتی این فرم بسته نشده این فیلد پارامتر مقدار دهی نشه.

form1.ShowDialog();
if (form1.Value !="")
comboBox1.Text = form1.Value;

اَرژنگ
سه شنبه 24 فروردین 1389, 12:09 عصر
سلام دوست عزیز.
چون میخوام وقتی فرم بسته شد یک مقداری رو از اون بگیرم .یعنی یک کد که بعد از childform.showdialog()قرار دادم که مقدار یک پارامتر publicاز فرم رو میگیره و تا وقتی این فرم بسته نشده این فیلد پارامتر مقدار دهی نشه.

form1.ShowDialog();
if (form1.Value !="")
comboBox1.Text = form1.Value;

اگر از فرم اصلی ایونتهایه فرم دایالوگ را هندل کنید زمانی که فرم بسته میشه میتونید مقدار را که لازم دارید ست کنید.

saeed-kh
سه شنبه 31 فروردین 1389, 23:13 عصر
اگر از فرم اصلی ایونتهایه فرم دایالوگ را هندل کنید زمانی که فرم بسته میشه میتونید مقدار را که لازم دارید ست کنید.

میشه کمی واضحتر توضیح بذی دوست من....

saeed-kh
شنبه 04 اردیبهشت 1389, 12:06 عصر
بچه ها کسی نظری نداره؟؟؟؟؟؟

Hossenbor
شنبه 04 اردیبهشت 1389, 13:23 عصر
منظورت چیه این برنامه رو برای چی می خوایی

اَرژنگ
شنبه 04 اردیبهشت 1389, 15:44 عصر
میشه کمی واضحتر توضیح بذی دوست من....
یک مثال ضمیمه شده،
۱.این روش معمول برایه هیچ کاری نیست، روشی است که از بنا خراب است و ادامه در این مسیر اصلاً توصیه نمیشه.
۲.از هیچ روش اصولی استفاده نشده و این مثال اعتباری به روش غیره اصولی این تپیک نمیده، مگر اینکه دلیل به استفاده از چنین چیزی صریحاً فرستاده بشد.

saeed-kh
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 01:23 صبح
یک فرم دارم شبیه فرمی که برای datetimepickerباز میشه .میخوام وقتی کاربر بیرونش کلیکک کرد بسته بشه

saeed-kh
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 01:41 صبح
یک مثال ضمیمه شده،
۱.این روش معمول برایه هیچ کاری نیست، روشی است که از بنا خراب است و ادامه در این مسیر اصلاً توصیه نمیشه.
۲.از هیچ روش اصولی استفاده نشده و این مثال اعتباری به روش غیره اصولی این تپیک نمیده، مگر اینکه دلیل به استفاده از چنین چیزی صریحاً فرستاده بشد.

ممنون دوست عزیز.
اما من یک بار دیگه هم گفتم که باید از ShowDialog() استفاده کنم که اون موقع DeActive نمیشه..

الان به فکرم رسید که از API استفاده کنم.ومحل کلیک رو بگیرم.فکر کنم تنها راه باشه:ناراحت:

اَرژنگ
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 07:04 صبح
ممنون دوست عزیز.
اما من یک بار دیگه هم گفتم که باید از ShowDialog() استفاده کنم که اون موقع DeActive نمیشه..

الان به فکرم رسید که از API استفاده کنم.ومحل کلیک رو بگیرم.فکر کنم تنها راه باشه:ناراحت:
بله گفتید که باید از ShowDialog استفاده کنید و دلیلی که اراعه دادید دستیابی به یک مقدار از فرمی که نشان داده شده بود، در مثالی که فرستاده شد همان عمل انجام میشه و احتیاجی به استفاده از ShowDialog نیست.
در مثالی که فرستاده شد همانکاری را که لازم دارید انجام بدید بازسازی شده، از چه لحاض مثال فرستاده شده کارتان را راه نمیندازه؟