PDA

View Full Version : پروژه عبور از کپچای بلاگفا

dousti_design
سه شنبه 24 فروردین 1389, 21:39 عصر
سلام بر بچه های گل برنامه نویس!
من یک برنامه با سی شارپ نوشتم که یک تصویر که کپچای بلاگفا هستش رو میگیره و یه عدد 5 رقمی که عدد نوشته شده توی اون عکس هستش رو میده.
این برنامه درصد خطای تقریبا زیادی داره:افسرده:
تقریبا 40% خطا داره. یعنی از هر 100 تصویر 40 تاشو اشتباه میکنه.
میخواستم راهنماییم کنید که برای یک همچین نرم افزار و یا الگوریتمی این درصد خطا قابل قبول هست یا نه؟

ممنون میشم راهنماییم کنید. البته من این پروژه رو بدون هیچ مطالعه ای در رابطه با بینایی ماشین و پردازش تصویر نوشتم( لطفا توی نمره دادناتون اینم لحاظ کنید:لبخند:).

BOB
شنبه 28 فروردین 1389, 10:00 صبح
سلام

کاملا غیر قابل قبول است. پردازش captcha با استفاده از شبکه عصبی، با ضریب خطای زیر 1 درصد انجام میشود. (40 درصد خطا، یعنی یک سیستم کاملا ناپایدار)

برای انجام هر کاری باید از ابزار مناسب آن استفاده کرد، نه اینکه با داشتن یک ابزار، از آن برای انجام هر کاری استفاده کنید.

dousti_design
شنبه 28 فروردین 1389, 13:17 عصر
ممنون از پاسختون.
پس فاجعه به بار آوردم دیگه:لبخند:
میرم با روش های دیگری بنویسم:متفکر:
ممنون

delphidark
جمعه 21 خرداد 1389, 00:17 صبح
همين ...؟!
دوست عزيز dousti_design (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=115160) حداقل يه خط در مورد الگوريتم و شيوه كارت توضيح ميدادي ....

در ضمن جناب BOB (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=5738) ، حتي اگه 10% درست تشخيص داده ميشد و 90% اشتباه ؛ با توجه به فيدبك عمليات ميشد دوباره كپچا رو گرفت و حدس زد...

در واقع فقط زمان از دست ميره كه اون هم با اجراي چند نسخه از برنامه قابل جبرانه.....:متفکر:

dousti_design
سه شنبه 21 دی 1389, 14:19 عصر
با سلام دوباره. من پس از ماه ها دوباره به این پروژه یه نگاهی انداختم. فایل اجراییش رو میذارم تا از نظرات شما دوستان عزیز بهره مند بشیم.

Amir Oveisi
سه شنبه 21 دی 1389, 14:34 عصر
برنامه ای که قرار دادید چطور کار می کنه؟ یه open captcha file داره که معلوم نیست چه فایلی رو باز می کنه!

dousti_design
سه شنبه 21 دی 1389, 14:36 عصر
همين ...؟!
دوست عزيز dousti_design حداقل يه خط در مورد الگوريتم و شيوه كارت توضيح ميدادي .... ممنون از توجهتون. به زودی میخام برنامه رو به صورت اپن سورس وبا توضیحات کامل قرار بدم.

برنامه ای که قرار دادید چطور کار می کنه؟ یه open captcha file داره که معلوم نیست چه فایلی رو باز می کنه!باید یک فایل کپچا با پسوند jpg بهش بدید.
یک نمونه گذاشتم.

وای ببخشید تازه متوجه شدم. این برنامه با چندتا عکس کار میکنه که باید کپیش کنید توی کامپیوترتون الان اونارو میذارم. معذرت

dousti_design
چهارشنبه 22 دی 1389, 10:01 صبح
با سلام دوباره و معذرت بابت آپلود اشتباه.
الان فایل رو ادیت کردم و دوباره میذارمش امیدوارم مشکلی پیش نیاد. برنامه یه دکمه داره که با اون میتونید فایل کپچایی که از سایت بلاگفا سیو کردید رو باز کنید و بعد اگه تونست بخونه عدد رو چاپ میکنه و اگه نتونست مینویسه Unknown! .
منتظر نظراتتون هستم

مصطفی ساتکی
پنج شنبه 23 دی 1389, 08:30 صبح
بهترین کاری که در نگاه اول به ذهن می رسه در ابتدا حذف نقطه های مشکی موجود در صفحه است.که با کانوالو ساده میشه حذفشون کرد و بقیش هم یه فیتلر و یه Classification برای تشخیص که می تونه knn یا adaBoost یا Neural باشه.
در ضمت اگر کلیه حروف ها با هم دوران داشته باشن می تونید راستاشونو با یک سری عملیات morphology و Radon Transform مشخص کنید اگر هر یک از حروف به تنهایی دوران دارند بایستی از Ellipse Fitting برای یافتن جهت هر کدوم از کاراکتر ها استفاده کنید هر دو اینها نوعی projection محسوب میشه.
اگر نوشته هاتون رنگشون معکوس زمینه میشه از Gradient Feature استفاده کنید

ramzdar
سه شنبه 17 اسفند 1389, 16:01 عصر
عالی بود
حالا چجوری میشه تو vb ازش استفاده کرد؟

BLaCkViRuS
سه شنبه 17 اسفند 1389, 19:43 عصر
فکر کنم قبلاً این کار رو کسه دیگه انجام داده:لبخند:

http://www.soft.ultrasoft.ir/2011/%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D9%85%D8%B1-%D8%A7%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D8%A8%D9%84%D8%A7%DA%AF%D9%81%D8%A7/

ramzdar
یک شنبه 22 اسفند 1389, 19:27 عصر
نمیشه با VB نوشتش؟

dousti_design
دوشنبه 23 اسفند 1389, 10:15 صبح
فکر کنم قبلاً این کار رو کسه دیگه انجام داده
بله میدونم. مگه قراره چون یکی قبلا انجام داده ما ننویسیم!

نمیشه با VB نوشتش؟
با هر زبانی که توانایی استخراج پیکسلها(GETPIXEL) و ست کردن پیکسلهارو داشته باشه میشه نوشت. خلاصه کارهای ابتدایی روی تصاویر که بعید میدونم توی وی بی نباشه(تو دات نت که حتما هست)