PDA

View Full Version : خواندن اطلاعات از یک ترازو که از پورت سریال به کامپیوتر وصل میشه

iman_s52
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1384, 06:19 صبح
سلام
میخوام اطلاعات یک ترازو که از پورت سریال به کامپیوتر وصل میشه رو بگیرم و در دلفی 7 روش محاسبه کنم . تا حالا هر چی کامپوننت در این زمیه گیرم اومده همه پولی بودن و نسخه آزمایشی که به درد کار من نمیخوره === لطفا منو راهمایی کننید.

دنیای دلفی
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1384, 11:36 صبح
خوب دوست عزیز اگر پولی هستند و نیاز داری بخر .

:flower:

Babak-Aghili
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1384, 11:42 صبح
فکر کنم Turbo Power Async Pro به دردت بخوره ...

چون کامپوننتهای پورت زیاد داره !

یک تحقیقی بکنید ....

Delphi-Clinic
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1384, 12:47 عصر
فکر کنم Turbo Power Async Pro به دردت بخوره ...

چون کامپوننتهای پورت زیاد داره !

یک تحقیقی بکنید ....

سلام

این ابزاری که شما می فرمایید برای برنامه نویسی Socket ها در اینترنت بسیار مناسبه.

اما برای ارتباط با ترازوی دیجیتال باید از طریق یکی از پورتهای پارالل یا Com اقدام کنید.

فکر کنم دو تا موضوع کاملا جدا از هم باشند :)

شما اینطور فکر نمی کنید؟ :D

Babak-Aghili
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1384, 13:06 عصر
A communications port component with standard serial port properties (port number, baud rate, and so on), methods for sending and receiving data, and events for common communications situations (data available, buffer empty, and so on).

·A flexible data packet component that informs you when data that meets your criteria arrives at the communications port.

بله ... حتما اینطوراست که شما میفرمایید ... شما خبره هستید ... من واسه ی این دو تا که درموردش نوشته بود گفتم شاید مفید باشه ... .... خودم تا حالا باهاش کار نکرده ام . :cry:

iman_s52
شنبه 31 اردیبهشت 1384, 05:53 صبح
من یه کامپوننت میخوام که با پورن سریال کار کنه اطلاعاته اوو بگیره و نشون بده همین !!!!!!!!!!!!!!

DrDelphi2003
شنبه 05 شهریور 1384, 13:52 عصر
وقتی که ویژوال بیسیک (یا c ) رو نصب می کنی یه ACTIVEX نصب میشه که می تونی با اون اینکارو بکنی فکر کنم اسمش ... comm باشه درست یادم نیست ولی شکل یه تلفن داره. امتحانش کن

aras12000
شنبه 05 شهریور 1384, 15:16 عصر
سلام.
با این کامپوننت کار کردم.خوب است.می توانید امتحان کنید.
در RXchar می توانید با ReadStr بخوانید . یادتان باشد خاصیت connected را True کنید

m-khorsandi
شنبه 05 شهریور 1384, 16:26 عصر
این رو امتحان کن :

Embarcadero
جمعه 27 خرداد 1390, 23:40 عصر
سلام بجای اینکه جواب های سر بالا بگیری به این راه حا فکر کن
اول از همه برای گرفتن از پورت سریال کامپونت وجود داره و اینکه پولی هم نیست بصورت رایگان موجود هست اگر پیدا نکردی من برات می فرستم
بعد از اینکه کامپوننت رو وصل کردی چند تا دستور العمل ساده داره تا بتونی از پورت اطلاعات دریافت کنی
بعد از اون باید ببینی که از چه ترازویی داری استفاده می کنی و اون ترازو طبق چه پروتکلی اطلاعات می فرسته
و اینکه شما باید اون اطلاعات را تجزیه کنی تا به اونچه که می خواهی دسترسی داشته باشی

a_mosavian
سه شنبه 31 خرداد 1390, 16:18 عصر
من برای پروتکل توزین الکتریک نوشتم. اما متاسفانه رایگان نیست.