PDA

View Full Version : ساخت نرم افزار مثل skype

<برنامه نویس>
جمعه 27 فروردین 1389, 16:14 عصر
سلام دوستان
ببنید نرم افزار های video chat نوشتن خودنرم افزار برای انتقال صدا وتصویر در شبکه زیا مشکل نیست اما مشکل اصلی اینجا پیش میاد .این برنامه وقتی توی یک شبکه کار کنه جون رنج ip ها یکی است هیچ مشکلی نداره اما وقتی در دو شبکه مختلف استفاده میشه و رنج ip ها فرق میکنه کلا نمیتونی به شبکه نرم افزار وصل بشی . نمیشه این رو هم گفت که باید حتما ip valid داشته باشید جون مثلا skype و yahoo بدون اینکه ip ها هم رنج باشه و یا valid باشه کارمیکنن می شه بگید باید به چه شکل عمل بشه با تشکر

xxxxx_xxxxx
جمعه 27 فروردین 1389, 16:52 عصر
در اینجور مواقع از تکنیک NAT (http://en.wikipedia.org/wiki/Network_address_translation) برای تبدیل IP ها در شبکه استفاده میشه.

آیا یک چنین Application ای رو می خواید در VB6 پیاده سازی کنید؟

<برنامه نویس>
جمعه 27 فروردین 1389, 17:53 عصر
بله - میشه راهنماییی کنید مگه مشکلی پیش میاید

<برنامه نویس>
جمعه 27 فروردین 1389, 17:55 عصر
ایا راهی هستش که در vb بشه nat رو پیاده سازی کزد

<برنامه نویس>
جمعه 27 فروردین 1389, 18:49 عصر
دوست عزیز من یک برسی کردم بیشتر این نرم این نرم افزار ها به یک سرور مرکزی وصل میشن و از اون طریق با هم در ارتباط هستن .میشه بگید چطوری میشه با یک سرور این کا رو انجام داد

xxxxx_xxxxx
شنبه 28 فروردین 1389, 02:46 صبح
سلام،
شرمنده، در این زمینه اطلاعات زیادی ندارم.

vcldeveloper
شنبه 28 فروردین 1389, 11:39 صبح
NAT چیزی نیست که Skype یا Yahoo Messenger آن را پیاده سازی کنند. NAT یک قابلیت در شبکه های کامپیوتری هست، نه یک قابلیت نرم افزاری.

یکی از علت های عدم امکان برقراری ارتباط بین کلاینت های نرم افزار شما وجود NAT در شبکه مبداء یا مقصد هست، که اجازه عبور ترافیک شما را نمیده. در همچین مواردی یا باید از طریق UPNP با روتر مربوطه ارتباط برقرار کنید، و پورت مورد نظرتان را باز نگه دارید، یا از Port Forwarding برای باز نگه داشتن پورت مورد نظرتان استفاده کنید.

حمید محمودی
یک شنبه 29 فروردین 1389, 02:15 صبح
به نظر من بهتره که از زبان های برنامه نویسی دیگه ای استفاده بکنین. اگه بخاین با این زبان پیش برین بایستی کامپوننت های زیادی رو به برنامه اضافه بکنین که خیلی از اونها هم پیدا نمیشن (تجاری) و اینکه نمیشه خیلی جلو رفت. برنامتون رو به بخش های مختلف تقسیم بکنید و بعد راجع به قسمت های اون سوالاتون رو بپرسید. (یه دفعه نمیشه برنامه ای با همه امکانات skype نوشت اونم با vb6)

.:KeihanCPU:.
دوشنبه 30 فروردین 1389, 23:34 عصر
همون سرویس مرکزی که میگین بهش میگن وب سرویس
وب سرویس ها رو با زبانهای .نت میشه اجرا کرد
Wcf هم تکنولوژی نسبتا جدیده که میکتونه کمکتون کنه

vcldeveloper
سه شنبه 31 فروردین 1389, 00:46 صبح
همون سرویس مرکزی که میگین بهش میگن وب سرویس
این لزوما وب سرویس نیست؛ وب سرویس ها سرویس هایی مبتنی بر HTTP برای انتقال داده هستند که یک رابط برنامه نویسی را از طریق پروتکل هایی مثل SOAP یا JSON به کلاینت ها ارائه می کنند.

یک سرور چت ممکن هر چیزی باشه، و به آن لزوما وب سرویس گفته نمیشه.

وب سرویس ها را میشه با بسیاری از زبان های برنامه نویسی دات نت و غیر دات نتی استفاده کرد. وب سرویس ها ارتباطی با دات نت ندارند.

من یک برسی کردم بیشتر این نرم این نرم افزار ها به یک سرور مرکزی وصل میشن و از اون طریق با هم در ارتباط هستن .میشه بگید چطوری میشه با یک سرور این کا رو انجام داد
سرور مرکزی اطلاعات لاگین کلاینت ها را نگه داری میکنه، و هر کلاینت برای استفاده از سرویس، با سرور مرکزی ارتباط برقرار میکنه، و بعد از لاگین شدن، میتونه لیستی از سایر کاربران (مثلا لیست دوستانش) را از سرور مرکزی دریافت کنه. کلاینت در فواصل زمانی معین از سرور میخواد که وضعیت Online بودن دوستانش را بررسی و به آن اعلام کنه.
اگر کلاینتی بخواد با یکی از دوستانش ارتباط برقرار کنه، درخواستش برای سرور میره. سرور آدرس همه کلاینت های لاگین شده را داره، پس آدرس کلاینت مقصد را پیدا میکنه، و درخواست را برای آن ارسال میکنه. اگر کلاینت مقصد درخواست گفتگو را قبول کرد، سرور میتونه به شکل های مختلفی گفتگو را برقرار کنه؛ یک حالتش اینه که آدرس کلاینت ها را با هم مبادله کنه، و کلاینت ها بدون دخالت سرور، با هم گفتگو کنند. حالت دیگه این هست که کلاینت ها همچنان با سرور گفتگو می کنند، ولی سرور داده های ارسال شده از هر طرف را برای طرف دیگه ارسال میکنه، و این وسط نقش واسطه را بازی میکنه.

برای اینگونه امور پروتکل های آزادی هم مثل Jabber منتشر شده، مثلا Google Talk از همین پروتکل Jabber استفاده میکنه.

.:KeihanCPU:.
سه شنبه 31 فروردین 1389, 10:31 صبح
وب سرویس ها را میشه با بسیاری از زبان های برنامه نویسی دات نت و غیر دات نتی استفاده کرد. وب سرویس ها ارتباطی با دات نت ندارند.

منظور بنده هم چیزی جز این نبود
برای دوستمون که با ویژوال بیسیک برنامه نویسی میکنه راهنمایی بود

mrcoder01
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 22:04 عصر
بهترین زبان برای ساخت مسنجر و اینا بنظر من جاوا هست چون
جاوا هم برا وب استفاده میشه هم نرم افزار و هم اندروید و ....

خود یاهو مسنجرم صفحه چتش یک صفحه سایت هست که از تکنولوژی رفلش استفاده کرده و اون rich text که ارسال میشه بصورت post - get یا ... و صفحه چت رفلش میشه فقط وب بروزرش.