PDA

View Full Version : سوال : موضوع پروژه کارشناسی

arghavan_66
جمعه 27 فروردین 1389, 10:17 صبح
سلام
قبل از هرچیز باید بگم که چون تازه عضو شدم ، دقیقا نمی دونستم سوالم رو باید تو کدوم بخش مطرح کنم.:ناراحت:

من دانشجوی ترم آخر علوم کامپیوتر هستم و این ترم باید پروژه کارشناسی مو تحویل بدم. استاد هم گفتن فرقی نداره تحقیق باشه یا ترجمه و ..
لطفا منو راهنمایی کنید که در حال حاضر بیشتر پیرامون چه موضوعاتی تحقیق میشه؟ مثلا هوش مصنوعی یا ..؟
ضمنا استادم گفتن می تونم یکی دوفصل از یه کتاب ِ مرتبط با کامپیوتر رو ترجمه کنم ، اما من هیچ شناختی نسبت به کتابای انگلیسی ندارم.
لطفا منو راهنمایی کنید.
ممنون

zshojaee
دوشنبه 30 فروردین 1389, 14:34 عصر
سلام دوست عزیز
راستش من رشته علوم کامپیوترو نمیدونم ولی برای پروژه کارشناسی نرم افزار، 1-میشه یه مسئله از کتاب طراحی الگوریتم یا هر کتاب الگوریتم دیگه انتخاب کرد و یه تعداد مقاله راجع بهش خوند و اونا رو جمع آوری کرد و بعنوان تحقیق تحویل داد و اگه راه حلی به ذهنت رسید که چه بهتر. 2- اگه برنامه نویسیت خوبه یه سایت یا نرم افزار جدید طراحی کنی مثلا یه نرم افزار دانشگاهی و از این قبیل. 3- ترجمه که میتونی از کتابهایی در زمینه هندسه محاسباتی و موضوعاتی از این قبیل که کمتر کتب فارسی در این زمینه هست استفاده کنی. البته پیشنهاد میکنم اگه زبانت خوبه ترجمه کنی و در زمینه هایی که علاقمندی و ازشون اطلاعات کمی داری تا راحتتر بتونی بفهمیشون و ترجمه کنی.
البته اگر خود استاد راهنمات موضوعی رو پیشنهاد بده بهتره چون میتونی یکم روی کمکش بیشتر حساب کنی.
در کل پروژه کارشناسی زیاد سخت نیست فقط یه موضوعی رو انتخاب کن که حتما یه چیزی یاد بگیری نه اینکه فقط وقت زیادی رو صرف کنی.
امیدوارم موفق باشی.