PDA

View Full Version : مبتدی: ساختن exe نهایی

alimooghashang
جمعه 27 فروردین 1389, 11:07 صبح
با سلام
چطوری باید برنامه ای رو که مینویسیم ، به صورت فایل exe در بیاریم که بشه روی هر سیستمی اجرا کرد؟
من فایلی که در شاخه debug ساخته میشه رو روی سیستمی که VS2008 نداره اجرا میکنم و ارر میده و اجرا نمیشه
چطوری باید مشکل رو رفع کنم!!!
با تشکر

Marzieh_A
جمعه 27 فروردین 1389, 11:17 صبح
نباید فقط فایل exe رو یرداری و به سیستم دیگه ببری، بلکه تمام فایلهای dllی که با اون save میشن رو هم باید تو هر سیستمی که می خوای ببری کنار فایل exe قرار بدی.

alimooghashang
جمعه 27 فروردین 1389, 11:23 صبح
نباید فقط فایل exe رو یرداری و به سیستم دیگه ببری، بلکه تمام فایلهای dllی که با اون save میشن رو هم باید تو هر سیستمی که می خوای ببری کنار فایل exe قرار بدی.
من کامل پوشه Debug رو بردم ولی بازم ارر

Argonod
جمعه 27 فروردین 1389, 11:26 صبح
از فولدر Release برش دار که قابل اجرا رو تمام سیستمها هست
قبلش باید Build Solution کرده باشی
و بعد از منوی Project گزینه آخری رو (properties...) رو انتخاب کنی و بعد از تنظیمات publish now انتخاب کنی
حالا میتونی بری تو پوشه Release و به فایلت دسترسی داشته باشی

zmmehrdad
جمعه 27 فروردین 1389, 20:36 عصر
ببین باید Dotnetframework 3.5 رو نصب کنید البته publish که دوستمون گفت هم تقریبا همین کار رو می کنه

alimooghashang
سه شنبه 18 خرداد 1389, 00:14 صبح
ببین باید Dotnetframework 3.5 رو نصب کنید البته publish که دوستمون گفت هم تقریبا همین کار رو می کنه
من این کار رو هم کردم
پابلیش
ولی روی هر سیستمی که میزارم میخواد کلی چیز دانلود کنه
و دانلودش هم تموم نمیشه

behnam25214
سه شنبه 18 خرداد 1389, 00:20 صبح
دوست عزیز بهترین روش اینه که با خود VS یه ستاپ درست کنی بعدش تو هر کامپیوتری نصب کنی اجرا میشه.(وقتی ستاپ درست کنی خودش dll های مورد نیاز رو هم اضافه میکنه).

alimooghashang
سه شنبه 18 خرداد 1389, 00:22 صبح
دوست عزیز بهترین روش اینه که با خود VS یه ستاپ درست کنی بعدش تو هر کامپیوتری نصب کنی اجرا میشه.(وقتی ستاپ درست کنی خودش dll های مورد نیاز رو هم اضافه میکنه).
اها این خوبه!
میشه بگید چطوری این کار رو میتونم انجام بدم؟

m.omrani
سه شنبه 18 خرداد 1389, 00:46 صبح
برای این کار یه آموزش فارسی معرفی می کنم برات

ساختن یک برنامه Setup برای برنامه ای که با ویژوال استودیو ساخته ایم، مسئله ای است که اکثر تازه کاران ویژوال استودیو با آن برخورد میکنند.

اکثر کسانی که تجربه بیشتری در زمینه برنامه نویسی دارند معمولا InstallShield را برای ساختن Setup توصیه میکنند، اما این فایل آموزشی در رابطه با نحوه ساخت Setup توسط خود ویژوال استودیو است و برای تازه کاران توصیه میشود. بنده قصد ندارم که بگم کدام روش بهتر است، اما این فایل آموزشی را مناسب دیدم. آدرس منبع را میتوانید در انتهای مطلب بیابید. در آخر باید اضافه کنم که حجم فایل حدود ۲۰ مگابایت است.

http://www.4shared.com/file/oDYQxc9H/How_To_Make_a_Setup_File_By_VC.html

موفق باشی

منبع:vcsharp.ir