PDA

View Full Version : درس خوندن در دانشگاه های سراسری واقعا سخته؟

nazanin_nazanin
سه شنبه 24 فروردین 1389, 14:02 عصر
سلام من کارشناسیمو در دانشگاه آزاد تبریز میخونم(ترم اخرم) الان میخام ارشدم رو دانشگاه های سراسری بخونم ولی همش فکر میکنم درس خوندن تو دانشگاه های سراسری سخت هست می خواستم دوستانی که دانشجوی دانشگاه های سراسری هستن یا دوستای دیگه راهنمایی کنن،واقعا تصورم این هست که منی که دانشگاه آزاد خوندم نمی تونم دانشگاه سراسری ارشد بخونم یعنی میدونین سطح سوادمو پایین میدونم،هرچند دانشجوی تنبلی نیستم واقعا سخته دانشگاه های تهران و اصفهان(اینا که میدونم سخته)بقیه دانشگاه های سراسری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

alireza_s_84
سه شنبه 24 فروردین 1389, 14:07 عصر
سلام من کارشناسیمو در دانشگاه آزاد تبریز میخونم(ترم اخرم) الان میخام ارشدم رو دانشگاه های سراسری بخونم ولی همش فکر میکنم درس خوندن تو دانشگاه های سراسری سخت هست می خواستم دوستانی که دانشجوی دانشگاه های سراسری هستن یا دوستای دیگه راهنمایی کنن،واقعا تصورم این هست که منی که دانشگاه آزاد خوندم نمی تونم دانشگاه سراسری ارشد بخونم یعنی میدونین سطح سوادمو پایین میدونم،هرچند دانشجوی تنبلی نیستم واقعا سخته دانشگاه های تهران و اصفهان(اینا که میدونم سخته)بقیه دانشگاه های سراسری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دانشگاه دولتی و آزاد هیچ تفاوتی ندارن مهم خودتون هستی و گرنه چه از نظر اساتید و چه دانشجویان و چه منابع هردو مثل هم هستن.
به نظر من هیچ تفاوتی نداره چون در ایران دانشجو دانش جو نیست بلکه دانش آموز است. این به خود شما بستگی داره که چه چیزی رو و از کجا یاد بگیری
موفق باشید

MoAm36866513
سه شنبه 24 فروردین 1389, 15:13 عصر
دانشگاه آزاد و سراسري تفاوتش تو هزينهاست استاد و دانشجو دوتا پايه اصلي سخت شدن يه درس هستند استاد با بد گفتن يا نداشتن اطلاعات دانشجو با كم كاري و داشتن حس يك دانش آموز

nazanin_nazanin
یک شنبه 29 فروردین 1389, 12:22 عصر
سلام ممنونم ولی خیلی زمان میبره بشینم اون درسهایی که با بعضی از استاد ها(استاد نما ها)پاس کردم رو خودم بخونم کتاب جایه کلاس رو نمیده ادم وقتی از دانشگاه هم فارغ التحصیل میشه دیگه دستش کمتر به استادا میرسه اخه من که میخام واسه ارشد سراسری بخونم کتاب رو میخونم مغزم هنگ میکنه وقتی پره اشکال میشه ذهنم و نمی تونم دونه دونه از وبلاگ ها یا اینجا یا از استاد بپرسم هیچی جای دسرسی به استاد خوب رو نمیده از ساختمان داده چیز درست حسابی بلد نیستم استاد زیاد در کلاس فعال نبود فقط اسلاید های لاتین مینداخت و وقت کلاس رو یه جوری میگذروند ،بخدا توجیه نیستااااا هستن درسایی که با استادای خوب مثل پور حاجی پاس کردم با همون اطلاعات کلاس همین سال ارشدو که واسه محک زدن خودم کنکور دادم و اماده نبودم انچنان با همون اطلاعات کلاسیم مثلا از 8تا سوال کامپایلر یا طراحی پیاده سازی زبانهای برنامه سازی تونستم مثلا 4تاشو بزنم برا خودم ایدهال هست چون واقعا اماده نبودم اینش ایدهال هست که لا اقل سر سوالا هنگ نکردم و نا اشنا نبود واسم ولی سر سوالای ساختمان داده کلا فقط روی سوالو میخوندم رد میشدم بلد نبودم ساختمان داده ای که جز دروس مشترک هست اخه با چه امیدی واسه ارشد اصفهان و تهرانو شیازو اینا بخونم شما بگین!!!!!!!!!!11

MoAm36866513
یک شنبه 29 فروردین 1389, 16:09 عصر
با اين نا اميدي كه شما حرف ميزنين كه ديگه راه چاره اي باقي نميذارين. شما خودتون بايد به خودتون كمك كنيد ساختمان داده يه درس خيلي شيرن و سادست شما ميتونيد براي اين درس يه استاد حل تمرين داشته باشين معلومه خودتونم اون زماني كه اين دروس رو ميخوندين زياد بهشون اهميت ندادين ولي الانم دير نيست شما ميتونيد به راحتي اونو حل كنيد كتاب هاي جناب مقسمي رو تو اين زمينه بخونيد خيلي راحت و روان توضيح دادن و خيلي راحت ميشه فهميدشون سعي كنيد اين حس رو كه چون تو آزاد بودين سراسري ديگه قول هست رو فراموش كنيد و به نتيجه گرفتن فكر كنيد اگه بار علمي باشه دانشگاه مهم نيست با حوصله و علاقه بخونيد قول ميدم كه شما بهتر از من متوجه ميشين.

#Elahe#
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 15:10 عصر
نــــــــــــــــــــه
اصلا ربطی به سراسری و آزاد نداره

تو سراسری واسه هر درسی سه چهار استاد هست که هر ترم کلاسها بین اینا میچرخه .
ولی دانشگاه آزاد مثل همون مدرسه های غیرانتفائی میمونه که پول دارند و بهترین معلمها رو به خدمت میگیرن .
دانشگاه آزاد همیشه از اون سه چهار تا استاد دانشگاه سراسری یکی دو تاش رو دعوت به همکاری میکنه و مطمئنا این یکی دو استاد بهترین از بین اون سه چهار تا هستند .

فقط تنها مشکل آزاد اینجاست که واسش تبلیغ نشده . همین .

و اینو هم بگم که من خودم دانشجوی سراسری هستم .

amin_lni
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 15:20 عصر
نه نه نه !!! همون جایی که شما میخونید (و من ) جزو سخت ترین جاهاست ! سراسری سخت هست ولی فکر نکنیدکه فرق زیادی داره و نمیتونید بخونید .

اینم بگم که من الکترونیک میخونم و خودم و درس ها رو که با دوستان سراسری مثل تبریز یا دانشگاه سهند و یا آذربایجان مقایسه میکنم . میبینم آنچنان تفاوتی نداره . بعضی جاها شرایط من بهتره

#Elahe#
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 00:45 صبح
ولی من رشته خودم و کامپیوتر که با آزد مقایسه میکنم روی هم رفته آزاد بهتر از سراسری هست .
مخصوصا تو کامپیوتر که دانشجوهاش خلاق هستند . البته این ربطی به دانشگاه نداره

MoAm36866513
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 01:05 صبح
اگه يك مقدار همت و شجاعت چاشني هر كاري بشه اون كار ديگه تمومه. درس خوندن از سخترين و شيرين ترين كارهاست اگه شما به خودت و تواناييهات شك نداشته باشي يقينا موفق ميشي ولي با حس اينكه نميشه و نميتونم باشي مطمئنا نميتوني تفاوت آزاد و سراسري رو فقط خود دانشجو+استاد رقم ميزنن اگه درس بخوني راحته نخوني سخته تو هر دانشگاهي كه باشي فرقي نداره
من تو هر دو دانشگاه سراسري و آزاد درس خوندم فرقي نداره مهم خود آدمه كه بايد دانشجو باشه نه دانش آموز

meytim
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 10:54 صبح
دانشگاه دولتی و آزاد هیچ تفاوتی ندارن مهم خودتون هستی و گرنه چه از نظر اساتید و چه دانشجویان و چه منابع هردو مثل هم هستن.
به نظر من هیچ تفاوتی نداره چون در ایران دانشجو دانش جو نیست بلکه دانش آموز است. این به خود شما بستگی داره که چه چیزی رو و از کجا یاد بگیری
موفق باشید

يادش به خير! يه زماني اينطور بود.