PDA

View Full Version : قطع ارتباط با پایگاه داده

pishi-pishi
سه شنبه 24 فروردین 1389, 11:17 صبح
سلام
سایتی دارم که بعد از گذشت 10 دقیقه ارتباطش با پایگاه داده قطع می شود چه باید بکنم
آدرس سایت iraniancv.ir
sqlserver2008
asp.net
لطفا کمک کنید خیلی حیاتی است
(سایت بروی localhost)بدون مشکل اجرا میشود

milade
سه شنبه 24 فروردین 1389, 11:55 صبح
عزیز به طور عادی SQLSessionTimeOut هر 20 مین فراخوانی میشه که حالا ممکنه با توجه به سرور و ... Garbage زودتر سشن رو پاک کنه ...
(من خودم سعی میکنم نشستم 3 ثانیه بیشتر طول نکشه اون وقت شما ... )

اگه منظور رو بد متوجه شدم بیشتر توضیح بدید ....

pishi-pishi
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 10:24 صبح
گه میشه بیشتر توضیح بده از کجا باید SQLSessionTimeOutرا چک کنم

milade
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 11:24 صبح
<configuration> <sessionstate mode="inproc" cookieless="false" timeout="20" sqlconnectionstring="data source=127.0.0.1;user id=<user id>;password=<password>" server="127.0.0.1" port="42424" /></configuration>
پر كردن تمامي اين مقادير الزامي نيست ...
ميتونيد فقط تايم اوت رو تنظيم كنيد .
اما چون گفتيد تايم اوت زود اتفاق ميافته من گمان ميكنم SQLServer اون رو از ROOT خودش خارج ميكنه كه اون ديگه بر ميگرده به قدرت سرور و Share بودنش و ....

pishi-pishi
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 12:04 عصر
وست عزیز میشه بیشتر بگی من دقیقا باید چکار کنم حسابی گیج شدم

Hossein Bazyan
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 14:37 عصر
وست عزیز میشه بیشتر بگی من دقیقا باید چکار کنم حسابی گیج شدم

سلام
خوب timeout="20" را افزایش بده در وب کانفیگ

pishi-pishi
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 18:39 عصر
این کار را انجام دادم بازم فرقی نکرد وقتی سایت را بروی localhost با وصل شدن به سرور اجرا میکنم هیج مشکلی ندارد ولی وقتی سایت را آپلود میکنم بعد از 10 دقیقه خطا عدم دسترسی به پایگاه داده را میدهد بعد هم سایت تا نیم ساعت دیگرکار نمیکند
لطفا یکی کمک کند

Hossein Bazyan
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 19:38 عصر
این کار را انجام دادم بازم فرقی نکرد وقتی سایت را بروی localhost با وصل شدن به سرور اجرا میکنم هیج مشکلی ندارد ولی وقتی سایت را آپلود میکنم بعد از 10 دقیقه خطا عدم دسترسی به پایگاه داده را میدهد بعد هم سایت تا نیم ساعت دیگرکار نمیکند
لطفا یکی کمک کند

سلام
منهم قبلا این مشکل رو داشتم ببین جایی یا در تابعی یا جایی دیتابیس رو باز کردی اما نبستیش . در همه فرمهات و همه توابع و جاهایی که بانکت روباز کردی رو کنترل کن که بعد از اعمال دستورات بانک رو بسته باشی.
من در همه فرمهام بانکم رو بسته بودم الا یک مورد که یادم رفته بود و همیشه هم این پیغام رو میگرفتم و حتی با ارائه دهنده سایت هم تماس گرفتم . بعدا که سورسها رو کنترل کردم متوجه مشکل شده و حل شد.

در ضمن در لوکال همه مشکلی نداره و هیچ پیغامی هم نمیده. و این اطلا به زمان ربطی نداره یعنی timeout بلکه هر سروری محدودیت در باز شدن دیتابیس دارد که اگر پر شد این پیغام رو میده و نیم ساعت هم ارتباط رو قطع میکنه.

mahdiehgol
یک شنبه 14 آذر 1389, 12:11 عصر
سلام عزیزان من یه سوال درمورد اتصال پایگاه داه به برنامه asp.netدارم .وقتی که برنامه رو اجرا می کنم پیغام خطایی با عنوان عدم دسترسی به داده ها رو میده من متن پیامو براتون میذارم لطفا هرچه سریع تر به من جواب دیت .ممنونم از شما.
متن خطا :ssدایرکتور مجازی منه و اسم صفحه ام website
Server Error in '/ss/WebSite' Application.
--------------------------------------------------------------------------------
Unable to find the requested .Net Framework Data Provider. It may not be installed.
Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.
Exception Details: System.ArgumentException: Unable to find the requested .Net Framework Data Provider. It may not be installed.
Source Error:
An unhandled exception was generated during the execution of the current web request. Information regarding the origin and location of the exception can be identified using the exception stack trace below.
Stack Trace:

[ArgumentException: Unable to find the requested .Net Framework Data Provider. It may not be installed.]
System.Data.Common.DbProviderFactories.GetFactory( String providerInvariantName) +1308959
System.Web.UI.WebControls.SqlDataSource.GetDbProvi derFactory() +67
System.Web.UI.WebControls.SqlDataSource.GetDbProvi derFactorySecure() +22
System.Web.UI.WebControls.SqlDataSource.CreateConn ection(String connectionString) +11
System.Web.UI.WebControls.SqlDataSourceView.Execut eSelect(DataSourceSelectArguments arguments) +89
System.Web.UI.DataSourceView.Select(DataSourceSele ctArguments arguments, DataSourceViewSelectCallback callback) +19
System.Web.UI.WebControls.DataBoundControl.Perform Select() +142
System.Web.UI.WebControls.BaseDataBoundControl.Dat aBind() +73
System.Web.UI.WebControls.GridView.DataBind() +4
System.Web.UI.WebControls.BaseDataBoundControl.Ens ureDataBound() +82
System.Web.UI.WebControls.CompositeDataBoundContro l.CreateChildControls() +72
System.Web.UI.Control.EnsureChildControls() +87
System.Web.UI.Control.PreRenderRecursiveInternal() +44
System.Web.UI.Control.PreRenderRecursiveInternal() +171
System.Web.UI.Control.PreRenderRecursiveInternal() +171
System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) +842

--------------------------------------------------------------------------------
Version Information: Microsoft .NET Framework Version:2.0.50727.3053; ASP.NET Version:2.0.50727.3053

pishi-pishi
یک شنبه 14 آذر 1389, 14:28 عصر
دوست عزیز بهتراست کد مربوط به صفحه را بگذاری
رشته اتصال به پایگاه داده را چک کن که درست باشد
درضمن اگر جایی لینک گذاشتی و بعد از کلیک این مشکل پیش آمده علت این است که پسوند صفحه را ذکر نکردی