PDA

View Full Version : لودینگ با جی کوئری

parsbin
سه شنبه 24 فروردین 1389, 22:26 عصر
روی سایتی که دارم می نویسم مشکل اینه که وقتی سرعت دسترسی به سایت پایین باشه سایت به شکل بسیار بدی بالا میاد.
بصورت تکه تکه و بسیار ناموزون
چیزی که نیاز دارم یک چیزی شبیه سایت mihannic.com هستش.در واقع یک چیزی شبیه Light box جی کوئری.صفحه به شکل مات در پشت زمینه لود بشه و یک تصویر لودینگ نمایش داده بشه.
وقتی تمام عناصر مصل تصاویر و نوشته ها لود شد صفحه به حالت عادی نمایش داده بشه.
جی کوئری چنین چیزی داره؟

mehdi.mousavi
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 12:15 عصر
روی سایتی که دارم می نویسم مشکل اینه که وقتی سرعت دسترسی به سایت پایین باشه سایت به شکل بسیار بدی بالا میاد. بصورت تکه تکه و بسیار ناموزون چیزی که نیاز دارم یک چیزی شبیه سایت mihannic.com هستش.در واقع یک چیزی شبیه Light box جی کوئری.صفحه به شکل مات در پشت زمینه لود بشه و یک تصویر لودینگ نمایش داده بشه. وقتی تمام عناصر مصل تصاویر و نوشته ها لود شد صفحه به حالت عادی نمایش داده بشه. جی کوئری چنین چیزی داره؟

سلام.
خیر. jQuery بطور پیشفرض فقط Building Block هایی رو در اختیارتون قرار میده که دستکاری در DOM Document رو براتون بسیار ساده میکنه. اگر نیاز به چنین قابلیتی دارید، باید خودتون آستینها رو بالا بزنید و اینکارو انجام بدید.

کافیه تا در ابتدای صفحه، DIV ای قرار بدید که اونو بصورت Overlay روی body قرار داده اید. بدین ترتیب بصورت پیش فرض، یک صفحه روی صفحه اصلی قرار میگیره که هدفش نشون دادن پیام "در حال Load شدن... لطفا صبر کنید" هستش. سپس، باید توی رخداد onload صفحه، یا ready handler در jQuery، اون div مزبور رو از تو DOM Document حذف کنید.

بدین ترتیب وقتی صفحه شروع به Load شدن میکنه، کاربر یه صفحه (فرضا تیره رنگ شیشه ای) روی صفحه اصلی میبینه، در حالیکه صفحه اصلی در حال Load شدنه... در انتها هم وقتی Load تموم شد، شما div مزبور رو حذف کرده اید و کاربر میتونه با صفحه شروع به کار کنه.

موفق باشید.

mohsen_zelzela00
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 14:33 عصر
سلام.
خیر. jQuery بطور پیشفرض فقط Building Block هایی رو در اختیارتون قرار میده که دستکاری در DOM Document رو براتون بسیار ساده میکنه. اگر نیاز به چنین قابلیتی دارید، باید خودتون آستینها رو بالا بزنید و اینکارو انجام بدید.

کافیه تا در ابتدای صفحه، DIV ای قرار بدید که اونو بصورت Overlay روی body قرار داده اید. بدین ترتیب بصورت پیش فرض، یک صفحه روی صفحه اصلی قرار میگیره که هدفش نشون دادن پیام "در حال Load شدن... لطفا صبر کنید" هستش. سپس، باید توی رخداد onload صفحه، یا ready handler در jQuery، اون div مزبور رو از تو DOM Document حذف کنید.

بدین ترتیب وقتی صفحه شروع به Load شدن میکنه، کاربر یه صفحه (فرضا تیره رنگ شیشه ای) روی صفحه اصلی میبینه، در حالیکه صفحه اصلی در حال Load شدنه... در انتها هم وقتی Load تموم شد، شما div مزبور رو حذف کرده اید و کاربر میتونه با صفحه شروع به کار کنه.

موفق باشید.

استاد اگه براتون زحمتی نیست ممنون میشم یه نمونه کد بزارید و یا یک لینک معرفی کنید

ممنون

Milad_ATM
دوشنبه 30 فروردین 1389, 15:02 عصر
http://www.linein.org/blog/2008/11/13/jquery-display-images-text-until-script-is-finished/