PDA

View Full Version : سوال: اشتراك Adsl در خطوط Wireless

ali682344
جمعه 27 فروردین 1389, 10:55 صبح
با سلام خدمت تمام دوستان

من يه شبكه ديدم كه مودم adsl رو مستقيما به accsess point وصل كرده بود و ساير كامپيوتر ها بدون نياز به داشتن يوزر و پسورد مربوط به كانكشن adsl وصل مي شدن يعني اصلا نيازي به shar كردن adsl نبود و تمام ip سيستم ها هم روي auto بود.

هر كامپوتر هر موقع دلش مي خواد وصل مي شه.
حالا سوال من
ايا تنظيماتي خواصي براي اين كار انجام داده شده
لطفا توضيح دهيد (من در مورد شبكه اطلاعات كافي ندارم)

nima_8m
جمعه 27 فروردین 1389, 18:41 عصر
مودمهای adsl مثل روتر کار میکنن و وقتی که م.دمها به صورت بریج وصل بشه دیگر کلاینتها نیاز به user و pas ندارن

ali682344
جمعه 27 فروردین 1389, 19:06 عصر
مودمهای adsl مثل روتر کار میکنن و وقتی که م.دمها به صورت بریج وصل بشه دیگر کلاینتها نیاز به user و pas ندارن

با تشكر از پاسختون
نميشه بيشتر توضيح بدين
يعني نياز به تنظيمات خاصي نيست و بريج اصلا چيه؟

nima_8m
جمعه 27 فروردین 1389, 22:27 عصر
تنها چیزی که تنظیم میشه مودو adsl که هر مودوم برای تنظیماتش صفحه خاصی داره ولی برای ورود به همشون در آدرس بار آی پی 192.168.1.1 رو میزنیم اونجا تنظیم میکنیم که با کانکشن وصل شیم یا به صورت اتوماتیک

ali682344
جمعه 27 فروردین 1389, 23:38 عصر
تنها چیزی که تنظیم میشه مودو adsl که هر مودوم برای تنظیماتش صفحه خاصی داره ولی برای ورود به همشون در آدرس بار آی پی 192.168.1.1 رو میزنیم اونجا تنظیم میکنیم که با کانکشن وصل شیم یا به صورت اتوماتیک

ممنون
یعنی جای خاصی وجود داره که ما یوزر و پسورد رو وارد می کنیم بعد سیستم های دیگه بر اساس همون یوزر و پسوردی که دادیم وارد میشن درسته؟

nima_8m
شنبه 28 فروردین 1389, 23:20 عصر
یوزر و پسورد همونی که شرکت ارائه دهنده تخصیص میده و برای کلاینتها کافی که یه کانکشن adsl بسازی همین
بریج هم همانطور که از نامش مشخصه یه پل ارتباطی بین دوتا شبکه است