PDA

View Full Version : سوال: جستجوی عبارت مورد نظر

manager_mrd
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 08:13 صبح
من ميخوام كه يه قسمتي از عبارت مورد جستجو رو بنويسم و اونو برام پيدا كنه و در datagridview نشون بده و اگه نبود پيام بده و اين كد رو براش نوشتم ولي بايد عبارت رو عينا بنويسم كه جواب بده و اگه قسمتي از اونو بنويسم پيام not found رو ميده كسي ميدونه اشكالش كجاست؟؟

objdatadapter.select comman.commnadtext = "select *" + "from tablename"+ "where name like N '%"+ textbox1.text + "%'";
objdataadapter.fill(objdataset,"tablename");
objdataview = new dataview(objdaset.tables["tablename"]);
object[] arrvaluse=new object[1];
objdataview.sort=name;
arrvaluse[0]=textbox1.text;
position=objdataview.find9arrvaluse0;
if(position==-1)
{
messagebox.show("not found");
}
else{
datagridview.datasourse=objdataset;
datagridview.datasource=objdataset.tables[0];
}

csharpprogramer88
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 08:26 صبح
"from tablename"+
'%"+where name like N '%"+textbox1.text+

دوست من كدتو در تگ code قرار بده چون چيزي از اون نفهميدم

select id from tahsilathamsaran where maghta like(N'%" + this.cmbmaghta.Text.Trim() + "%') and reshte like(N'%" + this.txtreshte.Text.Trim() + "%') and mahaltahsil like(N'%" + this.txtmahaltahsil.Text.Trim() + "%') and madrak like(N'%" + this.cmbmadrak.Text.Trim() + "%') and hozavi like(N'%" + this.txthozavi.Text.Trim() + "%'))";

اين كد براي اينكه محتويات تكست باكس د رفيلد جدول وجود داشت كاربرد داره

manager_mrd
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 09:53 صبح
"from tablename"+
'%"+where name like N '%"+textbox1.text+
دوست من كدتو در تگ code قرار بده چون چيزي از اون نفهميدم

select id from tahsilathamsaran where maghta like(N'%" + this.cmbmaghta.Text.Trim() + "%') and reshte like(N'%" + this.txtreshte.Text.Trim() + "%') and mahaltahsil like(N'%" + this.txtmahaltahsil.Text.Trim() + "%') and madrak like(N'%" + this.cmbmadrak.Text.Trim() + "%') and hozavi like(N'%" + this.txthozavi.Text.Trim() + "%'))";
اين كد براي اينكه محتويات تكست باكس د رفيلد جدول وجود داشت كاربرد داره

كد شما كاملا درسته ولي وقتي قسمتي از عبارت مورد نظرمو مي نويسم پيدا نمي كنه و بايد كامل نوشته بشه
اگه لازمه كدمو دوباره بذارم

sky_in_iran
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 11:25 صبح
سلام دوست عزيز
من كدي كه گزاشتيدو با جداول خودم تست كردم درست جواب داد!!! اين جوري نميشه خوب راهنمايي كرد خود برنامتو بزار تا بهتر به شما كمك كنيم (كدي كه رو جدول خودم گزاشتم ميزارم )

select * from MahaleDarjShekayatTable where MahaleDarjShekayat like N'%روزنامه%'

موفق باشيد

manager_mrd
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 15:04 عصر
مي خوام مقدار تكست باكس چك بشه ولي وقتي فقط يه قسمتي ازش رو مي نويسم جواب نميده و بايد كامل عين عبارت رو بنويسم كه پيدا كنه اينم كد منه :
objdataadapter.selectcommand.commandtext=
"select *"+
"from table1"+
"where name like '%"+textbox1.text+"%'";
objdataadapter.fill(objdataset,"table1");
objdataview=new dataview(objdataset.tables["table1"]);
object[] arrvalues=new object[1];
objdataview.sort="name";
arrvaluse[0]=textbox1.text;
intposition=objdataview.find(arrvaluse);
if (intposition==-1)
{
messagebox.show("not found");
}
else{
datagridview1.datasourse=objdataset;
datagridview1.datasourse=objdataset.tables[0];
}

sky_in_iran
جمعه 27 فروردین 1389, 11:01 صبح
دوست عزيز خود برنامتو بزار الان من نميدونم كه اين كد متغيراش چيه كه اما من كدتو برداشتم تستم كردم 100% جواب ميده من توصفحه web تست كردم اصلا فرقي نميكنه اطلاعات و داخل ديتا ادبتر ريختم بعد ديتاست و بعد بايند كردم تو گريدويو كار ميكنه

SqlDataAdapter objdataadapter = new SqlDataAdapter("", SqlDataSource1.ConnectionString);
DataSet objdataset = new DataSet();
objdataadapter.SelectCommand.CommandText = "select * " + "from MahaleDarjShekayatTable " + "where MahaleDarjShekayat like N'%" + TextBox1.Text + "%'";
objdataadapter.Fill(objdataset, "MahaleDarjShekayatTable");
GridView1.DataSource = objdataset.Tables["MahaleDarjShekayatTable"];
GridView1.DataBind();

manager_mrd
شنبه 28 فروردین 1389, 13:05 عصر
شما كه لطف كردين و تا اينجا جواب دادين. من بين دو تا تكست باكسي كه دارم و or بين اونها هست ميخوام كه مقايسه بر اساس يكي از تكست باكس هام انجام بشه ولي اگه يكيش خالي باشه كل جدول رو ليست ميكنه
2- راجع به چگونگي تغييرات و حذف و اضافه تو ديتا گريد ويو خيلي search كردم اما مشكلم حل نميشه اگه امكان داره لطف كنيد و يك مثال ازش برام بذاريد

sky_in_iran
یک شنبه 29 فروردین 1389, 15:16 عصر
دوست عزيز لطف نيست وظيفست
درباره دوتا تكسباكس خوب شما ميتوني يك select بنويسي اما where منوط كني به پر بودن تكس باكس ها مثلا اگه تكس يك پره فقط از اون تو where استفاده كنه اگه تكس 2 از اون و اگر هردو پر بودن از هردو استفاده كنه اين ساده ترين و پيش پا افتاده ترين روش شما ميتونيد از and استفاده كني كه هردورو در نظر داشته باشه اما اگه يكي پر بشه كاره شما را ميفته از اين روشي كه گفتم استفاده كن
درباره سوال دومت بيشتر توضيح بده ، منظورت متوجه نشدم . درباره گريد انقدر تاپيك هست كه حد نداره يه جستجوس كوچيك تو سايت كلي راهنمايي بهت ميده