PDA

View Full Version : سوال: آيا امكان ايجاد usercontorl در asp.net مشابه با Application وجود دارد؟؟؟؟؟

yekta64
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 14:10 عصر
سلام
دوستان يه سوال
ايا اين امكان در asp.net وجود دارد كه usercontorl ي مشابه با برنامه applictaion رو ايجاد كرد؟؟؟

بر فرض مثال در برنامه application يه usercontorl ايجاد كردم با تعدادي property حالا ايا اين امكان وجود دارد كه در asp هم اين كار رو انجام داد به عبارتي ميشه در asp.net هم property ايجاد كرد؟؟؟؟؟

ممنون

alireza_s_84
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 16:54 عصر
سلام
دوستان يه سوال
ايا اين امكان در ASP.NET وجود دارد كه usercontorl ي مشابه با برنامه applictaion رو ايجاد كرد؟؟؟

بر فرض مثال در برنامه application يه usercontorl ايجاد كردم با تعدادي property حالا ايا اين امكان وجود دارد كه در asp هم اين كار رو انجام داد به عبارتي ميشه در ASP.NET هم property ايجاد كرد؟؟؟؟؟

ممنون
جواب مثبته و دقیقا مثل یوزرکنترلهای ویندوزی باید عمل بشه و اصول کار هیچ تفاوتی نداره.

naser2009
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 17:14 عصر
سلام
دوستان يه سوال
ايا اين امكان در ASP.NET وجود دارد كه usercontorl ي مشابه با برنامه applictaion رو ايجاد كرد؟؟؟

بر فرض مثال در برنامه application يه usercontorl ايجاد كردم با تعدادي property حالا ايا اين امكان وجود دارد كه در asp هم اين كار رو انجام داد به عبارتي ميشه در ASP.NET هم property ايجاد كرد؟؟؟؟؟

ممنون
سلا دوسته من
بله اين امكان وجود داره فايل هايي به صورت .ascx كه مي تونين به پروژه تون اضافه كنيد
http://www.how2learnasp.net/article.aspx?code=1f94dab7-04a4-45fb-b198-c7121e13abfd
اين مقاله شايد به دردتون بخوره!

iman_ad
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 18:32 عصر
بهتر نيست قبل از ايجاد همچين تاپیکي اول يك كتاب asp.net يك نگاه بندازيم؟
اين كار شما باعث كاهش كيفيت فروم مي شه.

alireza_s_84
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 18:53 عصر
بهتر نيست قبل از ايجاد همچين تاپیکي اول يك كتاب ASP.NET يك نگاه بندازيم؟
من هم با شما موافقم یک سوال کاملا پیش پا افتاده ست. ولی فکر میکنم ایشون تنها قصدشون از این سوال این نبوده برای من هم جالبه بدونم واقعا فقط همین...

yekta64
جمعه 27 فروردین 1389, 18:49 عصر
ممنون از دوستان
ببیند من این رو می دونم که یوزر کنترل در asp.net صفحاتی با پسوند ascx هستند که باید اونا رو برای استفاده در صفحه رجیستر کرد ولی من سوالم اینه که ایا میشه این یورز کنترل رو ها رو مشابه application به صورت یه کامپوننت با toolbox اضافه کرد ؟؟؟؟؟

yekta64
جمعه 27 فروردین 1389, 18:52 عصر
بهتر نيست قبل از ايجاد همچين تاپیکي اول يك كتاب ASP.NET يك نگاه بندازيم؟

شما دوست عزیز اگه منظور سوال کننده رو کاملا متوجه نشدید بهتره درخواست توضیح بیشتر کنید و در صورت اطمینان از بی کیفیت بودن سوال به این شدت انتقاد کنید
مرسی

alireza_s_84
جمعه 27 فروردین 1389, 19:10 عصر
ممنون از دوستان
ببیند من این رو می دونم که یوزر کنترل در ASP.NET صفحاتی با پسوند ascx هستند که باید اونا رو برای استفاده در صفحه رجیستر کرد ولی من سوالم اینه که ایا میشه این یورز کنترل رو ها رو مشابه application به صورت یه کامپوننت با toolbox اضافه کرد ؟؟؟؟؟
برای اینکار باید شما باید یک کلاس از کلاس UserControl مشتق کنید بعد که کامپایل شد میشه یک کامپوننت مثل همه ی کامپوننت ها.
در کل اصول کار یکیه و تفاوتی نداره.

iman_ad
جمعه 27 فروردین 1389, 19:10 عصر
بله هرچند سوال شما جواب سادهای داره
خیر همچین امکانی وجود نداره، شما باید از costum server control استفاده کنید. یک هم یک مثال
http://vahidnasiri.blogspot.com/2008/11/jquery-aspnet.html

alireza_s_84
جمعه 27 فروردین 1389, 19:15 عصر
خیر همچین امکانی وجود نداره
چرا دوست عزیز خیلی هم امکان داره میشه بپرسم چرا امکان نداره؟؟؟؟:متفکر:

yekta64
جمعه 27 فروردین 1389, 19:17 عصر
بله هرچند سوال شما جواب سادهای داره
خیر همچین امکانی وجود نداره، شما باید از costum server control استفاده کنید. یک هم یک مثال
http://vahidnasiri.blogspot.com/2008/11/jquery-aspnet.html

پس شما با نظر دوستمون در پس 8 مخالف هستید؟؟؟

iman_ad
جمعه 27 فروردین 1389, 22:06 عصر
حداقل می گم شما باید از costum server control استفاده کنید.

SAMARE
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 15:11 عصر
يه سوال ؟
چطور ميشه به اشيا يك usercontrol‌ دسترسي پيدا كرد و وي‍‍ژگي هاي اونا رو تغيير داد؟

SAMARE
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 15:21 عصر
يه سوال ديگه در مورد userControl‌ در asp.net :
چطور ميشه متغيري رو در usercontrol‌ تعريف كرد و مقدار اون رو خارج از usercontrol‌ مديريت كرد؟؟؟

iman_ad
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 15:30 عصر
به این نوع usercontrol اصطلاحا integrated usercontrol گفته می شه کافی یک property در کلاس usercontrol ایجاد کنی