PDA

View Full Version : ایده یک برنامه برای نمونه کار

ali.aghdam
دوشنبه 23 فروردین 1389, 22:14 عصر
سلام به همه دوستان
راستشو بخواهید یه ،یه هفته ای هست که می خوام به عنوان برنامه نویس مشغول به کار بشم ولی مشکلی که نه تنها من بلکه تمامی کسانی که شرایط منو دارن ،دچار اون هستن اینه که هر جا رفتم یا سابقه کاری می خوان یا نمونه کار (البته من فقط دو جا رفتم ولی معلوم بود همه جا ای جوریه) !

خوب منم به صورت رسمی تا حالا تو هیچ شرکتی کار نکردم و پروژه های ام که تا حالا نوشتم آنچنان دهن پر کن نیست :ناراحت:

عزیزانی که به عنوان برنامه نویس در حال فعالیت هستند یا با هر سمت دیگه ، به نظر شما من برای نمونه کار چه پروژه ای رو بنویسم که دیگه توش حرف در نیارن و نگن نمی دونم این سادست یا همون ساندویچیست و... ؟

ناگفته نمونه که من با مفاهیم برنامه نویسی چند لایه آشنا هستم و کلا به نظر خودم به C#‎ مسلطم ولی الان نمی دونم چه پروژه ای بنویسم که همه جا قبولش کنم ؟

راستی دوستان به نطر شما الان تو بازار کار ایران چه نوع پروژه های رواج داره ؟

منتظر نظرات سازنده تون هستم . به امید موفقیت و پیروزی .

rezaei manesh
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 15:30 عصر
سلام
به نظر من یه برنامه حسابداری کوچیک واسه یه شرکت کوچیک یا یه فروشگاه بنویس بهتر طوری طراحی کنی که به درد یه شرکت نرم افزاری بخوره بعد تموم که شد
می تونی همونو به اون شرکت نشون بدی و بگی اگه همکارشون شدی می تونن از این برنامه هم استفاده کنند.؟
من هم اگه خواستی کمکت می کنم

JaguarXF
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 07:38 صبح
والا ایران اقتصاد اول دنیا باید بشه با این میلیاردها برنامه حسابداری.
به نظر من یک add-in بنویس برای ویژوال استودیو که بتونه کار تحلیل کد انجام بده . هر چقدر بیشتر بهتر. یا اصلا خیلی ساده تر. یک امکانی داشته باشه که برنامه نویس بتونه یک سری قوانین داخلش تعریف کنه . مثلا تعریف کنه که اگر متغیر کسی تعریف کرد داخل کدش این متغیر حتما باید به صورت m_myVar تعریف بشه . و با اجرای این add-in که شما مینویسی بیاد و کل کد رو اسکن کنه . اگه با قوانینی که شرکت وضع کرده همخوانی نداشت اونها رو مشخص کنه . چونکه یکسان بودن قوانین کد نویسی برای شرکت ها کمک بزرگی در code maintenace اونها در دراز مدت میکنه و بدون اون پس از چند سال چیزی که دارند اسمش کد خوانا و maintainable نیست. بلکه آشغال است. این یک مثال بود. شما هرچقدر بیشتر با اصول software maintenace و software measurement آشنا تر باشی دید بهتری خواهی داشت که چه امکاناتی رو داخلش در نظر بگیری.