PDA

View Full Version : بهترین زمینه کاری برای مهندسی نرم افزار

saeed.amd
دوشنبه 23 فروردین 1389, 23:11 عصر
با سلام خدمت تمام دوستان محترم
به نظر شما بهترین راه موفقیت یک مهندس نرم افزار چیه؟من این تاپیک رو زدم تا یک نتیجه گیری کلی بکنیم.من دانشجوی نرم افزارم.تا 3 سال دیگه لیسانسمو میگیرم.چه کارایی باید انجام بدم.من حاضرم به تمام شهر ها هم سفر کنم.شبکه یا برنامه نویسی؟از عزیزانی که تجربه دارند تقاضا میکنم به من و سایر دوستان کمک کنند.ممنون

Nima NT
دوشنبه 23 فروردین 1389, 23:34 عصر
فقط بخون ، بخون ، بخون
اول سعی کن دروس دانشگاهی رو خوب یادبگیری ، ثانیا" یک رشته تخصصی رو بگیر و تا آخر ادامه بدی ، فردا تو بازار اگر بگی من متخصصی دلفی هستم و واقعا" متخصص باشی خیلی بهتره که 10 جور زبان بلد باشی ولی از هر کدوم یه ذره.

saeed.amd
سه شنبه 24 فروردین 1389, 09:18 صبح
فقط بخون ، بخون ، بخون
اول سعی کن دروس دانشگاهی رو خوب یادبگیری ، ثانیا" یک رشته تخصصی رو بگیر و تا آخر ادامه بدی ، فردا تو بازار اگر بگی من متخصصی دلفی هستم و واقعا" متخصص باشی خیلی بهتره که 10 جور زبان بلد باشی ولی از هر کدوم یه ذره.
ممنون.میخونم میخونم میخونم.ولی کدوم زمینه؟اخه هر کس یه چیزی میگه؟یکی میگه شبکه یکی میگه برنامه نویسی.کدوم رو باید بخونم که از نظر مالی تضمین باشم و چه دوره هایی رو بگذرونم؟

Felony
سه شنبه 24 فروردین 1389, 10:23 صبح
اگر بعد مالی براتون از بعد علمی مهم تره به نظر من شبکه خیلی راحت تر میتونه از لحاظ مادی تامین پاسخ گوی شما باشه . ( البته شبکه هم اگر به صورت تخصصی باشه ، برای خودش دنیایی داره )

saeed.amd
سه شنبه 24 فروردین 1389, 11:10 صبح
فقط بخون ، بخون ، بخون
خوب.قبول.ولی شبکه بهتره یا برنامه نویسی؟چه دوره هایی رو باید بگذرونیم تا تبدیل به یک حرفه ای بشیم؟

saeed.amd
سه شنبه 24 فروردین 1389, 11:14 صبح
اگر بعد مالی براتون از بعد علمی مهم تره به نظر من شبکه خیلی راحت تر میتونه از لحاظ مادی تامین پاسخ گوی شما باشه . ( البته شبکه هم اگر به صورت تخصصی باشه ، برای خودش دنیایی داره )
نه !! هر 2 مهمه .ولی میخوام طوری موفق بشم تا این قدر دیگران نگن رشتت جواده!!!

Felony
سه شنبه 24 فروردین 1389, 11:36 صبح
نه !! هر 2 مهمه .ولی میخوام طوری موفق بشم تا این قدر دیگران نگن رشتت جواده!!!

رشته جواد هست ، چون هر کی کلیک کردن با موس یا تمیز کردن فن کامپیوتر رو یاد میگیره میزنه مهندسی نرم افزار یا سخت افزار ! ، ولی متخصص به معنای واقعی بسیار کم هست و شاید 5% افراد فعال واقعا متخصص باشند .

از لحاظ مالی کار در شبکه خیلی راحت تر هست چون سر و کله زدن با مشتری ندارید ، بر عکس نرم افزار که اگر به صورت انفرادی کار کنید مشتری آچار کشیتون میکنه ...

ولی از لحاظ علمی و منابع با اینکه شبکه هم خیلی وسیع هست ولی نرم افزار خیلی وسیع تر هست و هر روز چندین تکنولوژی و ... درش معرفی مشه ...

saeed.amd
سه شنبه 24 فروردین 1389, 12:41 عصر
بذارین یه طور دیگه بپرسم.شما خودتون الان چه کار میکنین؟راضی هستین؟

Felony
سه شنبه 24 فروردین 1389, 12:52 عصر
بذارین یه طور دیگه بپرسم.شما خودتون الان چه کار میکنین؟راضی هستین؟

برنامه نویسی دلفی میکنم و دانشجوی نرم افزار هستم .

شما نمیتونید با توجه به کار من ، کار خودتون رو انتخاب کنید ، یادتون باشه علاقه و استعداد مهمترین چیزه !

علاقه ، علاقه ، استعداد !

اینکه علاقتون شبکه باشه و نرم افزار انتخاب کنید مطمئن باشید روزی پشیمون میشید و هر روز پیش خودتون میگید اگر شبکه رو انتخاب کرده بودم X و Y ...

MIDOSE
سه شنبه 24 فروردین 1389, 15:37 عصر
از اونجایی که بحث های مثل این بارها انجام شده و به علت عدم جستجو پیش از پرسش تاپیک قفل شد.

پ.ن:دوستان لطف کنند به جای پاسخِ، تاپیک را گزارش یا لینک های مشابه را قرار دهند.