PDA

View Full Version : استفاده از فایل dbf در .net

mehdi1359a
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 23:55 عصر
با سلام به همه دوستان میخوام فایل dbf رو که با ویژوال فاکس یا با فاکس تحت داس ایجاد شده رو در .net باز کنم و استفاده نمایم. ممنون مشم از راهنمایی دوستان

mehdi.mousavi
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 10:49 صبح
با سلام به همه دوستان میخوام فایل dbf رو که با ویژوال فاکس یا با فاکس تحت داس ایجاد شده رو در .net باز کنم و استفاده نمایم. ممنون مشم از راهنمایی دوستان

سلام.
شرکت CodeBase برای اینکار محصولی داره که اجازه کار کردن با فایلهای FoxPro، Clipper و dBase رو از طریق ADO.NET بخوبی فراهم میکنه. بدین ترتیب شما میتونید دستورات SQL رو روی فایلهای فوق الذکر اجرا کنید.

موفق باشید.

پاورقی: من از CodeBase قبلا استفاده کردم و کاملا هم راضی بودم ازش.

meysam_pro
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 11:48 صبح
var oConn = new System.Data.Odbc.OdbcConnection
{
ConnectionString =
@"Driver={Microsoft dBase Driver (*.dbf)};SourceType=DBF;SourceDB=D:\databases\;Exc lusive=No; Collate=Machine;NULL=NO;DELETED=NO;BACKGROUNDFETCH =NO;"
};
oConn.Open();
System.Data.Odbc.OdbcCommand oCmd = oConn.CreateCommand();
oCmd.CommandText = @"SELECT * FROM D:\1\a.dbf";
var dt = new DataTable();
dt.Load(oCmd.ExecuteReader());
oConn.Close();

dataGridView1.DataSource = dt;
به همین راحتی! فقط آدرس فایل رو اصلاح کنید.

ehsan248
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 11:50 صبح
سلام خواهشا سورسی اگه از codebase داری یزار یا یه لینک دانلودی چیزی ممنونت می شم !!!

mehdi.mousavi
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 12:14 عصر
@"Driver={Microsoft dBase Driver (*.dbf)};SourceType=DBF;SourceDB=D:\databases\;Exc lusive=No; Collate=Machine;NULL=NO;DELETED=NO;BACKGROUNDFETCH =NO;"

به همین راحتی! فقط آدرس فایل رو اصلاح کنید.

سلام.
بستگی به نسخه dBase داره... یادمه 4.0 Jet Driver از dBase 7/8 پشتیبانی نمیکرد. من نمیدونم فرمت فایلهای مورد نظر ایشون چی هستش اما قطعا باید روش شما رو ابتدا آزمایش کنن. اگر کلیه Feature های مورد نظرشون رو پشتیبانی کنه، مطمئنا استفاده از این ODBC Driver به صرفه هستش. اگر نه، میشه از ODBC Driver شرکت CodeBase استفاده کرد.

موفق باشید.