PDA

View Full Version : سوال: لود تمام فرم ها بدون متوجه شدن کاربر در زمان splash screen

milad.biroonvand
سه شنبه 24 فروردین 1389, 09:11 صبح
سلام دوستان

آیا امکان دارد فرم ها رو همه لود کنیم ، بدون اینکه کاربر متوجه شود ، یعنی اینکه می خوام کد های درون form load اجرا شوند .

Alirezanet
سه شنبه 24 فروردین 1389, 12:04 عصر
خوب كدهاي توي فرم لودتونو بايد توي Application_StartUp بنويسيد تا زمان Splash اجراشند ....

CodeMasterX
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 00:21 صبح
من هیچ منطقی پشت لود شدن تمام فرم ها موقع اجرای فرم اصلی برنامه نمی بینم.
شما اگر کدی دارین که باید قبل از اجرا شدن فرم اصلی برنامه اجرا شه، آبجکت های رو بیرون از فرم ها بسازید و کد ها رو تو فرمی مثل Splash اجرا کنید.

milad.biroonvand
یک شنبه 29 فروردین 1389, 15:21 عصر
من هیچ منطقی پشت لود شدن تمام فرم ها موقع اجرای فرم اصلی برنامه نمی بینم.
شما اگر کدی دارین که باید قبل از اجرا شدن فرم اصلی برنامه اجرا شه، آبجکت های رو بیرون از فرم ها بسازید و کد ها رو تو فرمی مثل Splash اجرا کنید.

پس چرا بيشتر برنامه ها ، پردازش اطلاعات دارند .

CodeMasterX
سه شنبه 31 فروردین 1389, 01:02 صبح
پس چرا بيشتر برنامه ها ، پردازش اطلاعات دارند .

من رابطه بین پردازش اطلاعات و لود کردن تمام فرم های برنامه رو متوجه نشدم. همونطور که گفتم شما اگه کدهایی دارین که باید زمان اجرای برنامه اجرا بشن بهتره این کد ها رو از فرم هاتون جدا کنید و اجراشون کنید. اگه برنامتون 40 تا فرم داشته باشه هر کدوم هم نسبتا سنگین باشه چقدر زمان و منابع استفاده خواهید کرد؟ :چشمک:

دقیقا توضیح بفرمایید که چه کدی باید زمان اجرای برنامه اجرا شه تا زودتر به نتیجه برسیم.

alireza_s_84
سه شنبه 31 فروردین 1389, 01:36 صبح
سلام دوستان

آیا امکان دارد فرم ها رو همه لود کنیم ، بدون اینکه کاربر متوجه شود ، یعنی اینکه می خوام کد های درون form load اجرا شوند .
سلام
همانطور که دوستمون CodeMasterX گفت هیچ منطقی وجود نداره که شما تمام فرمهای یک برنامه رو توی حافظه لود کنی(خدا به داد کاربر برسه)
دوست عزیز فرم باید زمانی توی حافظه لود بشه که شما بهش نیاز داشته باشی و به محض تموم شدن کارت باید Dispose کنی نه اینکه تمام فرمها رو توی حافظه بار کنی. حالا اگر فرمی داری که مدام مورد استفاده داره (مثلا فرمی که به عنوان MessageBox استفاده شده) توی حافظه باشه بعد Show/Hide کنی ایرادی نداره اما اصلا قابل قبول نیست که شما چند تا فرم رو توی حافظه بار کنی که آره وقت لود شدن طول میکشه تا داده ها رو بارگزاری کنه(البته فکر میکنم این تنها دلیلی باشه که شما به این فکر افتادی).
بهر حال انگیزه شما از این کار چیه؟؟؟ بگید شاید راه حل بهتری پیدا بشه.
موفق باشید

مهران رسا
سه شنبه 31 فروردین 1389, 01:55 صبح
در VB6 یادمه بدون اینکه متد Show صدا زده بشه میشد با تغییر یکی از خواص فرم یا کنترل ها ، فرم رو بدون Focus گرفتن Load کرد . مثلاً یه همچین چیزی :

// Form1
Form2.Label1.Caption="Come on !!"

CodeMasterX
سه شنبه 31 فروردین 1389, 09:17 صبح
در VB6 یادمه بدون اینکه متد Show صدا زده بشه میشد با تغییر یکی از خواص فرم یا کنترل ها ، فرم رو بدون Focus گرفتن Load کرد . مثلاً یه همچین چیزی :

// Form1
Form2.Label1.Caption="Come on !!"

تو دات نت تا آبجکت فرم رو Instantiate نکنید همچین کاری قابل انجام نیست :چشمک: