PDA

View Full Version : گرفتن فایل excelو ریختن محتویات اون در یک Table

raminsalemi
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 16:09 عصر
سلام من در برنامم قابلیتی می خوام که بشه یک فایل اکسل با فیلد های مشخص رو از ورودی بگیره و محتویات اون رو در یک Tableبا همین فیلد ها در sqlبریزه لطفا من رو راهنمایی کنید و اگر ممکنه یه نمونه برنامه برام بذارید

mehdi.mousavi
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 16:44 عصر
سلام من در برنامم قابلیتی می خوام که بشه یک فایل اکسل با فیلد های مشخص رو از ورودی بگیره و محتویات اون رو در یک Tableبا همین فیلد ها در sqlبریزه لطفا من رو راهنمایی کنید و اگر ممکنه یه نمونه برنامه برام بذارید

سلام.
با استفاده از Jet Driver ها، شما می تونید دستورات SQL ای رو که میتونید روی بانک اعمال کنید رو روی فایلهای Excel اعمال کنید. کافیه تا Connection String خودتون رو درست تعریف کنید (http://www.connectionstrings.com/excel).

سپس، می تونید چنین SELECT ای بنویسید:

SELECT * FROM [sheet1$]

این یعنی هر چی ستون توی Sheet1 تعریف شده رو بخون و برگردون. از اینجا به بعدش هم که دیگه واضحه...

موفق باشید.

r00tkit
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 17:41 عصر
به اینجا یه سر بزن:

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=208185

raminsalemi
یک شنبه 29 فروردین 1389, 16:31 عصر
با سلام دوست عزیز فکر کنم منظور من رو متوجه نشدید منظورمن این نیست که در فایل اکسل چیزی رو بنویسم بلکه می خوام مقادیر فایل اکسل رو با یکسری فیلد خاص درون یک Tableبا همین فیلد ها در sqlserverبریزم یعنی ورودی این Tableاز طریق فایل اکسل باشه

mehdi.mousavi
یک شنبه 29 فروردین 1389, 16:45 عصر
با سلام دوست عزیز فکر کنم منظور من رو متوجه نشدید منظورمن این نیست که در فایل اکسل چیزی رو بنویسم بلکه می خوام مقادیر فایل اکسل رو با یکسری فیلد خاص درون یک Tableبا همین فیلد ها در sqlserverبریزم یعنی ورودی این Tableاز طریق فایل اکسل باشه

سلام.
پاسخ من تغییری نمیکنه، شما با اون دستور SELECT میتونید کلیه Column های تعریف شده در Sheet مورد نظر رو بگیرید. از این جا به بعد، به خودتون مربوطه که میخواهید با این فیلدها چیکار کنید. دستور SELECT چیزی تو فایل Excel نمی نویسه، فقط "رکوردها + فیلدها" ی مورد نظر شما شما رو برای خوندن انتخاب میکنه. وقتی مقادیر مورد نظر رو در برنامه داشتید، دیگه میتونید اونها رو با یک دستور INSERT توی SQL Server ذخیره کنید، میتونید اونها رو توی یه فایل Text ذخیره کنید، میتونید مقداری رو تغییر بدید و Sheet مربوطه رو در Excel به روز کنید و ...

اگر هنوز با این مساله مشکل دارید، بفرمایید تا دقیقتر براتون توضیح بدم.
موفق باشید.

r00tkit
یک شنبه 29 فروردین 1389, 16:56 عصر

عزیز جان همون راهنمایی دوست خوبمون اقای موسوی کافی بود و قرار نیست همه چی گفته بشه یه اشاره فکر کنم برای این کار کافی باشه + وجود google